Pátek 12. dubna 2024
Svátek slaví Julius, zítra Aleš
Polojasno 19°C

Největší introverti zvěrokruhu! Která znamení jsou na seznamu?

/
 • (iStock)
  29. listopadu 2022 ● 06:00

  Kategorizaci na introverty a extroverty provedl už psycholog Carl Jung, ovšem mnozí věří, že právě znamení zvěrokruhu sehrává v tomto směru klíčovou roli. Introverti jsou definováni jako lidé tiší, rezervovaní a přemýšliví, lidé, kteří si toho většinu nechávají pro sebe.

  Introverti čerpají energii ze svého vnitřního světa, ze svých myšlenek a prožitků. Nepotřebují reflektory ani velké společnosti, často spíše mlčí a hovoří jen tehdy, když to považují za nutné. Nejraději se cítí v soukromí, kde je klid. Která znamení patří k introvertním?

   

 • 1.

  Vodnář

  Vodnář
  Vodnář
  Autor: iStock

  Lidé narození v tomto znamení zvěrokruhu jsou považováni za nejintrovertnější. Svoje emoce jen málokdy sdílejí, stejně tak mlčí o svých pocitech, smutku a chmurných okamžicích. Překvapivě jim ale nevadí hovořit o tom, co jim udělalo radost, šťastné prožitky sdílejí celkem snadno. V neposlední řadě není pravda, že by si Vodnář neuměl užít zábavu, jen si ji představuje jinak, tam, kde je méně vzruchu.

   

 • 2.

  Ryby

  Ryby
  Ryby
  Autor: iStock

   

  Nevadí jim dlouhé mluvení, ale dávají si záležet na tom, aby neprozradily své vnitřní pocity a tajemství. Ironií je, že lidé patřící k tomuto znamení zvěrokruhu se vlastně považují za extroverty, i když jsou ve skutečnosti pravý opak. Ryby jsou totiž kreativní a přátelské, vždy inspirují ostatní a nevadí jim ani izolace, protože si vždycky najdou něco, co je zbaví.

   

  VIDEO: Horoskop lásky na listopad: Koho potká v listopadu velká láska?

  Video
  Video se připravuje ...
  Horoskop lásky na listopad: Koho potká v listopadu velká láska? • Videohub

 • 3.

  Štír

  Štír
  Štír
  Autor: iStock

   

  Štíři patří k velkým introvertům, kteří svoje pocity nedávají najevo. Rádi si svoje nápady nechávají pro sebe a necítí potřebu neustále sdílet svoje pocity s ostatními. Neměli bychom se ale mýlit, že nemají rádi zábavu. Rádi se baví a někdy se dokážou docela pěkně odvázat a otevřít.

   

 • 4.

  Panna

  Panna
  Panna
  Autor: iStock

   

  Panny věří v to, že je nutné udržovat vysokou zeď mezi osobním a veřejným životem. Nesnáší, když se o jejich životě mluví na sociálních sítích, často ani Facebook či Instagram raději nepoužívají. Jsou navíc velmi podezřívavé a nikdy si nejsou jisté ostatními. To samozřejmě podporuje jejich introvertní chování. Pokud bychom měli vytvořit žebříček největších introvertů, pak by Panny získaly hned druhou příčku za Vodnáři.

 • 5.

  Kozoroh

  kozoroh
  kozoroh
  Autor: iStock

  Kozorozi jsou introverti, kteří se občas otevřou, ale v případě financí, kariéry či jiných důležitých věcí, tam se velmi hlídají. Nechtějí, aby veřejnost věděla o jejich pocitech a pokud se někdo snaží z nich něco vypáčit, dokážou být velmi agresivní. Navíc nesnášejí tlachání o ničem, takže raději mlčí. Začlenit se do „stáda“, o to jim vůbec nejde.

   

 • 6.

  Býk

  Býk
  Býk
  Autor: iStock

  Býci jsou tvrdohlaví, ale mají dobré srdce. Vždy se ale snaží udržet svoje vnitřní pocity v tajnosti. Jsou to introverti v každém aspektu své osobnosti. Nemají rádi změny, a naopak milují svoje pohodlí. Neznámé situace nejsou nic pro ně, to se raději uzavřou ještě víc do sebe. Mají tendenci snadno důvěřovat, a proto se bojí podvádění a zrady. Samota jim nevadí, klidně si vystaví s knihou, dobrým filmem nebo sklenkou vína.

   

   

Autor: aši

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci

Čínské štěstíčko

Klikněte a rozlomte!

Další štěstíčko
Zavřít
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz