Co o vás prozradí vaše písmo? Víc, než byste chtěli!

/
 • (iStock)
  9. srpna 2017 ● 06:00

  Kdybyste se stokrát snažili změnit svůj rukopis, nepodaří se vám změnit víc než dva písemné znaky. Grafický projev je nekompromisní a řekne o vás víc, než by se vám mohlo líbit. Zvláště pak v případě, kdy si nechá udělat grafologický rozbor třeba váš budoucí nadřízený. No schválně, jaký je styl vašeho písma? Poznáte se v níže uvedené charakteristice?

 • 1.

  Uspořádané písmo s nepravidelnostmi

   

  Je vyvážené, má formu, je harmonické, nicméně se v něm vyskytuje nějaký příznak, který vyváženost mírně narušuje. Může to být třeba specifický tah, svérázné psaní konkrétního písmene nebo psaní horní či dolní smyčky. Pisatel je v podstatě vyvážená osobnost. Drobné nepravidelnosti svědčí o vnitřní citlivosti nebo snaze ovládnout nějakou konkrétní vlastnost.

 • 2.

  Živé, rytmické písmo

  Jde o tvarově vynalézavý a originální písmový obraz a na rozdíl od uspořádaného písma je v něm více dynamiky a energie. Rukopis by neměl působit negativně, pořád by v něm měla být harmonie, ale taky individualita. Tohle písmo používají pisatelé s větším napětím. Každopádně jsou to lidé, kteří v sobě mají hodně tvořivé energie, jsou vysoce produktivní a dynamičtí.

 • 3.

  Neuspořádané písmo

   

  Písmo není harmonické a má různé individuální rysy. Nepravidelnost lze vidět ve sklonu, mezerách mezi písmeny i slovy, velikosti střední písmové zóny. Písmo působí disharmonicky – a takový je i pisatel. Nevyrovnaný, náladový, s problematickými vztahy. Můžou se u něj projevovat sobectví, labilita, hysterie, choleričnost a podobně. Tohle písmo je typické pro impulzivní a cholerické osoby, které neumějí pracovat se svým temperamentem.

 • 4.

  Těsné písmo

  Jde o písmo, jehož charakteristickým znakem je malá vzdálenost jednotlivých slov mezi sebou. V extrémním případě se nedají ani rozeznat předěly slov. Mnohdy je těžké pochopit obsah textu. Rukopis působí nepřehledně a nečitelně. K základním vlastnostem pisatele patří nedostatečný odstup od druhých, ale i od sebe sama. Jen málokdy bude tento člověk objektivní a soudný. Může být také uzavřený až úzkostlivý, malé písmo značí šetrnost. Velké zase vypočítavost a spořivost. Pokud jde o vztahy, pisatelům tohoto typu písma to v nich moc nejde a chovají se nepřirozeně.

 • 5.

  Široké písmo

  Je opakem těsného, hlavním příznakem je jeho šíře. Mezislovní mezery jsou velké a široké, někdy můžou být mezery nadměrné. Písmo je velké a roztahané. Psací plocha je ale zaplněná relativně. Podobné vlastnosti má i pisatel, který je obvykle plochý a bez hloubky. Málokdy se pokusí jít až ke kořenům problému, nebývá ani citově stálý. Je povrchní a jeho myšlení a jednání je zaměřené především na základní životní potřeby.

 • 6.

  Strnulé písmo

   

  Když v rukopise dominuje forma nad pohybovou stránkou, jde o strnulé písmo. Pisatel se jakoby snaží za každou cenu udržet pravidelnost při psaní. Někdy je písmo těsné s ostrými a tvrdými tahy. Rukopisu chybí elasticita, tahy nejsou pružné, písmo je nepřirozeně pravidelné. Pisatel je obvykle citově chladný, často podléhající mechanicky nějakému vzorci. Tito lidé nejsou moc schopní individuálního přístupu k životu.

 • 7.

  Labilní písmo

  Vypadá jako neuspořádaný typ písma, v němž kolísají sklon (bývá silně doprava nebo nepravidelný), forma, velikost písmen i řádkování. Rozdíl je v tom, že labilní písmo není většinou tlakové a bývá spojeno s nitkovým vázáním písmen. Písmo svědčí o labilitě osoby pisatele, nedostatečně pevné a snadno ovlivnitelné. Tito lidé bývají velmi citliví, jemní a hodně vnímaví. Mají hodně intuice, ovšem může jim chybět smysl pro realitu.

 • 8.

  Neživotné písmo

   

  Je to písmo bez energie, s neostrými spoji, psané středním nebo slabším tlakem. Tempo psaní je pomalé a tahy jsou rozplizlé. Co vypovídá o pisateli? Jde o unaveného člověka, kterého jen velmi málo věcí dokáže vyprovokovat, spíše je líný než aktivní. Vnitřní vitalita není na vysoké úrovni, lidé s tímto písmem jsou spíše pohodlní a nechtějí si komplikovat život.

 • 9.

  Infantilní písmo

  Autor: Pinterest

  Už název napovídá, o jaký rukopis jde. Jde o neobratné písmo, které vypadá, jako by ho psalo nějaké dítě. Působí nevyzrále a nemotorně, tahy jsou roztřesené. Základní tahy jsou zkroucené a špatně zkoordinované. Písmo též postrádá dynamiku. Duševní úroveň pisatele samozřejmě nemusí odpovídat fyzickému tělu a infantilní rukopis je toho důkazem. Může jít o člověka, který je sice v produktivním dospělém věku, ale jeho duševní aktivita je na nízkém stupni. Může jít též o člověka s poruchou inteligence nebo fyziologickou poruchou.

Autor: aši

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Volejte
906 70 70 80

nebo mi pošlete SMS ve tvaru
VESTBA Eleanor TEXT na 904 30 45

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz