Narodili jste se jako první, prostřední nebo nejmladší dítě? Co to znamená pro váš život?

/
 • Naše budoucí štěstí i problémy začínají v rodině.
  Naše budoucí štěstí i problémy začínají v rodině. (Shutterstock.com)
  26. dubna 2017 ● 16:31

  Rodinné konstelace ovlivňují celý náš život, neseme si je v sobě od útlého věku. Narodili jste se jako prvorozený nebo jako benjamínek? Pravděpodobně to určilo vaši cestu životem. 

 • 1.

  Nejstarší dítě

  Děti běží

  Pokud jste přišli na svět jako první a tudíž nejstarší dítě, zřejmě jste si užili hodně pozornosti. Po několika letech jste se však o tuto pozornost pravděpodobně začali dělit s dalším sourozencům.


  Právě to podněcuje prvorozené, aby na sobě pracovali, snažili se znovu získat pozornost rodičů. V životě tedy usilují o vedoucí pozici jak v prácic, tak ve vztazích. Prvorození mají rádi věci pod kontrolou, a charakterizuje je organizovaný a odpovědný přístup k životu.


  Prvorození jsou často velmi soutěživí, špatně snášejí kritiku i to, že se musí o svou pozici s někým dělit.

 • 2.

  Prostřední dítě

  ...

  Narodili jste se jako druhé nebo prostřední dítě? Potom vás pravděpodobně rodiče tolik neobskakovali a poučeni výchovou vašeho staršího sourozence vám nechávali víc volnosti.

   

  O pozornost jste ovšem museli bojovat. To vám dala do života dobrou průpravu. Právě díkyi tomu máte výborné řečnické schopnosti a lidi si dokážete velmi rychle získat na svou stranu. Jste samostatná jednotka a dokážete se rychle zorientovat v situaci a dokonce ji i diplomaticky řešit.


  Občas ovšem nevíte, co chcete a nemáte takový „tah na branku“.

 • 3.

  Benjamínek

  ...

  Narodili jste se jako poslední dítě tím pádem jste získali pozornost celé rodiny. Byli jste vnímáni jako někdo, koho je potřeba operovávat i ochraňovat.

   

  Rodiče vás dlouho viděli jako malé dítě. Možná právě proto to čekáte i od ostatních, čekáte, že vám okolí ochotně přijde na pomoc a někdy lidmi i podvědomě manipulujete.  Jste však odvážný a kreativní člověk.

 • 4.

  Jedináček

  ...

  Pokud jste se narodili jako jediné dítě v rodině, pravděpodobně patříte k sebevědomým a vyrovnaným lidem. Rodiče vám věnovali veškerý čas a pozornost, což pozitivně ovlivnilo i váš život.

   

  Máte ze všeho něco a s každým problémem se dokážete snadno vypořádat. I vy však máte své mouchy. Jelikož jste velký perfekcionista, kladete velké požadavky na lidi a někdy dokážete být pěkně netrpělivý.

Autor: neo

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Volejte
906 70 70 80

nebo mi pošlete SMS ve tvaru
VESTBA Rozárka TEXT na 904 30 45

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz