Sobota 13. dubna 2024
Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc
Polojasno 19°C

Které znamení je mistrem manipulace? Je to těchto pět. Jste na seznamu?

/
 • Kdo je mistrem manipulace?
  Kdo je mistrem manipulace? (istockphoto.com)
  12. prosince 2020 ● 06:00

  Určitě jste se ve svém životě již setkali s někým, kdo s druhými lidmi manipuluje. A to i v případě blízkých přátel na úrovni intimních vztahů. Většina z nás to dělá taky, a ani si to možná neuvědomuje, že to dělá. Prostě se to stane. Každý z nás má v sobě manipulativní stránku, někdo víc, někdo méně.

  K přežití je to dokonce někdy potřeba, ovšem pokud manipulujeme s druhými až moc, není to ani trochu příjemné. Některá znamení zvěrokruhu mají sklon k manipulaci více než druhá. Schopnost manipulovat se liší podle situací a také podle povahy. Kdo patří k těm, kteří se v konkrétních situacích chovají jako manipulátoři?

 • 1.

  Štír (23. října - 21. listopadu

  Štír
  Štír
  Autor: iStock

  I když se zdá, že je Štír velmi vynalézavý, je taky nedůvěřivý a tajuplný. Například je vaším nejlepším přítelem po celou střední školu, a pak si najednou najde důvod, aby vám začal nedůvěřovat. Tajně se začne scházet s jinými lidmi a ani se nenadějete a bude mít vedle sebe nového nejlepšího přítele. Má tendenci být extrémně žárlivý, když vidí, že není úplně na prvním místě. Bude se tvářit, že o nic nejde a pak bude vinit vás. Je vynikající vůdce, protože umí extrémně dobře přesvědčovat. A to i díky tomu, že dokáže skvěle manipulovat s lidmi. Je doslova expertem na manipulaci, a moc dobře to ví.

   

 • 2.

  Rak (21. června - 22. července)

  Rak
  Rak
  Autor: iStock

  Rak je hluboce intuitivní, což může být samozřejmě požehnáním. V některých případech to však může být vaše nejhorší noční můra. Rak je velmi nápaditý a bude vás vinit ze scénářů, které se nikdy nestaly. Raci jsou manipulativní, protože vědí, jak nastavit svou náladu, tak, aby dosáhli toho, co chtějí. Někdy dost předstírají, aby dostali to, po čem touží. Dokážou snadno manipulovat s lidmi také proto, že jsou velmi intuitivní.

 • 3.

  Blíženci (21. května - 20. června)

  Blíženci
  Blíženci
  Autor: iStock

  Blíženec je vážně přemýšlivý, ale taky extrémně nerozhodný. Proto maskuje svou nerozhodnost tím, že dělá na první pohled sebevědomá rozhodnutí. Avšak v okamžiku, kdy se otočíte, pravděpodobně vás bude nenávidět kvůli rozhodnutí, které udělal, a začne s vámi manipulovat. Jsou to lidé dvou tváří a budou vždy nosit obličej, který nejlépe vyhovuje jejich prostředí. Díky své přizpůsobivosti mohou přetvářet kohokoli, komu komunita důvěřuje. Jádrem všeho je touha dělat vše zajímavým způsobem. Jejich manipulace jsou obvykle spíše slova než skutečné nebezpečí. Mají potřebu zanechat po sobě svou stopu na světě, proto se snaží hledat jakýkoli způsob, aby toho dosáhli.

   

 • 4.

  Ryby (19. února - 20. března)

  Ryby
  Ryby
  Autor: iStock

  Ryby jsou známé tím, že jsou intuitivní, a to platí zejména pokud jde o vztahy. Mají silný smysl pro to, co ostatní potřebují. Často mohou chtít převzít odpovědnost za to, co dělají ostatní. Ryby proto mohou snadno ovládat nebo manipulovat se svým partnerem, aby dělal to, co považují za nejlepší, zřídka s ohledem na jeho potřeby. Ryby na sobě můžou pracovat tak, že budou ochotné umožnit svému partnerovi, aby byl otevřený ohledně svých potřeb a pocitů.

 • 5.

  5. Lev (23. července - 22. srpna)

  Lev
  Lev
  Autor: iStock

  Podobně jako v případě Blíženců je Lev schopen využít slova k tomu, aby změnil celý příběh. Když se cítí ohrožený nebo nejistý, může svým řevem změnit příběh a pomocí slabostí druhých dosáhnout svých vlastních cílů. Jakmile však Lev vstoupí do nějakého vztahu, možná se bude muset naučit, jak vytvořit také prostor pro potřeby a hlas svého partnera. Naštěstí je Lev velkorysý a laskavý.

   

   

Autor: aši

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci

Čínské štěstíčko

Klikněte a rozlomte!

Další štěstíčko
Zavřít
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz