Ovšem po mnoho staletí a v mnoha kulturách lidé v zázračnou moc padající hvězdy věřili. A spousta lidí také tvrdí, že poté, co spatřili padat hvězdu a něco si v ten moment přáli, se jim přání velmi brzo vyplnilo.

Padá hvězda, něco si přejte!

Padající hvězda vlastně není hvězda, ale meteorit. Některé padají, jiné dokonce vystřelují. Bez ohledu na to, co ve skutečnosti „padající hvězda“ je, je jasné, že pokud by skutečně měla plnit sny, pak by vaše přání muselo letět rychlostí světla, protože nejbližší hvězdy jsou od nás vzdálené několik světelných let! Navíc meteority padají neustále a nedá se předpovědět, kdy spadnou. Počet náhodných meteoritů, které můžete vidět na noční obloze, je poměrně proměnlivý v závislosti na čase, roční době i oblačnosti. Navzdory tomu je ale síla myšlenky součástí lidské přirozenosti. A pokud prostě věříme, že nám padající hvězda splní naše přání, je možné, že nám je splní, protože pro to také děláme všechno, co je možné. Tak proč to nezkusit a nepřát si něco opravdu velkého, když uvidíte padat hvězdu!

Štěstí, nebo smrt či pohroma?

Obyvatelé žijící v jihozápadním Německu například věří, když spatří padat hvězdu, že budou mít jeden rok štěstí. Pokud ji ale uvidí tři dny za sebou, znamená to naopak smůlu a smrt. V Chile by každý, kdo spatří padat hvězdu, měl zvednou ze země kámen, který mu přinese štěstí. Na Filipínách si musíte udělat uzel na kapesníku a držet ho po dobu, co vidíte padat hvězdu. V některých pobaltských zemích a ve střední Evropě si lidé mysleli, že každý člověk má svou vlastní osobní hvězdu, která když zemřeli, zemřela s nimi, a proto spadla z nebe. Proto je běžnou praxí říkat ve chvíli, kdy vidí padat hvězdu, „odpočívej v pokoji“ nebo „jdi s bohem“. Někde zase lidé věří, že padající hvězda je předzvěst následné nebo probíhající zkázy.

Jak si správně přát, když vidíte padat hvězdu

Pokud věříte v sílu padající hvězdy, pak byste měli dodržovat určitá pravidla a zvyklosti pro „správné“ přání. Zavřete oči, když si něco přejete. Nikomu nesmíte říct, co jste si přáli, jinak se to nesplní. Musíte silně věřit ve své přání, jinak nebude splněné. Když stihnete udělat uzel na kapesníku nebo zvednete ze země kámen, než hvězda zmizí, budete mít hodně štěstí. Potřebujete peníze? Zaparkujte auto večer pod hvězdnou oblohou a počkejte na padající hvězdu. Řekněte slovo „peníze“ třikrát za sebou, když začne hvězda padat.