Pondělí 20. května 2024
Svátek slaví Zbyšek, zítra Monika
Oblačno, bouřka 20°C

Co prozradí psí plemeno o povaze páníčka? Majitelé labradorů milují rodinu!

/
 • Co prozradí psí plemeno o povaze páníčka?
  Co prozradí psí plemeno o povaze páníčka? (istock.com)
  20. května 2024 ● 05:20

  Jaký pán, takový pes, toto pořekadlo zná asi každý. I když výběr psa ovlivňuje mnoho faktorů, ať už je to fakt, zda majitel má byt nebo dům se zahradou či jaký životní styl vede. Samotné plemeno také prozradí lecos o svém majiteli. Jací jsou majitelé buldoků? Kteří páníčkové mají větší smysl pro humor a kdo pro pořádek?

 • 1.

  Buldok

  ...
  ...
  Autor: Shutterstock.com
  Majitelé buldoků jsou velmi uznávané osoby. Určitě jste slyšeli o buldočí povaze: psi se vyznačují vytrvalostí a nezdolností, jejich páníčkové k tomu přidávají vysokou efektivitu při plnění úkolů a vynikají také v umění zorganizovat a rozvhrnout si práci. To z nich ovšem nedělá jen suchary zaměřené na plnění úkolů: vynikají také svým smyslem pro humor a láskou ke smíchu.

  VIDEO: Horoskop: Na co mají talent jednotlivá znamení?

  Video
  Video se připravuje ...
  Horoskop: Na co mají talent jednotlivá znamení? • Videohub

 • 2.

  Teriér

  Jack Russell teriér
  Jack Russell teriér
  Autor: Profimedia.cz

  Teriéři jsou velmi živí, milují zábavu a pohyb. Také jejich páníčkové patří mezi lidi překypující energií, jsou hovorní a výborní společníci. Jejich výraznou vlastností je soutěživot, schopnost se přizpůsobit různým situacím a také statečnost.

 • 3.

  Labrador a zlatý retrívr

  Ilustrační foto
  Ilustrační foto
  Autor: Profimedia.cz

  Labradoři a zlatí retrívři milují velkou rodinu a rodina miluje je. Lidé, kteří dávají přednost těmto plemenům, mají velice vřelý vztah ke své rodině také. Je to pro ně jedna z největších životních hodnot. Dokáží dobře vycházet se svým okolím, jsou čestní a totéž vyžadují od ostatních. A je jim velice dobře v přírodě.

  VIDEO: Barvy podle znamení: Jaká je ta vaše?

  Video
  Video se připravuje ...
  Barvy podle znamení: Jaká je ta vaše? • Videohub

 • 4.

  Bígl

  Nenechávejte přihlášení do soutěže nejPes na vašem mazlíčkovi!
  Nenechávejte přihlášení do soutěže nejPes na vašem mazlíčkovi!
  Autor: Shutterstock.com

  Bígl je velice zvídavý pes. Podobně je na tom jeho pán nebo paní - většinou jsou to lidé, kteří ochotně a rádi zkoušejí nové věci. Někdy je jejich přílišná zvědavost může přivést do problémů. Majitelé bíglů jsou báječní přátelé. Nejsou zvyklí často projevovat emoce, vetšinou zůstávají poměrně v klidu.

 • 5.

  Pudl a čivava

  čivava
  čivava
  Autor: istock.com

  Majitelé těchto psů jsou upřímní a veselí, výborně vycházejí s lidmi ze svého okolí. Mají rádi cestování a své psi rádi berou všude s sebou. Jsou hrdí na to, jak vypadají - a to nejen oni sami, ale i rodina, pes, domov a vůbec, vše v jejich okolí.

 • 6.

  Husky

  Němečtí manželé měli dva psy husky - jeden z nich nečekaně zaútočil na jejich novorozenou dceru a zabil jí (ilustrační foto)
  Němečtí manželé měli dva psy husky - jeden z nich nečekaně zaútočil na jejich novorozenou dceru a zabil jí (ilustrační foto)
  Autor: Profimedia.cz

  Huskyho si zpravidla vybere člověk, který je přirozený vůdce. Má silnou vůli a vysoké sebevědomí, zároveň je ale vždy ochoten pomoci a krýt příteli nebo členovi rodiny záda. Miluje pobyt venku a je trpělivý.

 • 7.

  Boxer

  Ilustrační foto
  Ilustrační foto
  Autor: Profimedia.cz

  Boxeři jsou nároční psi, kteří vyžadují od pána pozornost a velké množství energie. Jejich majitelé rádi poznávají nové lidi a snadno se s nimi spřátelí. Boxeří povaha prý dokáže pomoci majiteli v boji prosti stresu - snad proto jsou tito páníčkové jedni z největších milovníků života.

 • 8.

  Kokršpaněl

  Svého mrtvého pána pět dnů věrně hlídal jeho pes Ben - ilustrační foto
  Svého mrtvého pána pět dnů věrně hlídal jeho pes Ben - ilustrační foto
  Autor: profimedia.cz

  Kokršpanělé jsou mírní a sladcí pejskové. A to na nich jejich majitelé oceňují ze všeho nejvíc. Sami totiž nemají rádi konflikty, dávají přednost klidnému a laskavému jednání. Jejich život určitě není žádná nuda, umí žít pěkně rušně, vždycky se ale budou vracet do náruče rodiny a nejbližších přátel.

 • 9.

  Německý ovčák

  ...
  ...
  Autor: Shutterstock.com

  Němečtí ovčáci bývají někdy obezřetní, pokud potkají někoho nového. Jakmile s ním ale naváží vztah, stanou se jeho nejvěrnějším společníkem a ochráncem. A podobně jsou na tom i jejich majitelé - jakmile se jednou dostanete do kategorie "přítel", budou tu vždycky pro vás, ochotni pomoci a podpořit. Páníčkové, stejně jako jejich psi, mají sportovního ducha a rádi soutěží.

   

 • 10.

  Border kolie

  ...
  ...
  Autor: Shutterstock.com

  Border kolie patří mezi nejchytřejší psi. Jejich majitelé patří k těm, kteří se dokáží výborně soustředit a zaměřit na podstatné věci. Jsou trpěliví a většinou dotahují věci do úspěšného konce. Občas se tím ale dokáží zabývat natolik urputně, že mohou ostatní znervózňovat. Každopádně jsou ale velice přátelští, i když dávají přednost menším skupinám opravdových kamarádů.

 • 11.

  Voříšek

  ...
  ...
  Autor: Shutterstock.com

  Jste šťastní majitelé voříška? Pak jste prostě šťastní. Těmto lidem příliš nezáleží na tom, co si o nich myslí druzí. Podstatné je, jak se cítí oni sami. Starosti umí včas hodit za hlavu a životem dokáží proplouvat podle toho, co jim zrovna osud přichystá. Neohlížejí se za sebe a příliš se nezabývají jednotlivostmi. Velice často je najdete mezi dobrovolníky, kteří pomáhají nějakým prospěšným projektům.

Autor: red

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci

Čínské štěstíčko

Klikněte a rozlomte!

Další štěstíčko
Zavřít
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz