Bydlení podle zvěrokruhu: Blížencům svědčí mátová, Lvům žlutá!

/
 • (iStock)
  11. října 2017 ● 06:00

  Aby se vám žilo spokojeně a krásně, stačí, když se ve svém bytě nebo domě obklopíte správnými barvami! Zkuste se řídit podle zvěrokruhu, nepotřebujete k tomu architekta ani tučné konto! Jen stačí malířská štětka, kýbl barev nebo třeba tapeta a lepidlo. 

 • 1.

  Beran


  Ohnivě rudá

  Berani jsou známí svou neochvějnou důvěryhodností, dynamickou povahou a bezkonkurenčním nadšením. Tohle ohnivé znamení je velmi odvážné, proto potřebuje byt plný energizujících barev, zvláště pak ohnivě rudé. Červená stimuluje jejich přirozené nadšení a sebejistotu, které v sobě mají. Díky téhle barvě jejich energie nikdy nezmizí. Nezapomeňte tedy ani na umění v podobě živých a pestrých fotografií.

   

   

 • 2.

  Býk


  Latte

  Býci jsou spolehliví jako ranní káva a nabízejí všem kolem sebe spoustu povzbuzení. Tohle znamení stojí nohama pevně na zemi a miluje stabilitu. Jakmile si tedy jednou zařídíte svůj byt, nebude se vám chtít dělat jakékoli změny. Ty Býci doslova nesnáší. Váš domov by měl být smyslný a praktický, krásný a plný textur a bohatých vzorů. Vaše ideální barva je barva latte, tou nic nezkazíte, protože je stejně spolehlivá jako vy, Býci. A ještě něco: nezapomeňte v bytě na živé květiny.

   

 • 3.

  Blíženci

   

  Mátová

  Blíženci jsou upovídaní a kouzelní, díky čemuž jsou vždy centrem pozornosti. Jsou také vtipní a společenští, ovšem dost často a rychle mění své názory. Proto je pro ně zařizování bytu trochu obtížnější. Pokud si ale chtějí nechat poradit, dopřejte jim v bytě mátovou barvu. Ta zaručí, aby se i doma cítili excentricky. Máta je temperamentní pastelová barva, která je jako stvořená pro jejich charisma.

   

 • 4.

  Rak


  Broskvová

  Raci jsou považováni za nejoblíbenější, ale zároveň nejobtížnější znamení zvěrokruhu. Tohle vodní znamení je od přírody velmi intuitivní a nikdy nepropásne příležitost obdarovat nebo potěšit své blízké. Váš domov musí odrážet teplo, Raci, takže se obklopte broskvovou barvou. Tahle šťavnatá barva v bytě rozveselí i ty nejsmutnější návštěvníky.

   

 • 5.

  Lev


  Měsíčková

  Lvi, vy jste králové džungle! Medový odstín měsíčkové barvy je dokonalým obrazem stylového vkusu, který odráží vaše zlaté srdce i hřívu. Tahle barva podpoří vaši kreativitu, a ještě víc vás rozzáří. Obalte své zdi do měsíčkové nebo ji použijte v kombinaci s neutrálními barvami. Tuhle barvu budou všichni obdivovat, stejně jako vás.

   

   

 • 6.

  Panna


  Růžová

  Panny jsou pečlivé perfekcionistky. Největší, jaké můžete ve zvěrokruhu najít. Jsou inteligentní, pečlivé a hrdé na svou praktičnost a spolehlivost. Pozor, inteligentní ale není synonymum pro nudné. Je na čase, abyste, Panny, vyskočily ze stínu a pořídily si do bytu tlumené odstíny růžové barvy. Je praktická stejně jako vy, a navíc působí velmi slavnostně.

   

 • 7.

  Váhy


  Pudrově modrá

  Váhy jsou největší diplomaté zvěrokruhu. Váhy, máte rády vyváženost a harmonický život, který se musí projevit i v interiéru. Všichni vás mají rádi pro vaši otevřenou mysl, pro kterou je ideální barva pudrově modrá. Modrá odráží vaši klidnou povahu, a ještě ji znásobí. Ideální je v kontrastu s neutrálními odstíny. Váš byt by měl být elegantní a pohodlný zároveň, takže se obklopte drobnými luxusními doplňky, třeba modrými svíčkami.

   

 • 8.

  Štír


  Indigová

  Štíři se můžou pochlubit nejvášnivější povahou zvěrokruhu. Jsou odhodlaní, emocionální a velmi silní. Jejich povaha vyžaduje i podobně zařízený interiér. Tedy žádná nuda, ale výrazné barvy! Indigová pracuje pro vás, Štíři, protože působí stejně silně jako vaše osobnost. Obklopte se kovovými akcenty tohoto odstínu a budete se cítit skvěle. K tomu spoustu osvětlení, provokativní doplňky a nábytek plný bohatých tkanin. Jedině pak budete spokojení.

   

   

   

 • 9.

  Střelec


  Malachitová

  Střelci jsou veselí a optimističtí. Také jsou přímočaří a liberální, což chtějí ukázat i ve svém bytě. Jejich interiér by měl být prostorný, uvolněný a ne moc formální. Pokud jde o barvu, udělá jim dobře malachitová. Malachit je zelený kámen, který odráží Střelcovu odvahu. Tahle barva poskytuje prostorový efekt a nádherně se doplňuje s neutrálními barvami. Zapomenout se nesmí na funkční nábytek a suvenýry z cest.

   

 • 10.

  Kozoroh


  Perlově bílá

  Kozorozi jsou pilířem praktičnosti a ambicí. Tohle zemské znamení je velmi pracovité, upřednostňuje tradiční životní styl. Netouží po pokušení ani divočině, naopak ocení venkovský styl, pokud jde o bydlení. Moderna pro ně není to pravé ořechové, stejně tak výrazné barvy, kterých se Kozorozi lekají. Potřebují neutrální a konzervativní barvy, takže perlově bílá je naprosto dokonalá volba! Tenhle jemný odstín dodá eleganci a zároveň rozjasní místnosti.

   

   

   

 • 11.

  Vodnář

   

  Malinová

  Vodnáři jsou nejodvážnější a nejvýstřednější znamení zvěrokruhu. Jste vynalézaví a originální, Vodnáři, a to i pokud jde o vybavení interiéru. Milujete, když je byt vzdušný a lehký, plný unikátních předmětů a avantgardního nábytku. Máte svá vlastní pravidla a nenecháte si nic vymluvit. A jaká barva vám bude svědčit? Malinová, tento odstín fialové je pro vás inspirativní a originální – stejně jako vy!

   

 • 12.

  Ryby


  Ametystová

  Ryby jsou proslulé svou nesobeckostí a soucitem. Tohle vodní znamení má vrozenou intuici a empatii. Jejich domov bývá jako z pohádky – éterický a tajuplný. Atmosféru doplní akvárium nebo jiné vodní prvky, jako jsou lastury či kamínky, které dodají energii. Barva je pak pro ně nejvhodnější ametystová! A nemusí s ní vymalovat celý byt, stačí, když si pořídí ametystové polštářky nebo svíčky.

   

   

  Víte, jak zařídit dětský pokoj? Podívejte se na naše VIDEO:

  Video
  720p480p240p

  Jak zařídit dětský pokoj podle feng-šuej? Poradí vám Jiří Černák • BPŽ/Adam Balažovič

   

Autor: aši

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Volejte
906 70 70 80

nebo mi pošlete SMS ve tvaru
VESTBA Eleanor TEXT na 904 30 45

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz