Co prozradí psí plemeno o povaze páníčka? Majitelé labradorů milují rodinu!

/
 • ...
  ... (Shutterstock.com)
  9. března 2016 ● 08:00

  Jaký pán, takový pes, toto pořekadlo zná asi každý. I když výběr psa ovlivňuje mnoho faktorů, ať už je to fakt, zda majitel má byt nebo dům se zahradou či jaký životní styl vede. Samotné plemeno také prozradí lecos o svém majiteli. Jací jsou majitelé buldoků? Kteří páníčkové mají větší smysl pro humor a kdo pro pořádek?

 • 1.

  Buldok

  ...
  Majitelé buldoků jsou velmi uznávané osoby. Určitě jste slyšeli o buldočí povaze: psi se vyznačují vytrvalostí a nezdolností, jejich páníčkové k tomu přidávají vysokou efektivitu při plnění úkolů a vynikají také v umění zorganizovat a rozvhrnout si práci. To z nich ovšem nedělá jen suchary zaměřené na plnění úkolů: vynikají také svým smyslem pro humor a láskou ke smíchu.

  A co vy? Máte stejnou povahu, jako váš pes? Přihlaste se s ním do soutěže nejPes a podělte se o společné zážitky!

 • 2.

  Teriér

  Jack Russell teriér
  Teriéři jsou velmi živí, milují zábavu a pohyb. Také jejich páníčkové patří mezi lidi překypující energií, jsou hovorní a výborní společníci. Jejich výraznou vlastností je soutěživot, schopnost se přizpůsobit různým situacím a také statečnost.
 • 3.

  Labrador a zlatý retrívr

  Ilustrační foto
  Labradoři a zlatí retrívři milují velkou rodinu a rodina miluje je. Lidé, kteří dávají přednost těmto plemenům, mají velice vřelý vztah ke své rodině také. Je to pro ně jedna z největších životních hodnot. Dokáží dobře vycházet se svým okolím, jsou čestní a totéž vyžadují od ostatních. A je jim velice dobře v přírodě.
 • 4.

  Bígl

  Nenechávejte přihlášení do soutěže nejPes na vašem mazlíčkovi!
  Bígl je velice zvídavý pes. Podobně je na tom jeho pán nebo paní - většinou jsou to lidé, kteří ochotně a rádi zkoušejí nové věci. Někdy je jejich přílišná zvědavost může přivést do problémů. Majitelé bíglů jsou báječní přátelé. Nejsou zvyklí často projevovat emoce, vetšinou zůstávají poměrně v klidu.
 • 5.

  Pudl a čivava

  Nejmenší z kapesních psíků dostal jméno po mexické provincii Chihuahua.
  Majitelé těchto psů jsou upřímní a veselí, výborně vycházejí s lidmi ze svého okolí. Mají rádi cestování a své psi rádi berou všude s sebou. Jsou hrdí na to, jak vypadají - a to nejen oni sami, ale i rodina, pes, domov a vůbec, vše v jejich okolí.
 • 6.

  Husky

  Němečtí manželé měli dva psy husky - jeden z nich nečekaně zaútočil na jejich novorozenou dceru a zabil jí (ilustrační foto)
  Huskyho si zpravidla vybere člověk, který je přirozený vůdce. Má silnou vůli a vysoké sebevědomí, zároveň je ale vždy ochoten pomoci a krýt příteli nebo členovi rodiny záda. Miluje pobyt venku a je trpělivý.
 • 7.

  Boxer

  Ilustrační foto
  Boxeři jsou nároční psi, kteří vyžadují od pána pozornost a velké množství energie. Jejich majitelé rádi poznávají nové lidi a snadno se s nimi spřátelí. Boxeří povaha prý dokáže pomoci majiteli v boji prosti stresu - snad proto jsou tito páníčkové jedni z největších milovníků života.
 • 8.

  Kokršpaněl

  Svého mrtvého pána pět dnů věrně hlídal jeho pes Ben - ilustrační foto
  Kokršpanělé jsou mírní a sladcí pejskové. A to na nich jejich majitelé oceňují ze všeho nejvíc. Sami totiž nemají rádi konflikty, dávají přednost klidnému a laskavému jednání. Jejich život určitě není žádná nuda, umí žít pěkně rušně, vždycky se ale budou vracet do náruče rodiny a nejbližších přátel.
 • 9.

  Německý ovčák

  ...
  Němečtí ovčáci bývají někdy obezřetní, pokud potkají někoho nového. Jakmile s ním ale naváží vztah, stanou se jeho nejvěrnějším společníkem a ochráncem. A podobně jsou na tom i jejich majitelé - jakmile se jednou dostanete do kategorie "přítel", budou tu vždycky pro vás, ochotni pomoci a podpořit. Páníčkové, stejně jako jejich psi, mají sportovního ducha a rádi soutěží.
 • 10.

  Border kolie

  ...
  Border kolie patří mezi nejchytřejší psi. Jejich majitelé patří k těm, kteří se dokáží výborně soustředit a zaměřit na podstatné věci. Jsou trpěliví a většinou dotahují věci do úspěšného konce. Občas se tím ale dokáží zabývat natolik urputně, že mohou ostatní znervózňovat. Každopádně jsou ale velice přátelští, i když dávají přednost menším skupinám opravdových kamarádů.
 • 11.

  Voříšek

  ...
  Jste šťastní majitelé voříška? Pak jste prostě šťastní. Těmto lidem příliš nezáleží na tom, co si o nich myslí druzí. Podstatné je, jak se cítí oni sami. Starosti umí včas hodit za hlavu a životem dokáží proplouvat podle toho, co jim zrovna osud přichystá. Neohlížejí se za sebe a příliš se nezabývají jednotlivostmi. Velice často je najdete mezi dobrovolníky, kteří pomáhají nějakým prospěšným projektům.

Autor: red

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Volejte
906 70 70 80

nebo mi pošlete SMS ve tvaru
VESTBA Lýdie TEXT na 904 30 45

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz