V sexu je skryta léčivá energie

Energií sexuálního spojení je možné také léčit (buď jednoho z partnerů, nebo oba najednou), načerpat energii a samozřejmě také jen relaxovat.

V případě, že chce jeden z partnerů načerpat energii, není společný orgasmus nutný, meditace by v takovém případě měla být založena na představě čerpání.

* Tato praktika je založená na spolupráci a konsensuálním předání energie, kdy „vyzařující“ energii aktivně předává, přijímající ji pak aktivně čerpá.

* Pro „vyzařujícího“ je dobrou pomůckou představit si sebe jako pramen, slunce, zářící kámen, přijímajícímu či přijímající pomůže představa čerpání vody, vyhřívání se na slunci, odpočinku v objetí prohřátého písku.

* Pokud chceme léčit nějaké konkrétní místo, měl by na něj předávající svou meditaci zaměřit.

* Pokud si partneři chtějí energii, Sílu, prostě vyměnit, je sluneční meditace vhodná pro oba.

Zelená svíce a rozmarýn

Pro rituál léčení jsou vhodné zelené svíce a vykuřování myrhou nebo rozmarýnem. Je také možné použít aromatické oleje z myrhy a rozmarýnu v aromalampě.

Na násilí zapomeňte

Při všech zmíněných sexuálně magických rituálech je nutné vyvarovat se agresivních, invazivních vizualizací. Rituál sexuální magie se nikdy ani stínem nesmí podobat znásilnění, zneužití, parazitování na partnerovi či partnerce.

Je samozřejmě možné, že při konání tak emocionálně nabitém, jako je sex, se představy mohou rozběhnout směrem, o který nestojíme. Pak je nejlépe rituál přerušit a zopakovat ho znovu někdy jindy, ne proto, že by rituál nebyl funkční, ale proto, že by mohl narušit rovnováhu ve vztahu a nepozorovaně by se mohlo vetřít násilí a zlo. Rizika v magii existují a je dobré nikdy na ně nezapomínat.

Pokud na sebe při sexuálních rituálech chcete brát nějaké archetypální role, vybírejte je také pečlivě a „rovnocenně“, stylizaci do „lovce/lovkyně a kořisti“ nelze doporučit ani jako hru právě z výše uvedených důvodů.

Pozor na upíry

S rituálem také musí být vždy oba partneři srozuměni a přistupovat k němu aktivně, ne s ním jen trpně souhlasit, jinak by se původně pozitivní praktika mohla zvrhnout v „energetické upírství“, vysávání životní síly. Základem všech těchto rituálů je úcta a spolupráce, pokud si jimi ve svém vztahu nejste jisti, raději se do praktikování nepouštějte, mohlo by se ošklivě vymstít.