Čtvrtek 13. června 2024
Svátek slaví Antonín, zítra Roland
Oblačno, déšť 18°C

Jak jste na tom s penězi? Býci umějí vydělávat, Raci ušetřit

/
 • Jak jste na tom s penězi? Máte šanci ušetřit nebo je ve vaší povaze touha všechno utratit
  Jak jste na tom s penězi? Máte šanci ušetřit nebo je ve vaší povaze touha všechno utratit (shutterstock.com)
  26. června 2015 ● 06:00

  Máte na kontě slušnou rezervu, přestože váš plat ani zdaleka nedosahuje nebeských výšin, nebo žijete od výplaty k výplatě a nechápete, jak je to možné? To, v jakém znamení jsme se narodili, ovlivňuje náš charakter v mnoha směrech. Třeba i v tom, jak zacházíme s penězi a jaký k nim máme vztah. Na co byste si u sebe měli dát z hlediska financí pozor? Hvězdy vám to prozradí!

 • 1.

  Beran (21. 3. - 19. 4.)

  Berani patří mezi nejméně spořivá znamení zvěrokruhu. Ve skutečnosti se u nich žádné peníze dlouho neohřejí. Nesmírně rádi totiž utrácejí za věci, po kterých dlouho touží nebo které je momentálně zaujmou. A to nejen pro sebe, ale i pro své blízké. Na druhou stranu ale díky své inteligentní povaze a bystrým nápadům nemají problém s jejich vyděláváním.

 • 2.

  Býk (20. 4. - 20. 5.)  býk
  býk
  Autor: shutterstock.com
  Býci
  nemají problém udržet peníze, a navíc jsou mimořádně talentovaní v jejich investování. Navíc pokud prahnou po něčem, co je opravdu drahé, nemají problém najít si další zaměstnání, aby potřebný obnos vydělali. Na druhou stranu ale nejsou lakomí a bez problémů svým blízkým pomohou, pokud jsou ve finanční tísni.

 • 3.

  Blíženci (21. 5. - 20. 6.)  blíženci
  blíženci
  Autor: shutterstock.com
  Stejně jako ve všem ostatním, i v otázce peněz jsou Blíženci velmi nestabilní. Na jednu stranu nemají problém až asketicky šetřit, na druhou stranu když je to popadne, naprosto bezhlavě utrácejí a jsou schopni zvát na drink hosty v celém baru. Finanční tísní ale nikdy netrpí.

 • 4.

  Rak (21. 6. - 22. 7.)  rak
  rak
  Autor: shutterstock.com
  Raci
  mají rádi jistotu a nechat něco náhodě je pro ně bezmála noční můrou. Většinou mají více než jedno spoření, stejně jako pojištění. Úspory jsou pro ně doslova esencí životních jistot. Jsou rádi, když vědí, že je dobře postaráno o ně i o jejich blízké. Také proto si vždy zvolí jistou práci s pravidelným příjmem než tu s vyšším platem, ale také s vyšším rizikem.

 • 5.

  Lev (23. 7. - 22. 8.)  lev
  lev
  Autor: shutterstock.com
  Lvi
  jsou přímo proslulí svou zálibou v drahých a luxusních věcech, není proto divu, že za ně také hodně peněz utrácejí. Peníze pro ně znamenají důkaz síly, moci a postavení ve společnosti, také z toho důvodu jsou schopni obětovat hodně svého času a sil k tomu, aby jich dosáhli. A jsou na to patřičně hrdí.

 • 6.

  Panna (23. 8. - 22. 9.)  panna
  panna
  Autor: shutterstock.com
  Panny
  jednají sice velmi intuitivně, ale na druhou stranu chtějí mít o všem absolutní přehled. Také s penězi proto nikdy nenakládají neopatrně a z bezhlavého rozhazování je rozhodně nikdo vinit nemůže. I když nepatří mezi znamení, která by byla schopna nashromáždit jmění, které vám vyrazí dech, zůstatek na jejich běžném účtu stále roste. Sice pomalu, ale spolehlivě.

 • 7.

  Váhy (23. 9. - 22. 10.)  váhy
  váhy
  Autor: shutterstock.com
  Váhy
  pracují s penězi jako s prostředky. Nic víc, nic míň. Jsou schopny ušetřit potřebnou částku se stejnou samozřejmostí, s jakou ji utratí za příjemnou dovolenou. Většinou mají finanční rezervu, ale nikdy je neuvidíte šetřit tak, že by si musely něco odpírat. Váhy jsou doslova mistry v zacházení s penězi a také jejich povolání se často odehrává právě ve finanční oblasti.

 • 8.

  Štír (23. 10. - 21. 11.)  štír
  štír
  Autor: shutterstock.com
  Štíři
  mají k penězům velmi zvláštní vztah. Vidí je totiž jako něco, co je potřeba investovat a znásobit. Díky tomuto přístupu jsou často velmi úspěšní v jejich vydělávání a většinou mají na účtu velmi velkou rezervu. Štíři se nebojí jít i do pro jiné nejistých podniků, protože věří svému šestému smyslu. Zpravidla se řídí pravidlem, že kdo nic neriskuje, nic nezíská.

 • 9.

  Střelec (22. 11. - 21. 12.)  střelec
  střelec
  Autor: shutterstock.com
  I když nejsou Střelci v utrácení tak bezhlaví jako Berani, patří také mezi znamení, která si s úsporami těžkou hlavu nedělají. Jejich oblíbenou činností je nakupovat hezké věci, kterými se obklopují, a finanční rezerva není něco, co by jim zneklidňovalo spánek. Jsou si natolik jistí sami sebou, že moc dobře vědí, že když bude potřeba, peníze si snadno vydělají.

 • 10.

  Kozoroh (22. 12. - 19. 1.)  kozoroh
  kozoroh
  Autor: shutterstock.com
  Kozorozi
  patří mezi nejpraktičtější znamení zvěrokruhu a s penězi zacházejí velmi umírněně a zodpovědně. Většinou šetří víc, než potřebují, protože se nikdy nechtějí dostat do situace, kdy by je potřebovali, a neměli kde vzít. Jejich schopnost vydělat a udržet si peníze je až obdivuhodná, ale radost z nich jim bohužel často kazí strach, že by o ně mohli přijít.

 • 11.

  Vodnář (20. 1. - 18. 2.)  vodnář
  vodnář
  Autor: shutterstock.com
  Pro Vodnáře znamenají peníze možnost žít bezstarostný život, ale v důsledku pro ně nemají žádnou hodnotu ani nehrají v jejich životě důležitou roli. Jejich heslo je, že peníze budou a my nebudeme. Také proto si často volí práci podle záliby, nikoliv podle výše platu. Navzdory tomuto přístupu ale nouzí netrpí.

 • 12.

  Ryby (19. 2. - 20. 3.)  ryby
  ryby
  Autor: shutterstock.com
  Ryby
  obecně nemají k penězům velmi kladný vztah a vydělávat je jim přijde pod jejich úroveň. Práce je pro tyto lidi posláním a výplatu berou jen jako nutné zlo, které je potřeba k plnění jejich výdajů na životní standard, který si oblíbili. Peníze tak pro ně nepředstavují problém, vydělají je, utratí i ušetří, ale hlavně se jimi nechtějí příliš zaobírat.

Autor: red

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci

Čínské štěstíčko

Klikněte a rozlomte!

Další štěstíčko
Zavřít
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz