Svátky měsíce

Měsíční fáze zná samozřejmě kde kdo, a ať chceme, nebo nechceme, vlivu Měsíce se, obzvlášť citlivější typy, neubrání. Ke každé fázi měsíce se váže nejen jiný rituál, ale i jiný druh energie, kterou můžeme využít k meditacím či magickým operacím. Měsíční fáze bývají občas přirovnávány k obdobím v životě člověka či vtělením bohyně, přičemž je možné používat několik systémů členění lunárního cyklu. Trojný systém dělí měsíc na dobu dorůstající Luny, Úplněk a dobu ubývající Temné luny, tedy Panna, Rodička, Stařena, čtverný systém pak na novoluní, Lunu v první čtvrti, úplněk a Lunu v poslední čtvrti.

Síla na vrcholu

Období před úplňkem je plné neklidu a energie. Zvířata jsou neklidná, i pohodlné domácí kočky to táhne ven, úplněk sám je potom tolik nabitý energií, že to může být pro mnohé citlivější jedince nepříjemné. Cestou je vykompenzovat toto napětí nějakou aktivitou, tancem, komunikací s lidmi, tvůrčí prací či magickým rituálem. Dokonce i krystaly jsou touto dobou více energeticky nabité. Úplněk taky podporuje jasnovidné schopnosti. Práce, která je při něm započata, má větší šanci na úspěšné dokončení. V okultním slova smyslu všechno dozrává, vrcholí.

Nejlepší dobou pro magickou práci za úplňku je okamžik skutečného astronomického úplňku nebo doba těsně před ním, kdy síla narůstá. Po tomto okamžiku se síla Luny hodí zejména pro léčení, započínání projektů, pro které jsme se rozhodli už před tím, a podobně.

Lunární magie

Pokud chcete přivolat lásku, nakapejte na sytě růžovou svíci několik kapek růžového oleje a zapalte ji v okamžik astronomického úplňku. Pro přivolání přátelství zapalte svíci světle růžovou.


Kouzlo pro úspěch: Na zlatém provázku nebo stužce uvažte za sebou tři uzly. Přitom odříkejte následující verše:
Tyto uzly vážu silou tří,
ať se mi vše podaří.
Pokud to nikomu neuškodí, staň se tak.

Provázek pak uvažte kolem zápěstí a noste ho tam až do příštího novoluní.

Kouzlo na přivolání peněz: Potřete zelené svíce olejem pačuli, natírejte je od dolního konce do poloviny svíce a soustřeďte se na svůj cíl. Svíce pak zapalujte každý večer po dobu dvou týdnů a pozorujte, kolik svíce uhořelo.

K přivolání úspěchu si také můžete pořídit malý citrín a nosit ho měsíc v peněžence nebo v kapse. Krystal vyčistíte a nabijete tak, že ho za úplňku umístíte do rituálního kruhu do misky s vodou. Misku držte v rukou a představuje si, že lunární energie prostupuje vodou. Potom kámen vyjměte z vody a sevřete ho v dlaních a soustřeďte se na představu svého úspěchu.

Chytání Luny do mísy
Posaďte nebo postavte se do úplňkového světla v úplňkové noci. Pokud jste vevnitř, zatáhněte závěsy, pak naplňte mísu čistou vodou a zrcátkem usměrněte měsíční světlo do mísy. Připravte se na intenzivní zážitek, lunární síla je v tuto chvíli velmi patrná.