Neděle 19. května 2024
Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek
Oblačno, déšť 19°C

Jaké zvíře vám přisoudili staří indiáni? Prozradí vaše silné stránky!

/
 • Jaké znamení je vám přisouzeno podle Indiánského horoskopu?
  Jaké znamení je vám přisouzeno podle Indiánského horoskopu? (shutterstock.com)
  18. února 2015 ● 06:00

  Indiánská astrologie má stejně jako ta klasická 12 znamení zvěrokruhu. U indiánů se tato znamení ovšem nazývala "totemy" a každý jeden z nich představoval silné zvíře, příslušníka jednoho z Kmenů země. Podívejte se, jaké zvíře podle indiánského horoskopu náleží právě vám.

 • 1.

  Sokol (21. 3. - 19. 4.)

  Stejně jako sokol jste i vy dravci, kteří jsou schopni kdykoliv z naprostého klidu a vyčkávání vystartovat, abyste ulovili svoji kořist. Většinou se nezaobíráte dlouhými plány a přemýšlením "co by, kdyby". Věříte, že všechno má svůj pravý čas a že příležitosti je nutné se dravě chopit.

   

  Z neúspěchů se poměrně rychle otřepete a berete je spíše jako zkušenost. Vlastní selhání si připouštíte jen málokdy. Jste workoholiky, nesnášíte lenochy a povaleče a nikdy neodpustíte, když s vámi někdo nehraje fér.

 • 2.

  Bobr (20. 4. - 20. 5.)

  Co je pro Bobry podle indiánského horoskopu nejdůležitější? Jistota a bezpečí. Ať už v rodinném nebo profesním prostředí. Jste naprostými realisty. Vzdušné zámky a snění s otevřenýma očima prakticky neznáte. Mnohem častěji vás může člověk načapat, jak si doma u stolu píšete do tabulky plán na následujících 10 let, zahrnující hypotéku, potomky i dovolenou u moře.

   

  Váš jasný plán a do detailů promyšlená vize nejsou ale jen na parádu. Moc dobře víte, co chcete, a cílevědomě si za tím jdete. Pomalu, ale jistě – to je vaše heslo. Mravenčí práce a absence chaosu se vám také vždycky vyplácejí a to, čeho jste dosáhli, má pevné základy, takže se jen těžko může stát, že byste o to přišli.

 • 3.

  Jelen (21. 5. - 20. 6.)

  Jste rozenými diplomaty. Umíte se bravurně vyhnout stresu a konfliktům, protože je dokážete předvídat a razíte heslo "kdo uteče, ten vyhraje". Když už ale nevyhnutelně k nějakému střetu dojde, dokážete se k němu postavit čelem a ukázat, že vaše jelení parohy nejsou jen na ozdobu.

   

  Jste velmi inteligentní, bystří a výmluvní a skvěle se hodíte pro pracovní pozice, kde je nutná komunikace s veřejností. Jednoduše by se dalo říci, že se vymluvíte ze všeho a dokázali byste ukecat i mrtvého. Díky tomu jste okolím často obdivováni, což je dobře, protože doslova potřebujete být středem pozornosti.

 • 4.

  Datel (21. 6. - 21. 7.)

  Kolik máte opravdových přátel? Pravděpodobně jste se teď dlouho zamysleli a řekli jste, že by se dali spočítat na prstech jedné ruky. Vaší osobitou vlastností je ale fakt, že lidí, kteří považují za dobrého přítele právě vás, je zhruba desetinásobek.

   

  Datli jsou velmi citlivé bytosti, které umějí naslouchat a vždy vlídně poradit. Dostanete-li se do konfliktu (což se stává velmi zřídka), nesete to velmi těžce a zuby nehty se snažíte co nejrychleji se usmířit a vyřešit příčinu hádky. Přesto rozhodně nejste slabochy, se kterými může každý orat. Naopak jste velmi silné, stabilní osobnosti.

 • 5.

  Losos (22. 7. - 21. 8.)

  Máte v sobě tolik energie, že by vám ji mohl každý jen závidět. Vaše silná vůle je motorem, který vás žene vstříc vašim cílům a úspěchu. Navíc máte velmi silnou osobnost a jste rozenými vůdci, takže nemáte problém na své cestě zdolat každou překážku.

   

  Současně jsou Lososi velkorysí a ostatní k nim vzhlížejí a mají k nim důvěru. Dokážete ostatní často strhnout, vnutit jim své nadšení a dotlačit je k dosažení jejich cílů. Přitom ale občas zapomínáte, že na světě existují i jiné názory, myšlenky a postoje, než jsou ty vaše. Rozhodně by vám prospělo více naslouchat také přáním těch druhých. Možná zjistíte, že chtějí úplně něco jiného než vy.

 • 6.

  Medvěd (22. 8. - 21. 9.)

  Nejvýraznější vlastností Medvědů je naprostá samostatnost, nezávislost a zodpovědnost. Jste přesvědčeni o svých kvalitách a také o tom, že jen vy jste schopni zvládnout jakékoliv úkoly bez chybičky. Díky tomu se často stane, že s vámi ostatní nechtějí pracovat, protože jim dáváte najevo, že je vlastně vůbec nepotřebujete. O to tvrději a pilněji však potom musíte zabrat. Často si tak zbytečně škodíte.

   

  Jestli něco nesnášíte, pak je to, když věci nejdou tak, jak jste si to naplánovali. Nečekaná překvapení, nevyžádané změny a náhody vás přímo děsí. Pokud musíte udělat rychlé rozhodnutí, většinou se zaseknete. Přestože ale postrádáte operativní schopnosti a víru ve vlastní intuici, v plánování a podrobné analýze vám nikdo nesahá ani po kotníky.

 • 7.

  Havran (22. 9. - 22. 10.)

  Jste miláčkem každé společnosti, ve které se kdy objevíte. Což je pro vás velmi dobře, protože o samotě doslova trpíte a jedině ve společnosti se cítíte sebevědomě a bezpečně. Jste velmi otevření, přátelští a veselí. Nemáte rádi konflikty a z hádek si neděláte těžkou hlavu. Ostatně svou bezprostředností každého odzbrojíte.

   

  I přes povrchní vztahy, které Havrani navazují s každým okolo, jste velmi přemýšliví jedinci. Vaší zábavou je nad vším dumat, hledat si nové informace a prakticky celý život se samovzdělávat. Na druhou stranu potřebujete všechno zhodnotit ze všech možných úhlů, takže se snadno může stát, že vám unikne výhodná příležitost.

 • 8.

  Had (23. 10. - 22. 11.)

  Jste skutečně moudrými a hloubavými pozorovateli, kteří si nedají pokoj, dokud nepřijdou všemu na kloub. Tajemství a nevědomost vás rozčilují. Ne že byste potřebovali roznášet drby, ale nejste schopni žít v nevědomosti, navíc máte intuici a šestý smysl, takže je opravdu velmi těžké s vámi hrát falešnou hru. Partnerovu nevěru okamžitě prokouknete.

   

  Kompromisy nemáte příliš v lásce a jen neradi na ně přistupujete. Zlatá střední cesta vás neláká – chcete buď levou, nebo pravou, ale nikdy ne tu uprostřed. Ne že byste uvažovali černobíle, ale prostě rádi víte, na čem jste. I když jste ochotni kdykoliv pomoci tam, kde je to potřeba, pokud s vámi někdo nehraje fér, dokážete vycenit své hadí zuby a pořádně kousnout. Hadi jsou velmi vytrvalí a obětavě a tvrdohlavě sledují svůj cíl.

 • 9.

  Sova (23. 11. - 21. 12.)

  To, co vás celý život žene kupředu, je vaše víra v lidstvo a ve vyšší ideály. Máte v sobě vysoko nastavené morální hodnoty a nedělá vám problémy se jimi řídit. To poslední, co by o vás někdo mohl říct, je to, že jste povrchní. Hledáte ve všem vyšší smysl a horlivě ho šíříte i směrem k ostatním.

   

  Jste nenapravitelnými idealisty a máte pocit, že jste dokonalí. Když ale zjistíte, že tomu tak není, vaše ego je do krve zraněno. Přesto se časem oklepete a znovu získáte pocit své nenahraditelnosti. Právě z toho důvodu jsou Sovy občas považovány za namyšlené a povýšené.

 • 10.

  Husa (22. 12. - 19. 1.)

  Máte ohromnou vnitřní sílu, která sice není na první pohled vidět, ale o to víc umíte překvapit. Pyšníte se odhodláním, se kterým přistupujete nejen k problémům, ale i k životu samotnému. Vaší předností není impulzivnost ani spontánní reakce, ale schopnost pořádně si promyslet situaci a pak se s hlavou hrdě vztyčenou vydat na cestu za svým cílem.

   

  Za dosažením vašich úspěchů stojí vaše tvrdohlavost, houževnatost, neuvěřitelná píle a schopnost klást práci před zábavu. Sice nejste hned vidět a nepatříte mezi promile nejbohatších lidí světa, ale husí úspěchy stojí na pevných základech a nikdo vám je nevezme.

 • 11.

  Vydra (20. 1. - 18. 2.)

  Jste nenapravitelnými optimisty, což vám značně usnadňuje život. Problémy si buď nepřipouštíte, nebo věříte, že stejně jak přišly, tak i odejdou. Komplikace chápete jako hru a jako možnost, jak změnit svou zajetou rutinu. Díky tomu máte nenapodobitelné kouzlo osobnosti a vašemu šarmu je velmi snadné podlehnout.

   

  Vydry oplývají silně vyvinutou kreativitou. Jste nápadití, tvůrčí a sršíte dobrými a zábavnými nápady. Jste ale také velmi pracovití a máte vyvinutý smysl pro čest. Určitě si nikdy nebudete připisovat zásluhy někoho jiného, naopak raději pomůžete, aniž byste za to cokoliv žádali nazpátek.

 • 12.

  Vlk (19. 2. - 20. 3.)

  I když byste to od Vlka neočekávali, stejně jako on jste velmi citliví a plaší. Jako poslední znamení Kruhu země jste navenek velmi plaší a ostýchaví, zatímco uvnitř "smečky", tedy vaší rodiny, projevujete silné ochranitelské sklony. Intuitivně jste schopni vycítit pocity a potřeby druhých a vždy jim dokážete spolehlivě pomoci.

   

  Jste velmi srdeční, dobromyslní a důvěřiví. Právě díky tomu by se snadno mohlo stát, že ostatní vaší hodné povahy zneužijí. Naučte se vycenit zuby, když se vám něco nelíbí. I když se nikdy nebudete bít o své místo na slunci, nenechte si skákat po hlavě. Na to jste až moc křehcí.

Autor: brig

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci

Čínské štěstíčko

Klikněte a rozlomte!

Další štěstíčko
Zavřít
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz