Jak funguje váš mozek? Psychologický test

/
 • Zjistěte, která hemisféra je u vás dominantní.
  Zjistěte, která hemisféra je u vás dominantní. (profimedia.cz)
  18. dubna 2016 ● 08:00

  Dominance hemisfér určuje mnohé. Pravá je zodpovědná za city, emoce, obraznou a symbolovou představivost, prostorové a časové vnímání, orientaci, fantazii, imaginaci, kreativitu atd., levá zase za logiku, analytické, matematické a pojmové myšlení, verbální myšlení a jazyk, praktické tvoření, strategii a podobně. Která dominuje u vás? Zjistěte to v testu. 

 • 1.

  Test:

  1. Podívejte se na obrázek níže. Co vidíte?


  s

   

   

  2. Zaměřte se na následující obrázek a rychle odpovězte: Které schody budete používat k cestě nahoru, a po kterých půjdete dolů?


  s

   

  3. Na obrázku je mužská hlava. Stopněte si, za jak dlouho ji najdete. 


  s

   

  4. Dívka na obrázku se otáčí ve směru hodinových ručiček nebo proti směru hodinových ručiček? 

   

  s

   

 • 2.

  1.

  Studie prokázaly, že děti vidí delfíny, prostě proto, že je erotická komunikace páru ani nenapadne, delfín je pro ně bližší asociace.

   

  s

  Poznámka: Pokud potřebujete více než 3 sekundy, abyste v obrázku viděli delfíny, pak je erotika v popředí vašeho zájmu.

 • 3.

  2.

  Většina lidí, kteří vidí tento obrázek, má tendenci stoupat po schodech vlevo a jít dolů po pravém schodišti. Je pravděpodobné, že tuto reakci ovlivňuje západní způsob čtení zleva doprava. Ti, kdo jsou zvyklí zprava doleva, mají tendenci odpovědět opačně.

   

  s

 • 4.

  3.

  Pokud se vám podařilo najít člověka do 3 sekund, máte pravou část mozku mnohem vyvinutější, než je obvyklé. Pokud jste ho našli za 1 minutu, pravá část mozku je průměrně vyvinutá. Pokud jste potřebovali více než 1 minutu, aby ho našli, pravá část mozku je pomalá.

   

  s

 • 5.

  4.

  Pokud vidíte dívku, která se otáčí ve směru hodinových ručiček, pak více používáte pravou hemisféru mozku. Pravá hemisféra reprezentuje lidi s uměleckým talentem.
  Levá hemisféra je spojena s racionalismem a obecně matematickým myšlením. Pokud vidíte oba směry otáčení, budete pravděpodobně mít velmi vysokou úroveň IQ.
  Kdokoli je schopen vidět oba směry otáčení, má v rovnováze analytický a tvůrčí přístup.

   

  s

   

   

Autor: neo

Klíčová
slova

test mozek psychologický test

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Volejte
906 70 70 80

nebo mi pošlete SMS ve tvaru
VESTBA Eliška TEXT na 904 30 45

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz