Středa 22. května 2024
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
Oblačno, déšť 19°C

Co všechno o vás prozradí barva očí? Budete se divit!

/
 • (iStock)
  16. května 2018 ● 06:00

  Věděli jste, že kromě data narození a postavení hvězd o vaší povaze mnohé vypovídá i barva vašich očí? Některé povahové rysy jsou totiž typické pro konkrétní barvu. Víte, co všechno o vás prozradí vaše oči?

 • 1.

  Černé oči nebo tmavě hnědé

  Autor: iStock

   

  Máte-li právě takové oči, pak máte jednu z nejostřejších barev. Tyhle oči jsou obecně vnímané jako tajemné nebo uhrančivé, ovšem není to tak docela pravda. Studie, která byla zveřejněná v Current Psychology, naopak ukázala, že lidé s černýma očima jsou velmi příjemní. Čím tmavší oči, tím více pigmentu v duhovce. Podle toho prý lidé s černýma očima méně podléhají alkoholu a jsou šikovnější ve sportu. Mají též potenciál vládnout světu, pokud ale najdou svou vnitřní sílu. Teprve pak z nich mohou být vůdci.

   

 • 2.

  Modré oči

  Autor: iStock

   

  Lidé s modrýma očima disponují vnitřní i fyzickou silou, i když to na první pohled nemusí být vidět. Ve skutečnosti vás tedy okolí často negativně soudí. Někdy vás ostatní vnímají jako nedůvěryhodné osoby. Lidé s modrýma očima jsou také méně otevření a egoističtí. Navzdory tomu však pilotní studie, kterou zveřejnila lékařská fakulta University of Pittsburgh, naznačuje, že ženy s modrýma očima lépe snášejí bolest při porodu a obecně také stres.

 • 3.

  Šedé oči

  Autor: iStock

   

  Tahle barva očí je poměrně vzácná, ale podle odborníků jde vlastně o jakousi variantu očí modrých. Máte-li tedy tuto barvu, jste pravděpodobně výjimečně vyrovnaná osoba nebo dokážete velmi dobře balancovat na obou stranách mince. Jste něco jako Mr. Jekyll a Mr. Hyde, dvě protikladné tváře lidského charakteru. Jednáte podle toho, co potřebujete udělat nebo s kým právě jednáte. Záleží na tom, jak moc máte své emoce pod kontrolou. 

   

 • 4.

  Oříškové oči

  Autor: iStock

   

  Oříškové oči je těžké popsat a spousta lidí má svou vlastní charakteristiku. Nejjednodušší je asi ta, že barva těchto očí připomíná lískové oříšky. Tento odstín očí je neobvyklý, proto lidé s touto barvou bývají už od malička odlišní a jedineční. Jsou nezávislí, sebevědomí a spontánní. Přestože barva v oku se liší podle množství melaninu, zdá se, že pro všechny nositele oříškových očí je společná vyváženost jejich osobnosti.

 • 5.

  Hnědé oči

  Autor: iStock

   

  Jak už bylo řečeno, barvu očí ovlivňuje melanin – pigment. Lidé s hnědýma očima ho mají více než ostatní. Jsou to obvykle osoby příjemné, asertivní a důvěryhodné. Pokud tedy někdo potřebuje s něčím pomoct, obrátí se na vás. Odborníci z Univerzity Karlovy popisují lidi s hnědýma očima jako obecně loajální, úctyhodné a jemné, ačkoli rozhodně ne submisivní. Hnědoocí lidé také méně spí než například modroocí a taky se ráno dříve probouzejí.

   

 • 6.

  Zelené oči

  Autor: iStock

   

  Máte zelené oči? Pak to vypadá, že vás ostatní považují za sexy a tajemné. Studie, kterou uveřejnila společnost Impulse Corporation v Los Angeles, zkoumala přitažlivost lidí podle barvy očí. Většina účastníků prohlásila, že kdyby mohli změnit barvu svých očí, vybrali by si zelenou. Tu totiž považují za nejvíce sexy. Zelenoocí lidé jsou příjemní, dominantní, silní a taky opatrní. Jsou také soběstační, někdy nepředvídatelní, originální, kreativní a schopní pracovat pod velkým tlakem.

   

   

   

   

   

   

   

Autor: aši

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci

Čínské štěstíčko

Klikněte a rozlomte!

Další štěstíčko
Zavřít
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz