Barva oblíbeného hrnku na kafe ovlivňuje jeho chuť!

/
 • Barva hrnečku ovlivňuje chuť kávy.
  Barva hrnečku ovlivňuje chuť kávy. (istockphoto.com)
  20. ledna 2018 ● 06:00

  Barva vašeho oblíbeného hrnečku, který máte na kávu, rozhoduje i o tom, jak vám bude chutnat. Může totiž ovlivnit chuť vašeho kafe. Každá barva má své vlastní chuťové dispozice. Jakou barvu máte doma vy?

 • 1.

  Bílý hrneček

  Bílý hrnek
  Autor: istockphoto.com

  Bílé hrnky jsou spojovány s hořkostí kávy. Někteří lidé nemají rádi hořkou kávu, ti, kteří naopak ano, by měli pít z bílého hrnku. Ráno je hořká káva zkrátka nejlepší, proto si alespoň na ráno pořiďte bílý hrneček.

  Nejde jen o domněnky, barvami hrnečků a jejich vlivem na chuť kafe se zabývali i australští výzkumníci ve spolupráci s tamními baristy a výsledky publikovali na webu flavourjournal.biomedcentral.com. 

 • 2.

  Červený nebo modrý hrneček

  Modrý hrnek
  Autor: istockphoto.com

  Pokud budete pít z červeného nebo modrého hrnečku, získáte z kávy více sladké chuti. Tyto barvy jsou spojovány se sladkým ovocem, mozek si tuto informaci uvědomí a vám bude připadat káva sladší, než kdybyste ji pila z bílého hrnku. Tyto barvy jsou tedy ideální pro vychutnání odpolední kávy.

 • 3.

  Hnědý hrneček

  Hnědý hrnek
  Autor: istockphoto.com

  Mnoho lidí vnímá sílu kávy podle toho, jak tmavá je. Když budete pít z hnědého hrnku, který barvu kávy podpoří, bude vám káva připadat mnohem silnější než normálně. Tato barva hrnku je tedy vhodná, když se cítíte unavení a potřebujete rychle dobít baterky.

 • 4.

  Žlutý hrneček

  Naopak v žlutém hrnku se těm, kdo se pokusů účastnili, zdála káva příliš slabá. Tato barva mimochodem na rozdíl od kávy svědčí čaji, s touto barvou jsou spojeny jak jeho hřejivé, tak léčebné účinky. Nicméně se účastníkům káva alespoň zdála dost teplá, protože například ve studeném hrnku podle nich chladla moc rychle.  

Autor: Markéta Tošnarová

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Volejte
906 70 70 80

nebo mi pošlete SMS ve tvaru
VESTBA Eliška TEXT na 904 30 45

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz