Do vězení za prokletí už se nechodí
Ve starověku a středověku bylo prokletí považováno za regulérní zločin a kromě touhy získat sousedův majetek bylo podezření z prokletí či uřknutí či „zlého pohledu“ jedním z nejčastějších důvodů inkvizičních procesů. Dnešní trestní zákoník na ně nepamatuje, nicméně mnoho lidí má pocit, že jim bylo tímhle způsobem ublíženo, že po konfliktu či například darování nějakého předmětu se zhoršil jejich zdravotní stav, smůla se jim „lepí na paty“ atd.

Uřknutí, nebo očarování?
Uřknutí na rozdíl od očarování ani nemusí být úmyslné, prostě osoba A chová zášť k osobě B a negativní energii na ni přenáší.
Prokletí je prostě přání zlého, často ve vzteku (vzpomeňte si na pohádku Sedmero krkavců).
Očarování je vědomý akt, rituál, který někdo koná, aby škodil, a opravdu se, minimálně morálně, rovná plánování trestného činu.
Máte pocit, že vás něco takového potkalo? Můžete zkusit bránit se „sklenicí bolesti“.

Sklenice bolesti
Budete potřebovat pevnou sklenici s uzávěrem, střepy a tělní tekutiny. Sklenici naplníte střepy, ty zalijete, pevně uzavřete a to celé zakopete do Země. Je třeba zakopat lahev hluboko. Dokud bude sklenice uzavřena a její integrita neporušena, bude vaše energetické tělo zapečetěno proti útokům.

Proč se kouzlo jmenuje sklenice bolesti? 
Protože toto preventivní kouzlo způsobí obrovské problémy těm, kteří by na vás po jeho realizaci chtěli kletbu vyslat.

Kletba je totiž samozřejmě také „spojení“, ovšem se záměrem ublížit, škodit. Není možné, aby člověk, který se snaží jiného proklít, stál úplně stranou, neangažoval se. Střepy uvnitř lahve, zalité tělními tekutinami (sliny, krev, moč) zajišťujícími stálé energetické napojení na vaši osobu, potrhají a vážně poškodí silové pole agresora. Po velice krátké době je takový agresor stižen zdravotními problémy, které mu působí bolest.

„Pokud podobné magické metody fungují a vy je využijete, můžete ochránit sebe a své blízké proti nepěkným věcem,“ říká Zbyněk Milner, čaroděj, který se zabývá hlavně domácí magií. „Pokud nefungují, ztratíte tak maximálně jednu sklenici a pár střepů. Takže z mého pohledu prostě nemůžete prodělat.“