Úterý 21. května 2024
Svátek slaví Monika, zítra Emil
Oblačno, déšť 22°C

Prsteny: Na palci je nosí individualisté, na malíčku volnomyšlenkáři

/
 • (profimedia)
  25. dubna 2017 ● 08:00

  Prsteny mají v našem životě velkou symbolickou úlohu. Snubní, zásnubní, promoční… všechno jsou to „prsteny moci“.  Co o vás vypovídá to, na kterém prstě je nosíte?

 • 1.

  Palec

  Autor: iStock

   

  Na palci nosí prsteny individualisté, originální a kreativní lidé. Bývají nezávislí a často mají pocit, že jsou nadřazeni svému okolí, výjimeční, trochu rebelové. 

   

  Ať je však nošení prstýnků na palci sebevíc cool, snubní prsteny na něj nenasazujte, nepřineslo by vám to štěstí.

 • 2.

  Ukazováček

  Autor: profimedia

   

  Na ukazováku nosí prsten ambiciózní osoby, které touží po úspěchu a kariéře. Jsou to rození vůdci, kteří mají vizi a rozhodovat je pro ně přirozenost.

   

  Prsten na pravém ukazováku údajně ukazuje uvážlivost a celkové kladné zaměření vyjmenovaných rysů, zatímco na levé ruce signalizuje velikášství, pýchu, sebelásku a sklony k hysterii.

 • 3.

  Prostředníček

  Autor: profimedia

   

  Na prostředníčku nosí lidé prsten poměrně často.  Takové umístnění volí lidé citliví a plaší, kteří mohou působit povýšeně, za svou arogancí schovávají citlivou duši, kterou zraňuje posměch. Prsten na prostředním prstu pomáhá chronickým smolařům a lidem s duchovními zájmy.

 • 4.

  Prsteníček

  Autor: profimedia

   

  Prsteníček je tradičním prsem pro nošení zásnubního, ale především i snubního prstenu.  Nosí ho tak otevření, přátelští lidé, kteří jsou oblíbenými společníky.  Prsten na prsteníčku je symbolem oddanosti a věrnosti.  

   

  Z pohledu esoteriky je nejvhodnějším kovem pro tyto prsteny zlato, neboť je slunečním kovem. 

 • 5.

  Malíček

  Autor: profimedia

   

  Prsten na malíčku je odnepaměti symbolem volnomyšlenkářů a příslušníků různých skupin lidí, kteří se nošením prstenu na malíku odlišují od většiny společnosti. Takoví lidé rádi revoltují, mají sklony k dobrodružství. 

   

  Ženy s prstenem na malíčku rády flirtují.

 • 6.

  Prsten na prstě u nohy

  Autor: archiv

   

  Většina psychologů tvrdí, že jde o snahu upozornit na sebe a vzbudit pozornost. V některých případech jde o projev přehnaného sebevědomí a snahu vyniknout nad ostatními.

   

Autor: neo

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci

Čínské štěstíčko

Klikněte a rozlomte!

Další štěstíčko
Zavřít
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz