Pondělí 21. září 2020
Svátek slaví Matouš, zítra Darina
Polojasno 22°C

Jaro je tady a přináší naději: Čarování a rituály pro jarní dny

/
 • (iStock)
  31. března 2020 ● 06:00

  Zima se loučí mrazíky, ale pak už počasí slibuje konejšivou a příjemě teplou náruč. Těšte se z jara. Přináší novou naději a tu teď potřebujeme nejvíce. 

 • 1.

  Jaro je tady

  s

  Začíná čas proměn, nové naděje, nového začátku, a pokud potřebujete jarní změnu podpořit, je nedělní ráno nejlepší dobou.

 • 2.

  Rituály pro první jarní den

  s

   

  Zasaďte semínko přání
  Potřebujete k tomu jen semínko trávy nebo třeba jarního osení. Pošeptáte do něj své  přání a pak zasadíte.

   

  Vyneste „Smrt“
  Můžete si vyrobit figurku, která bude symbolizovat zimu nebo třeba starosti, kterých se chcete zbavit. V den Ostary ji pak spalte nebo hoďte do proudícího toku.

   

  Vajíčkový rituál
  Připravte si vajíčko (slepičí, ale klidně může být i křepelčí, pokud vás víc inspiruje), obarvěte ho přírodními barvami, ozdobte a napište na něj své přání (pokud nechcete přání psát, můžete přání jen zašeptat), podržte ho v dlaních, aby se nabilo vaší energií, uvařte ho a snězte.

   

  Aby vás nepokakal beránek
  Tahle stará tradice potěší zejména dámy. Na Ostaru je zvykem si pořídit nové oblečení a poprvé si ho vzít na sebe právě v den rovnodennosti. To ještě stihnete, uvidíte.

 • 3.

  Symboly Ostary

  s

   

  Vejce – symbolizují plodnost a znovuzrození. Žloutek je jako zlatá koule reprezentující Boha Slunce. Bílá skořápka je bílá (barva panenství) jako Bohyně.

   

  Zajíc/králík – zvíře zasvěcené Bohyni Eostre. Kromě toho symbolizuje plodnost (zaječí námluvy začínají již koncem února, samička může porodit za půl roku až čtyřikrát po 2 až 4 mláďatech, v době březosti je schopna ještě dalšího oplození.)

   

  Barvy: pastelové jarní – hlavně zelená, dále pak žlutá, červená, modrá, růžová, bílá… Zdobení vajíček pastelovými barvami opět symbolizuje příchod jara.

 • 4.

  Recept pro oslavu jara

   

  s

   

  Tradičním jídlem pro Ostaru je v Irsku vaječný tvaroh.  Zkuste ho taky.

   

  Budete potřebovat:
  1, 75 l mléka, 4 vejce, 4 dl podmáslí, ¼ hrnku cukru, med, ovoce

   

  Nejprve necháme ohřát mléko, k němu pak přidáme vejce smíchaná s podmáslím a cukrem, povaříme 30 minut na mírném ohni,  často mícháme, aby se mléko nepřichytilo.
  Pak zcedíme a na tři hodiny uložíme do chladu. Podáváme s medem a ovocem.

Autor: neo

Klíčová
slova

jaro ostara magie rituál čarování

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz