Domov podle feng-šuej: Jak si ho zařídit a co z něj vyhodit, abyste byli šťastní?

/
 • (Shutterstock)
  3. února 2017 ● 06:00

  Podle čínské astrologie právě začal rok Ohnivého Kohouta. Chcete, aby u vás v rodině panovala harmonie? Pak se řiďte radami kouče a mistra feng-šuej Jiřího Černáka, který vám poradí, jak to udělat, aby u vás doma bylo hezky, příjemně a láskyplně.

 • 1.

  Spousta prostoru a žádné překážky a zbytečné věci

  Video
  720p480p360p240p

  Domov podle feng-šuej: Jak si ho zařídit vám poradí Jiří Černák • Adam Balažovič/BPŽ

   

   

  Byt, ve kterém žijete, by měl vyzařovat teplo, jedině tak v něm bude panovat zdravá harmonie. Domov je místo, kam byste se měli rádi vracet. Když bude zařízen podle feng-šuej, bude v něm proudit pozitivní energie. Mimo jiné to znamená, že by v něm mělo být dostatek prostoru, naopak málo zbytečných věcí. Vhodné je často otevírat okna, podporovat energie ohně, takže často zapalovat svíčky, obklopit se měkkými polštáři a barevně byt ladit do červena, oranžova a růžova. Myslete i na osvětlení, které má vytvářet pocit blízkosti a tepla.

 • 2.

  Hlavní vchod a předsíň

  ...

   

  Podle feng-šuej jsou hlavní vstupní dveře ústa vašeho domova, kterým dovnitř vstupuje energie čchi a nasycuje domácnost energií. Hlavní dveře by tedy měly být dostatečně široké, osobité a snadno přístupné, aby k vám té energie přišlo co nejvíc. Hlavní vchod by měl být také přitažlivý, nikde by neměl být nepořádek, staré věci a překážky. Udržujte vstup v dobrém stavu, máte-li uvolněné schody, opravte je, stejně tak rozbitý zvonek nebo žárovky. Vstupní část bytu je dobré vymalovat barvou, která připomíná slunce (žlutou nebo broskvovou).

   

 • 3.

  Obývací pokoj

  ...

   

  Snažte se, aby cesta do obýváku byla volná a energie čchi mohla bez problémů proudit dovnitř. Neměl by tedy vadit žádný nábytek, staré věci, krabice, dveře ani jiné překážky. Stav obývacího pokoje má vliv na přátelství, společenský život a vztahy k lidem ve vašem domě. Pohodlný a příjemný obývací pokoj podporuje vhodné společenské vztahy, nezařízený a tmavý pokoj zase omezuje. Nepořádek vede ke zmatkům, nejasnostem a neshodám. Nábytek by v něm měl být rozmístěný tak, aby nikdo neseděl zády ke dveřím, sedací soupravu či gauč nestavte blízko vstupu do místnosti. Udržujte pokoj snadno průchozí a instalujte do něj více zdrojů světla. Nezapomeňte na svíčky.

   

  Video
  720p480p360p240p

  Čínský horoskop na rok 2017: Jaký bude podle kouče a mistra feng-šuej Jiřího Černáka • 

 • 4.

  Kuchyně

  ...

   

  Je to místo, kde připravujeme jídlo pro ostatní, a je spojováno s blahobytem. Velká, prostorná a dobře zařízená kuchyň má pozitivní vliv na zdraví. V kuchyni mějte vhodné osvětlení, abyste do ní přilákali dostatek energie. Opět dbejte, aby byl prostor průchozí. Dobře uspořádejte kuchyňské skříňky a zbavte se všech věcí, které nepoužíváte, které jsou rozbité nebo nefunkční. Předejdete tak plýtvání a rozladění. Máte-li rozbitý nábytek v kuchyni, opravte ho, jinak může docházet k problémům s přáteli či kolegy.

   

 • 5.

  Ložnice

  ...

   

  Právě zde strávíme asi třetinu svého života, takže je velmi důležitá a má velký vliv na to, jak se budeme cítit. Pohodlná a příjemná ložnice navíc přispívá ke spokojenému partnerskému vztahu. Ložnice, ve které je nepořádek, naznačuje nesoulad, nejasnosti a nespokojenost ve vztazích. Odstraňte z ložnice rozbité věci, opotřebený nábytek, aby nedošlo k přerušení komunikace mezi partnery. Neschovávejte si věci pod postel (nepořádek má neblahý vliv na milostný život), u světel používejte stmívače kvůli náladě.

   

   

  Video
  720p480p360p240p

  Ložnice podle feng-šuej: Jak si ji zařídit, aby vám to klapalo v sexu a romantice • Adam Balažovič/BPŽ

   

Autor: aši

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Volejte
906 70 70 80

nebo mi pošlete SMS ve tvaru
VESTBA Ludmila TEXT na 904 30 45

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz