Poselstvím zatmění je změna a nový začátek, sestup do temných hlubin podvědomí a očistné vynoření.

Rituál před zatměním
Tento rituál je nejvhodnější provádět den před zatměním.
Vytvořte na zemi kruh a doprostřed něj postavte černou svíci. Nepalte žádné vonné esence ani nezapalujte jiné svíce, nepřivolávejte nikoho na pomoc. Pohodlně se usaďte a soustřeďte se na sebe, pomalu a pravidelně dýchejte. Naslouchejte svému podvědomí, možná se dozvíte něco důležitého. Jakmile se budete cítit připraveni, zapalte černou svíci a vyslovte tato slova.

"Nechť je tato svíce vnitřním světlem, lampou poustevníka, která mě vede do vlastních temnot. Nechť mám odvahu čelit čemukoli, co tam naleznu, a ať tomu porozumím, ať nechám odejít to, co pro mne již nemá cenu, a ať se posunu dál k vlastnímu dobru i k dobru všech, jejichž životy jsou s mým propojeny."

Buďte trpěliví a nemějte na sebe přílišné nároky.  Hlavním cílem tohoto rituálu je duchovní růst, a ne řešení hlubokých traumat, která ani v rámci jednoho rituálu zvládnout nemůžete.
Když skončíte, zhasněte svíci, otevřete kruh a posilněte se jídlem a pitím.

Rituál po zatmění
Tento rituál proveďte den nebo dva po zatmění. Zatmění symbolizuje znovuzrození a transformaci. K rituálu si připravte oblíbené pokrmy, nápoje a květiny. Vytvořte kruh s bílými svíčkami po obvodu, s vůněmi apod. Po vnitřním obvodu můžete ještě postavit bílé svíčky navíc. Do středu dejte jednu bílou svíčku. Uvolněte svoji energii tancem, zpěvem, bubnováním nebo jiným způsobem, který vás dostane do příslušné nálady. Vzývejte božstva, zapalte svíci uprostřed  a proneste:

"Jak se světlo vrací na oblohu, osvětluje moji cestu. Oslavuji skutečnost, že svoji cestu v příštích dnech a týdnech uvidím naprosto jasně."

Rituál zakončete jídlem a pitím, zpěvem, tancem nebo čímkoli jiným, co vám pomáhá radovat se z pocitu osvobození a zázraku znovuzrození Slunce či Měsíce. Svíci zapalujte každý den asi tak hodinku, dokud se celá nespálí.