Důkaz o tom, že by měla padající hvězda nějaké zvláštní schopnosti, sice neexistuje, ovšem po mnoho staletí lidé v její zázračnou moc věřili. A spousta lidí také tvrdí, že poté, co spatřili padat hvězdu a něco si v ten moment přáli, se jim přání velmi brzo vyplnilo.

Padající hvězda je meteorit. Kdy jich bude nejvíc?

Padající hvězda vlastně není hvězda, ale meteorit. Jejich počet na noční obloze je poměrně proměnlivý v závislosti na čase, roční době i oblačnosti. Zatímco v létě padají Perseidy, podzimní noční obloha je v znamení meteorologických rojů Orionidy a Taurid. Oba se na nebi objevují každoročně na přelomu října a listopadu. Zatímco první z nich vrcholí 22. října, druhý okolo 4. listopadu, kdy bude měsíc krátce po novu, a budou ideální podmínky pro pozorování. Při troše štěstí to bude stát za to. Tauridy jsou totiž velmi jasné meteory, které někdy dokážou rozzářit oblohu i ve městě plném světel.

Jak si správně přát, když vidíte padat hvězdu

Až budete sledovat zářící meteority, nezapomínejte na to, že síla myšlenky je součástí lidské přirozenosti. A pokud prostě věříme, že nám padající hvězda splní naše přání, je možné, že se to skutečně stane, protože pro to také děláme všechno, co je možné. Tak proč to nezkusit a nepřát si něco opravdu velkého, když uvidíte padat hvězdu! Měli byste ale přitom dodržovat určitá pravidla a zvyklosti pro „správné“ přání. která to jsou?

  • Zavřete oči, když si něco přejete.
  • Nikomu nesmíte říct, co jste si přáli, jinak se to nesplní.
  • Musíte silně věřit ve své přání, jinak nebude splněné.
  • Když stihnete udělat uzel na kapesníku nebo zvednete ze země kámen, než hvězda zmizí, budete mít hodně štěstí.
  • Potřebujete peníze? Zaparkujte auto večer pod hvězdnou oblohou a počkejte na padající hvězdu. Řekněte slovo „peníze“ třikrát za sebou, když začne hvězda padat.

Štěstí, nebo smrt či pohroma?

Padající hvězdy jsou odpradávna důležitým znamením pro lidi v mnoha kulturách. Obyvatelé žijící v jihozápadním Německu například věří, že když spatří padat hvězdu, budou mít jeden rok štěstí. Pokud ji ale uvidí tři dny za sebou, znamená to naopak smůlu a smrt. V Chile by každý, kdo spatří padat hvězdu, měl zvednou ze země kámen, který mu přinese štěstí. Na Filipínách si musíte udělat uzel na kapesníku a držet ho po dobu, co vidíte padat hvězdu.

V některých pobaltských zemích a ve střední Evropě si lidé mysleli, že každý člověk má svou vlastní osobní hvězdu, která když zemřeli, zemřela s nimi, a proto spadla z nebe. Proto je běžnou praxí říkat ve chvíli, kdy vidí padat hvězdu, „odpočívej v pokoji“ nebo „jdi s bohem“. Někde zase lidé věří, že padající hvězda je předzvěst následné nebo probíhající zkázy.

TIP NA VIDEO: Co ještě můžete udělat pro svoje sny a přání? Kněžka Lilia Khoustnoutdinova vám ve videu poradí, jak provést rituál k posílení nových záměrů do života.

Video
Kněžka Lilia Khoustnoutdinova: Rituál k posílení nových záměrů do života • Videohub