Úterý 16. dubna 2024
Svátek slaví Irena, zítra Rudolf
Oblačno, déšť 10°C

Co nesmíte nikdy říkat lidem podle jejich znamení? Na tohle si dejte pozor!

/
 • (iStock)
  31. srpna 2019 ● 06:00

  Slova mají velkou sílu, dokážou víc, než si myslíte. A jakmile jednou něco vyslovíme, už to nemůžeme vzít zpět. To je taky důvod, proč bychom se měli někdy raději pořádně zhluboka nadechnout, a teprve pak mluvit. Existují určité fráze a věty, které u každého znamení zvěrokruhu spustí červené signalizační světlo. Buď je tím naštvete, rozzuříte nebo jim ublížíte, případně všechno dohromady.

  Takže, pokud si to nechcete s někým rozházet, udržujte svůj slovník v bezpečné zóně, a dobře si promyslete, než něco někomu řeknete. Tohle je seznam vět a frází, které byste nikdy, ale opravdu nikdy neměli říct lidem podle jejich znamení.

   

 • 1.

  Beran

   

  Beran
  Beran
  Autor: iStock

   

  Počkej chvíli

  Lidé ve znamení Berana jsou od přírody velmi neklidní a úzkostní. Nenávidí, když musí čekat. Nikdy jim tedy neříkejte věty typu, aby počkali, nebo „zavolám později“. Pokud jim tohle budete říkat, budou nuceni přemýšlet o situaci víc, než je zdrávo, a poškodí to jejich ego.

   

   

   

   

 • 2.

  Býk

  Býk
  Býk
  Autor: iStock


  Hlídám tě

  Býci nenávidí, když je někdo pořád sleduje a hlídá. Nesnášejí taky lidi, kteří jsou narcističtí a neustále chválí sebe sama. Pokud jim budete pořád stát za zády a hlídat je, nebo je budete pořád kontrolovat, ještě to zhoršíte. Zvláště pokud jde o jídlo – na to jim nesahejte, natož abyste jim ho zakazovali.

   

   

   

 • 3.

  Blíženci

  Blíženci
  Blíženci
  Autor: iStock


  Zachovej klid

  Lidé ve znamení Blíženců jsou známí tím, že jsou velmi expresivní, takže fráze typu „prosím, zavři už pusu“ nebo „nemůžeš mlčet?“ je totálně naštve a rozhodí jejich ego. Taky je nikdy nebombardujte otázkami typu, proč jsou najednou tak zticha nebo proč se neusmívají. Prostě k tomu mají svůj důvod, nic nedělají náhodou. Tak je nevyslýchejte.

   

   

   

 • 4.

  Rak

  Rak
  Rak
  Autor: iStock

   

  Nech mě laskavě mluvit

  Raci nenávidí, když je někdo začne v jejich monologu přerušovat, nebo když je někdo požádá, aby mlčeli a nechali nejprve mluvit je. To považují za velmi neuctivé, navíc se jim nelíbí změny harmonogramu. Proto se nikdy nepokoušejte měnit časování, jakmile už něco dohodnete.

   

   

 • 5.

  Lev

   

  Lev
  Lev
  Autor: iStock

  To ti nesluší

  Lvi jsou si skutečně vědomi svého vzhledu a šarmu. Vyvarujte se tedy toho, abyste jim říkali věty jako „ten druhý v tom vypadá líp“, nebo „to ti moc nesluší“. To jsou fráze, které Lvy úplně rozhodí a naštvou. Jim prostě musíte mazat med kolem huby.

   

   

   

   

   

 • 6.

  Panna

   

  Panna
  Panna
  Autor: iStock

  Je mi jedno, co si myslíš

  Panny jsou pragmatické a analytické, moc vášní v nich nenajdete. Jsou skromné a nenávidí, když jim někdo neprojevuje úctu. Nelíbí se jim, když se jim říká něco ve smyslu „na vašem názoru nezáleží“ nebo „je mi jedno, co si myslíš“. Ony potřebují cítit, že jejich názor je pro vás důležitý.

   

   

   

 • 7.

  Váhy

  Váhy
  Váhy
  Autor: iStock

   

   

  Rychle se rozhodněte

  Každý ví, že Váhy nenávidí spěch, takže jim říkat, aby se honem rychle rozhodly pro jedno z řešení, je to nejhorší, co jim můžete říct. Natož když kolem nich poletují dva potenciální partneři a musejí se pro jednoho z nich rozhodnout. Chci to vědět hned – to je věta, která je staví pod obrovský tlak a tyhle situace nenávidí.

   

   

 • 8.

  Štír

  Štír
  Štír
  Autor: iStock

   

   

  Dávám ti ultimátum

  Štíři jsou velmi citlivá, nenávidí pocit, že by mohli být někým nahrazeni, ať už je to přítel nebo partner. Jsou taky alergičtí na slovo „ultimátum“. Nesnášejí ultimáta, vytváří to v nich zbytečné tlaky a je méně pravděpodobné, že by pak udělali to, co po nich chcete.

   

   

   

 • 9.

  Střelec

  Střelec
  Střelec
  Autor: iStock

   

   

  Mám těžký život

  Střelci jsou optimisté a nesnášejí lidi, kteří před nimi říkají negativní fráze typu: „Můj život je těžký“, „jsem opravdu nešťastný“, „nevím, co mám dělat.“ Tito lidé nevěří, že je nutné druhým neustále sdělovat svoje problémy. A i když oni sami je mají, dělají vše proto, aby je neměli. Jejich život nestojí na trablech a rádi vždy hledají řešení. Leklé ryby a mrtvé kachny nesnášejí.

   

   

   

 • 10.

  Kozoroh

  Kozoroh
  Kozoroh
  Autor: iStock

   

   

  Proč to vždycky děláš?

  Kozorozi nenávidí, když je někdo soudí, takže prohlášení typu „Proč to vždycky děláš?“ nebo „Nemůžeš s tím už přestat?“ jednoduše nesnášejí. Okamžitě si jsou totiž vědomi toho, že nedělají vše tak, jak mají, a cítí se jako u soudu. Nesnášejí taky půjčování peněz, protože si myslí, že by to mohlo ovlivnit v budoucnu jejich vztahy.

   

   

   

 • 11.

  Vodnář

  Vodnář
  Vodnář
  Autor: iStock

   

  To je ale hloupý nápad!

  Vodnáře zraníte ze všeho nejvíc, když je nerespektujete nebo neoceníte myšlenku či nápad, který dostanou. Díky tomu se pak cítí nekompetentní a hloupí. Proto je třeba opatrnosti se slovy, která chceme sdělit Vodnáři. Taky nesnášejí, když za ně někdo začne dělat pořádek, rádi si vše udělají sami. Díky tomu mají pocit, že mají kontrolu nad svým životem.

   

   

 • 12.

  Ryby

  Ryby
  Ryby
  Autor: iStock

   

  Slyšel jsem, jak se o vás mluví

  Ryby nemají rády, když jsou součástí pomluv a drbů. Nelíbí se jim to, takže je to ani nepobaví. Nemají rády také lidi, kteří o nich mluví ošklivě. Pro ně je důležité, co si o nich druzí myslí. Někteří lidí potřebují k posílení ega vědět, co si ostatní myslí, ale Ryby k nim nepatří. Nenávidí ponižování, protože to ubíjí jejich sebevědomí.

   

   

   

   

Autor: aši

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci

Čínské štěstíčko

Klikněte a rozlomte!

Další štěstíčko
Zavřít
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz