Úterý 16. července 2024
Svátek slaví Luboš, zítra Martina
Polojasno 31°C

Co o vás prozradí chodidla?

/
 • Co o vás říkají vaše chodidla?
  Co o vás říkají vaše chodidla? (Shutterstock.com)
  14. května 2020 ● 08:00

  Tvarů chodidel je nekonečně mnoho, vypovídají o tom, odkud pocházíme a staří mudrcové z nich taky usuzovali  na povahu osob. Zkusíte to také?

 • 1.

  Římská noha 

  ....
  Autor: profimedia
  Je to nejběžnější typ nohy. Všechny prsty jsou uspořádány rovně. Palec je zpravidla největší a po něm následují ostatní prsty, vytvářející úhel 45 stupňů. Osoby s římskou nohou jsou klidné a společenské. Mají rádi nové zkušenosti, rádi cestují. Bývají dobří podnikatelé a řečníci.

 • 2.

  Noha ve tvaru šípu

  ....
  Autor: profimedia
  Tito lidé mají obvykle úzkou nohu, která se rozšiřuje až v oblasti prstů, druhý prst je „hrotem“ nohy.  Jsou plní emocí, všechno vidí závažnější, než to ve skutečnosti je, a mají silnější pocity než kdokoli jiný. Život se zdá být jasnější, když jsou šťastní. Když jsou naštvaní, jsou rádi sami.

 • 3.

  Řecká noha

  ....
  Autor: profimedia
  V tomto případě je druhý prst delší než palec. Lidé s řeckýma nohama jsou sportovci nebo mají talent k umělecké tvorbě. Mohou to být také inovátoři a veřejní řečníci. Osoby s takovým druhem nohou jsou nadšenci a optimisté.

 • 4.

  Úzká noha

  ....
  Autor: profimedia
  Chodidlo je úzké, prsty jsou stlačeny k sobě. Palec je je největší.  Lidé s takovým chodidlem mají rádi intimitu, chrání si tajemství a skrývají své pocity. Jejich nálada se dokáže rychle změnit, takže buďte při rozhovoru s nimi opatrní. Impulzivita je jejich další charakteristikou.

 • 5.

  Kvadratická noha

  ....
  Autor: profimedia
  Všechny prsty včetně palce jsou téměř stejné délky. Lidé s takovým typem chodidla si obvykle dvakrát rozmyslí, než se rozhodnou. Díky tomu jsou důvěryhodní a pragmatičtí.

 • 6.

  Další charakteristické znaky

  Bosé nožky
  Bosé nožky
  Autor: Mária Rušinová, scom, archiv

   

  Velmi dlouhé prsty u nohou

  Osoby s takovými prsty jsou velmi emotivní. Jsou výřeční, rádi mluví o svých myšlenkách a pocitech.  Bývají politiky, nebo pracuje ve státní správě.

   

  Malíček po straně nohy

  Osoby, které mají takový malíček, se chovají svobodně. Jsou tvrdohlavé a chtějí prosadit svou za každou cenu.

   

  Velké polštářky pod prsty

  To je považováno za dar z nebe, člověk je dobře vyvážený a je velmi opatrný.

   

  Mezera mezi druhým a třetím prstem

  Pokud máte tuto fyzickou vlastnost, jste člověk, který neradi kombinuje vaše pocity s činy. Dokážete se emocionálně oddělit, a vykonat, co je potřeba. Často jsou také nespokojení se svým životem.

   

  Zahnutý prostřední prst

  Takoví lidé jsou spolehliví v plánech do budoucna, jsou systematičtí a rádi mají situaci pod kontrolou.

 • 7.

  Další typy chodidel

  Autor: profimedia

   

  Existují samozřejmě i jiné typy chodidel. Například otoky nohou znamenají, že se jejich majitel potýká s obtížemi při vyjadřování pocitů. Pokud se prsty nakloní směrem k malíčku, znamená to, že člověk žije svým životem vysokou rychlostí, ale pokud se prsty nakloní směrem k palci, je takový člověk těsně spojený se svou minulostí.

Autor: neo

Klíčová
slova

nohy chodidla test povahy prsty

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci

Čínské štěstíčko

Klikněte a rozlomte!

Další štěstíčko
Zavřít
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz