Neděle 21. dubna 2024
Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Barevné spektrum podle horoskopu: Která barva hojí vaši duši?

/
 • Která je ta vaše?
  Která je ta vaše? (profimedia)
  9. května 2019 ● 11:00

  Barvy nás obklopují a působí na naši náladu, mohou povzbuzovat i uklidňovat, rozčilovat i léčit. Které jsou ty pravé pro vaše znamení? 

 • 1.

  Beran

  ...
  ...
  Autor: iStock.com
  Energické znamení Berana, jehož planetou je Mars - potřebuje stejně povzbuzující barvu. Tito aktivní lidé obvykle preferují všechny odstíny červené, žluté nebo oranžové. Právě tyto barvy mohou zesilovat jejich živou povahu a cholerické tendence.

 • 2.

  Býk

  ...
  ...
  Autor: iStock.com
  První zemité znamení Býka je často spojováno s barvou jara. Takže zelená a to jak ve světlých, tak i v tmavých odstínech. Tato barva jim přináší klid a vyrovnanost. Býkem také prospívá červená, která jim dodává energii, když se cítí unavení a potřebují povzbudit. Pro klidnější mysl jim pomůže barva hnědá nebo šedá

   

 • 3.

  Blíženec

  ...
  ...
  Autor: iStock.com
  Vzdušné znamení Blíženců ocení neutrální barvy. Tito lidé obvykle preferují světle zelenou, béžovou či slonovou kost. Pocit důležitosti jim dodají světlejší odstíny fialové v kombinaci s bílou, nebo béžovou. Pro uklidnění myšlenek je pro ně vhodná kombinace černé a bílé, které dobře vyjadřují rozporuplnost tohoto znamení.

 • 4.

  Rak

  ...
  ...
  Autor: iStock.com
  Citově založen Rak často podléhá svým náladám. K ukotvení potřebuje chladné a kovové odstíny celého barevného spektra. Děti tohoto znamení dávají přednost lehčím tónem zelené a modré, které je energeticky nabíjejí. Pokud zatouží po dobré náladě, skvěle jim poslouží oranžová.

 • 5.

  Lev

  ...
  ...
  Autor: iStock.com
  Narození v ohnivém znamení Lva, jsou rádi středem pozornosti, a proto volí zářivé a výrazné barvy. V jejich šatníku často najdete žlutou, oranžovou, či karmínovou v nejrůznějších kombinacích. Dominantní barvou pro slavnostnější příležitosti je kombinace bílé a zlaté, které posilují energii a pozitivní charakter těchto osobností.

 • 6.

  Panna

  ...
  ...
  Autor: iStock.com
  Znamení Panny bývá často spojováno s typicky přírodními odstíny, jako například zlatavé odstíny, khaki, zelenou nebo hnědou. Žádný z těchto odstínů však nesmí být příliš světlý ani tmavý. Panny dobře povzbudí oranžová a zlatavé nebo žluté tóny. Pokud se chtějí naopak uklidnit, dobře jim poslouží modrá.

 • 7.

  Váhy

  ...
  ...
  Autor: iStock.com
  Lidé narození ve znamení Vah si nepotrpí na křiklavé barvy. Spolehlivě je dostane béžová, jemně žlutá, nebo bílo-růžová kombinace. Nepohrdnou ani nejrůznějšími odstíny šedé s černou nebo bílou barvou. Pokud potřebují nabrat energii, spolehlivě ji získají díky zelené v kombinaci se světle žlutou. Pro získání rovnováhy jim svědčí bílá s růžovou.

 • 8.

  Štír

  ...
  ...
  Autor: iStock.com
  Oblíbenou barvou Štírů je obvykle šedá, černá a kovově studené odstíny. Tomuto znamení učaruje šarlatová, či karmínová. K uklidnění mysli Štírem prospěje azurově modrá, zelená a zlatavá barva. Pokud potřebují oporu, najdou ji v podobě bronzové nebo tmavších odstínech hnědé barvy.

 • 9.

  Střelec

  ...
  ...
  Autor: iStock.com
  Střelci jsou veselé znamení, na které ovlivňuje planeta štěstí a optimismu - Jupiter. Tito lidé dávají přednost ohnivým odstínům žluté, oranžové, zlaté a ohnivě červené. Věčně rozjařeným Nositelé tohoto znamení prospěje k uklidnění modro-zelená, bílá a šedá.

 • 10.

  Kozoroh

  ...
  ...
  Autor: iStock.com
  Je znamením, kterému vládne planeta Saturn. Líbit se budou trochu tmavší barvy, které jim dodávají pocit bezpečí. Konkrétně se jedná o odstíny tmavě modré, hnědé a černo-hnědé. Neodolají ani smaragdově zelené, stříbrné, šarlatové nebo temně fialové barvě. Kozorozi se vyžívají v doplňcích, které často volí v modré nebo oranžové barvě.

 • 11.

  Vodnář

  ...
  ...
  Autor: iStock.com
  Lidé narození ve znamení vizionářského Vodnáře jsou často spojováni s temně fialovou barvou. Převážně také volí chladnější odstíny modré, zeleně, či bílé a stříbrně. Mladší ročníky láká neonová zelená, ale dobře se cítí iv černé, šedé a červené barvě.

 • 12.

  Ryby

  ...
  ...
  Autor: iStock.com
  Citlivé Ryby obvykle využívají celé spektrum barev. Mezi jejich favority patří zelená, modrá, šedá a bílá barva. Často je potkáte v kovových odstínech modré a zelené, a pokud potřebují dodat optimismus, volí béžovou a žlutou. Ženy Ryby často potkáte oděné v starorůžové barvě či energických tónech oranžové a zářivě červené.

   

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci

Čínské štěstíčko

Klikněte a rozlomte!

Další štěstíčko
Zavřít
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz