Středa 28. února 2024
Svátek slaví Lumír, zítra Horymír
Oblačno 12°C

Koho se bojíte? Ukáže to, jaké jsou vaše skryté vlastnosti

/
 • Fotografie
  Fotografie (internal)
  18. července 2018 ● 06:00

  Tento test je zkrácenou verzí testu maďarského psychiatra Lipóta Szondiho, který se pomocí sympatií a antipatií k určitým rysům tváře psychopatů snažil zjistit, jaké jsou vaše skryté sklony osobnosti. Od tohoto testu se nakonec začalo opouštět, protože byl nepřesný, ale něco na něm bezpochyby je. Přesvědčte se sami.

 • 1.

  Koho se bojíte?

  2751006:gallery:true:true

   

  Zahleďte se do obrázku a vyberte si obličej člověka, který vás nejvíce děsí. Koho byste rozhodně nechtěli potkat v tmavé uličce? Kdo vám nahání takovou hrůzu, že byste ze sebe nevypravili ani hlásku? Podívejte se, co váš výběr prozradí o vašich skrytých sklonech. Jakou osobností jste se stali, pokud jste v sobě tyto sklony popřeli? A jakou, pokud jste se je rozhodli sublimovat neškodným směrem?

 • 2.

  Vybrali jste sadistu

   

  2750998:gallery:true:truePotlačené sklony: autoritářství, potřeba ovládat, zlomyslnost

  Jestli jste si vybrali tento portrét inkvizitorského profesora, zřejmě před druhými i před sebou pečlivě skrýváte silné sklony ke krutému, agresivnímu nebo ponižujícímu chování k ostatním.

   

  Popření:

  Jste zcela neškodná bytost. Podřizujete se, jste schopni se obětovat, vždy připraveni pomáhat svým bližním. Jste usměvavý zaměstnanec, ochotný kolega. Zároveň však není snadné být vaším nadřízeným. Když se vám nechce do nějaké práce, děláte obstrukce, hašteříte se, trucujete, jste neochotní. Vaším stylem je pasivní rezistence, naléhání, které časem "otráví".

   

  Sublimace:

  Své sklony uplatníte v určitých profesích – řezník, chirurg, policista, zubař, vyšetřující soudce... Nebo je můžete rozumově zdůvodňovat, vést dlouhé rozpravy o řádu a autoritě (syndrom "ředitele zeměkoule").

 • 3.

  Vybrali jste agresora

   

  2750999:gallery:true:truePotlačené sklony: impulzivita a násilí

  Jestli jste dostali strach z tohoto chlapíka s hlavou pitbulla, znamená to, že jste v sobě potlačili, udusili silnou agresivitu.

   

  Popření:

  Jste mírumilovní, často až extrémně laskaví. Jste přívětiví, přející, hotové dobrotisko, vzbuzujete dojem, že jste solidní a ovládáte své emoce. Vaše náklonnost bývá stabilní, máte silná pouta k lidem, věcem, idejím. Na konci dne však býváte často vyčerpaní. Vysiluje vás neustálé skrývání násilných sklonů, k němuž vás nutí touha být všem sympatičtí.

   

  Sublimace:

  Svou impulzivitu někdy pozitivně využijete při sportu. Vedete dozajista hyperaktivní život. Váš čas zaplňují stovky projektů, organizujete spousty různých věcí nebo prostě jen vybíjíte svou energii na diskotéce.

 • 4.

  Vybrali jste katatonika

   

  2751000:gallery:true:truePotlačené sklony: blouznění, hyperaktivita v oblasti fantazie a intelektu

  Pokud vás znepokojil ten usměvavý, špatně oholený typ, vřou a kypí ve vás síly, které vás mohou zcela odtrhnout od reality, jestliže s nimi něco neuděláte.

   

  Popření:

  Upínáte se k jistotám, spoutávají vás stereotypní postoje, nekladete si otázky, neinovujete, nehledáte změnu. Jste prototyp stydlivky, který se překonává. Největší strach máte z toho, že ztratíte kontrolu. Díky tomu jste trochu rigidní, pořád v defenzivě, někdy zablokovaní, vždy podle pravidel. Zadržujete své pocity (málo je dáváte najevo, nedělá vám dobře podělit se o své city, přestat se ovládat).

   

  Sublimace:

  Vaše schopnost imaginace se často uplatní v různých tvůrčích činnostech, které však vždycky mají svůj řád. Stává se z vás tedy "zaměstnaný kreativec" – grafik, novinář, fotograf, stylista.

 • 5.

  Vybrali jste schizofreničku

   

  2751001:gallery:true:truePotlačené sklony: izolovanost, špatné vnímání tělesných hranic, nedostatečné ovládání těla

  Zježily se vám vlasy při pohledu na ty mrtvé oči a obličej bez výrazu? Poznáváte v nich totiž své vlastní démony – nezájem o sociální vztahy a omezený rejstřík citů.

   

  Popření:

  Věříte na setkávání s lidmi, výměnu názorů, společnost. Chodíte hodně mezi lidi. Vaše zapojení mezi lidi však často neprobíhá k vaší spokojenosti, kontrastuje s vaším bídným intimním životem. V hloubi duše se cítíte pořád osamělí. Vaše vztahy zůstávají na povrchu, jsou odosobněné, nemají "šťávu", chybí v nich skutečné city. Ve skutečnosti vlastně druhé nepotřebujete, nepotřebujete s nimi žít.

   

  Sublimace:

  Ve všem, co souvisí s intelektem nebo s individualistickými činnostmi, jako jsou hudba, čtení, meditace. Své sklony můžete rovněž nasměrovat do nějaké sportovní vášně (trekking, horolezectví...) nebo do zážitků, které vás oprostí od společnosti lidí (plavba osamělého mořeplavce kolem světa, odchod do kláštera).

 • 6.

  Vybrali jste hysterku

   

  2751002:gallery:true:truePotlačené sklony: nestabilita, narcismus, exhibicionismus

  Zdálo se vám, že se od této podivné dámy s těžkými víčky můžete dočkat lecjakých hanebností? To znamená, že ona ztělesňuje všechno, co na sobě nenávidíte – frenetickou chuť svádět, zálibu v okázalosti, touhu po uznání, sexuální přitažlivost.

   

  Popření:

  Působíte dojmem rezervovaného, velmi do sebe uzavřeného člověka. Ve skutečnosti se ve vašem nitru stále hlásí o slovo a proti vaší vůli se neustále projevuje maskovaná faleš. Vaši touhu svádět často překrývají obsedantní projevy. Jste velmi pečliví, spořádaní ve svém chování, máte puntičkářské způsoby. Býváte "šik", máte klasický styl, jste zkrátka jako ze škatulky, ale vždycky s nějakým drobným doplňkem, který přitahuje pohledy.

   

  Sublimace:

  Někdy si volíte neobvyklou specializaci (třeba latinskou filologii) nebo originální životní styl (rozhodnete se pro zaryté veganství). Můžete mít po svém boku nápadnou osobu, aby s vámi kontrastovala. Nebo si osvojíte nějaký zvláštní zvyk – například olíznutí rtů pokaždé, než začnete mluvit.

 • 7.

  Vybrali jste ženu v depresi

   

  2751003:gallery:true:truePotlačené sklony: pochybnosti o vlastní hodnotě, pocity méněcennosti a viny

  Je-li pro vás tato neškodná bytost ztělesněním toho nejhoršího, znamená to, že jste v podstatě hluboce smutní a pesimističtí, ale nedáváte to najevo.

   

  Popření:

  Uvolněný a bezstarostný typ extrovertní osobnosti. Někdy jste opravdu veselá kopa. V každém okamžiku z vás čiší dynamičnost, sebedůvěra a optimismus. Občas se projeví podráždění, špatná nálada a podivné návaly smutku. Někdy také můžete působit podezřívavě a nevraživě.

   

  Sublimace:

  Svého duševního utrpení se zbavujete tím, že se staráte o utrpení druhých (ošetřovatel, psycholog). Anebo se uplatníte v náboženství či v boji za dobrou věc.

 • 8.

  Vybrali jste maniaka

   

  2751004:gallery:true:truePotlačené sklony: extraverze, vzrušení, sebepřeceňování, marnotratnost

  Vzbuzuje ve vás ten žoviální dobrák nenávist a odpor? Asi v sobě skrýváte nadšení, které by z vás snadno mohlo udělat blouznivce a fanatika, v každém případě někoho, s kým se nedá žít.

   

  Popření:

  Nesnášíte hluk, výstřelky, nevázanost, máte strach ze skandálu. Jste vzorem diskrétnosti, rezervovanosti a zdrženlivosti. Jste rozumní, šetrní, své chování dobře ovládáte, nic vám neuteče, žádný prohřešek nepronikne na povrch. Někdy se však vaše potlačovaná mánie projeví na druhých – máte na ně přehnané požadavky, potřebujete všechno kontrolovat, prověřovat nebo na vše dohlížet.

   

  Sublimace:

  Veselí společníci, duše party, jste schopni zorganizovat obrovské večírky, vymýšlet všemožné zábavy. Mohou z vás být odborníci na vztahy s veřejností nebo na reklamu.

 • 9.

  Vybrali jste zvrhlíka

   

  2751005:gallery:true:truePotlačené sklony: homosexualita, transvestitismus

  Zdá se vám, že by ten mladíček mohl být nebezpečným pederastem? Není pochyb o tom, že máte potíže s vlastní identitou, a to především sexuálního rázu.

   

  Popření:

  Přehnaně, přespříliš projevujete své biologické pohlaví. Vaše postoje, vzhled, chování, zkrátka všechno na vás přímo křičí, že jste "opravdový" muž nebo "opravdová" žena. Jste skutečný chlapák nebo velmi sexy žena a v obou případech ďábelští svůdci. Vaším dalším zvláštním rysem je, že mezi vámi a jinými muži nebo ženami panuje silná rivalita.

   

  Sublimace

  Angažujete se v boji za základní hodnoty – rovnost pohlaví, stejné platy, stejné zastoupení mužů a žen... Nebo máte talent (i úspěchy) v činnosti tradičně vyhrazené druhému pohlaví – v případě mužů jsou to např. móda, péče o vlasy, líčení, u žen zase motorky, pilotování stíhaček atd.

Autor: red

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci

Čínské štěstíčko

Klikněte a rozlomte!

Další štěstíčko
Zavřít
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz