Panny, obklopte se modrou, Býci, zelenou: Která barva je ta pravá?

/
 • Na každé znamení se v červené cítí dobře
  Na každé znamení se v červené cítí dobře (shutterstock.com)
  10. října 2015 ● 06:00

  Barvy mají vliv na naši psychiku i na to, co vyzařujeme do okolí. Někdo chodí v červené rád klidně i do práce, jinému přijde příliš vyzývavá i na rande. Vše záleží na naší povaze a na tom, v jakém znamení jsme se narodili. Každé znamení má jednu barvu, která podtrhne jeho osobnost, dodá mu energii, kterou pak vyzařuje do okolí. Kterou barvou se mají obklopit Štíři? A co udělá žlutá s takovými Lvy?

 • 1.

  Beran – červená

  beran
  Pro Berany je volba jednoznačná: červená. Znamení Berana je spojeno s vášní, nezdolnou energií a nadšením a červená je ta, která to dokonale symbolizuje. Nebojte se obklopit červenými věcmi. Dodají energii i vám a teprve potom poznáte, jakou studnicí vášně můžete být pro své okolí. Jste inspirativní, svět potřebuje vašeho ohnivého ducha. Tak si to v červené užijte. Budete se cítit skvěle.

 • 2.

  Býk – zelená

  býk
  Energie země, klid, vyrovnanost. Není divu, že Býkům svědčí zelená. Je symbolem mladosti, takže hezky charakterizuje věčné dítě, které se v nitru každého Býka ukrývá. Je spojována s rodinou, jednotou a srdcem, je to také barva srdeční čakry. Noste zelenou, obklopte se zelenými rostlinami a uvidíte, že harmonie, klid a šťastná rodina nemusí být ve vašem životě cizí slova.

 • 3.

  Blíženci – oranžová

  blíženci
  Oranžová je barva družnosti, rozmanitosti a inspirace a ty jsou vlastní jedině Blížencům. Stejně jako Blíženci i oranžová dokáže být v každé situaci různá – na jednu stranu ohnivá a energická, na druhou uklidňující. Je to barva, která podporuje objevování a zkoumání, což Blížencům vyhovuje.

 • 4.

  Rak – fialová

  Máte skvělou intuici i představu, jak by věci měly fungovat. Jste pečující a starostliví, pokud ale věci nejdou podle vašich představ, býváte často rozladěni. Fialová je barva, která dokáže Raky více propojit s všedními dny a jejich očekávání učinit realističtější. Barva vám pomůže více se ponořit do svých snů a emocí a porozumět jim. Zkuste si pořídit do ložnice fialové závěsy, možná lépe porozumíte svým snům.

 • 5.

  Lev – žlutá

  lev
  Milí Lvi, pokud si myslíte na žlutou, myslíte si správně. Zářivé, energické sluneční znamení ani nemůže mít barvu jinou. Stejně jako slunce šíří své paprsky a teplo, sáláte vy svůj humor, odvahu, inteligenci a sílu. Nebojte se, že se se žlutým doplňkem nebo ve žlutých šatech stanete až moc centrem pozornosti. O to místo si říkáte stejně, ve žluté vám to půjde snáz.

 • 6.

  Panna – modrá

  panna
  Heslem Panny je "zůstat v klidu, rozmyslet se a jít dál". Proto jim bude dobře tam, kde je hodně modré. Modrá je dokáže patřičně zklidnit a zároveň povzbudit jejich mozkovou činnost. Panny jsou velmi empatické a citlivé k potřebám druhým. Modrá je v souladu s krční čakrou, pomůže Pannám lépe komunikovat se svým okolím a být nápomocna svým blízkým. Zahalte se do modré deky někde, kde rády relaxujete.

 • 7.

  Váhy – zelená

  váhy

  Jako znamení milující rovnováhu vás jistě nepřekvapí, že barvou ideální pro Váhy je zelená. Příroda, harmonie a vyrovnanost vám dělají dobře. Barva spojená se srdeční čakrou vám pomáhá roztřídit věci důležité od těch zbytečných. Je symbolem zdraví, o které se vždy pečlivě zajímáte a staráte. Podobně jako Býci i vy budete šťastní v domě plném zelených rostlin.

   

 • 8.

  Štír – červená

  štír
  Červená dokáže zasáhnout, proniknout hluboko a vyvolat pocity, které byly pohřbené zdánlivě hluboko... stejně tak to dokáží i Štíři. Dají se přirovnat k sopce, navrch nenápadní, uvnitř plni energie a vášně. Červená je barva základní kořenové čakry, která nám dává sílu vytrvat a dosáhnout toho, co chceme. Zkuste si pořídit do obývacího pokoje obraz nebo plakát s převažující červenou: to vám pomůže zbavit se úzkosti a harmonizovat svůj vnitřní svět.

   

 • 9.

  Střelec – fialová

  střelec
  střelec
  Autor: shutterstock.com
  Milí Střelci, s vaší radostí z objevování nového ladí jediná barva: fialová. Dokáže povzbudit vaši intuici a podpoří vás ve vaší touze po dobrodružství. Zároveň je to také barva korunní čakry, která přináší inspiraci, pokoru a napomáhá meditacím. Fialová vám pomůže ve chvílích, kdy se potřebujete zklidnit a najít odpovědi na důležité otázky. Pomáhá zklidnit i hyperaktivní děti.

 • 10.

  Kozoroh – indigo

  kozoroh
  Kozorozi se umí orientovat ve zmatku a dokáží jasně vidět i přes neproniknutelnou tmu. Vaše schopnost proniknout lesem nesmyslů je velkým darem pro vaše okolí a lidé vás proto vyhledávají. Barvou rozumu a míru je indigo. To je zároveň barva šesté čakry zvané třetí oko. Ačkoliv je vaším největším přítelem rozum a intuice je to poslední,na základě čeho děláte rozhodnutí, zkuste ji občas naslouchat. Indigová barva vás k tomu bude inspirovat a váš život bude plynout harmoničtěji.

 • 11.

  Vodnář – fialová

  vodnář
  Vodnáři patří mezi nejcitlivější znamení zvěrokruhu. Jejich bohatý vnitřní svět a vnímání věcí kolem sebe je často žene k uměleckým profesím, k hudbě, malování, psaní. Fialová v sobě skrývá červenou i modrou, barvy energie a klidu a ty ve vás stále vedou boj. Pořiďte si prsten nebo náhrdelník s ametystem, pomůže vám tyto dva póly harmonizovat a díky tomu lépe porozumět věcem kolem sebe. Fialová vám pomůže vytáhnout vás ze své ulity, kde je vám někdy až moc dobře.

 • 12.

  Ryby – indigová

  ryby
  Ryby nemusí věci vidět, Ryby je často prostě tak nějak cítí. Proplouvají světem ve své vlastní bublině a leckdy z ní ani nepotřebují vyplout. Vystačí si samy se svým světem. K indigové barvě patří volnost, mírumilovnost a představivost. Snícím Rybám jako barva čakry třetího oka pomůže rozlišit, co je pro ně podstatné a pomůže jim nalézt cíl, ke kterému chtějí směřovat.

Autor: red

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Volejte
906 70 70 80

nebo mi pošlete SMS ve tvaru
VESTBA Izabela TEXT na 904 30 45

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz