Co všechno o vás prozradí barva vašeho auta? Budete se divit!

/
 • (iStock)
  9. června 2018 ● 06:00

  Chystáte se koupit nové auto? Pak vybírejte i správnou barvu, která hodně napoví o tom, jací jste. A pokud už auto máte, schválně, jestli jeho barva odpovídá vaší povaze.

 • 1.

  Červená

  Autor: iStock

   

  Červenou barvu auta si vybírají ti, kteří milují život. Jsou zábavní, impulzivní a dost často i agresivní. Pokud potkáte na silnici nějakého piráta, který nekouká na rychlost nebo předpisy, pravděpodobně bude mít červené auto. Lidé, kteří preferují červenou barvu, jsou také ambiciózní a odhodlaní dostat vše, co si zamanou. Mají tendenci být neklidní a velmi často šokují své okolí. Pokud si vyberete červené auto, říkáte tím: Chci se ukázat! To aspoň tvrdí Marcie Coopermanová, profesorka teorie barev z New Yorku.

   

 • 2.

  Šedá

  Autor: iStock

   

  Máte-li šedé auto, pak se budete cítit dost dotčeně, pokud někdo bude tvrdit, že je stříbrné. Ne, šedá není stříbrná! Majitel šedého auta nechce vyčnívat, a na rozdíl od majitele stříbrné, nechce svítit a být okázalý. Ti, kdo mají šedou barvu auta, jsou důstojní, ctí tradice a jsou vyzrálí. Šedá je taky barva opatrnosti a kompromisu. Dáváte přednost tichému chodu života, než strmým vzestupům a pádům.

 • 3.

  Stříbrná

  Autor: iStock

   

  Líbí se vám stříbrná? Tak to jste praktičtí, inovativní, máte smysl pro obchod a taky máte dobrý vkus. Je to neutrální barva, která skvěle maskuje nečistoty (můžu potvrdit). Majitelé této barvy si pravděpodobně užívají svou práci a jejich profese je jejich koníčkem. Někdy mají tendenci pracovat až moc tvrdě. Na rozdíl od šedé má tahle barva kovový odlesk, který se podobá nerezové oceli a moderní technologii, která je ukazatelem sofistikovanosti. Stříbrná barva je prostě elegantní a okouzlující – stejně jako vy.

   

 • 4.

  Modrá

   

  Autor: iStock

  Je vaše kára modrá? Rádi rozbíjíte nudu a šeď všedního dne. Jste soucitní, optimističtí, stabilní, upřímní a klidní. Vás jen tak nic nerozhází. Ani za volantem, i tam se chováte solidně. Spousta matek volí při výběru auta právě modrou, která poukazuje na stabilitu rodiny.

 • 5.

  Zelená

  Autor: iStock

   

  Majitelé zelené barvy auta jsou velmi sví, je jim jedno, co si o nich myslí ostatní. Podle profesorky Coopermanové se v posledních dvaceti letech zvýšila popularita zelených automobilů, zřejmě proto, že lidé nechtějí držet krok s trendy a rádi pochodují v rytmu svého nitra. Velmi často si tuhle barvu vybírají lidé, kteří mají silný vztah k přírodě a ekologii.

   

 • 6.

  Hnědá/béžová/šampaňská

  Autor: iStock

   

  Máte auto hnědé nebo béžové? Stojíte nohama pevně na zemi, jste šetrní a poctiví. Dáváte přednost věcem, které fungují dobře a vydrží dlouho dobu. Nepotřebujete oslnivé věci ani barvy ani úchvatné designy. „Ten, kdo si vybere hnědou, se nestará o styl a prostě chce žít svůj život,“ říká odbornice na barvy.

 • 7.

  Žlutá/zlatá

  Autor: iStock

   

  Žlutá a zlatá jsou barvy radosti a štěstí. Pokud si tedy vyberete žlutou barvu auta, určitě je vaší mantrou: „Nebojím se, jsem šťastný.“ Jste nápadití, moudří, máte smysl pro humor a podnikatelské schopnosti. Vy budete stále mladí ve svém srdci.

   

 • 8.

  Oranžová

  Autor: iStock

   

  Oranžová barva může vypadat jako vzrušující pro auto, ale pokud si vyberete právě oranžovou, spíše to svědčí o tom, že jste spokojeni s tím, co máte a že neradi utrácíte. Oranžová barva říká světu: Nerozhazuji a umím šetřit! Nebo: Podívejte se, kolik peněz jsem ušetřil. Raději peníze chytře investujete, než abyste se rozmazlovali.

 • 9.

  Černá

  Autor: iStock

   

  Že vás při pohledu na černou barvu napadnou koktejlky nebo večerní oblek či šaty? Ano, černá barva je elegantní, luxusní a přitom jednoduchá. Jestli je vaše auto černé, jste pravděpodobně důstojní a také nápadní, ale ne tak, abyste působili okázale. Líbí se vám, když působíte tajemně, a toužíte po hlubokých prožitcích. Zároveň jste velmi nadčasoví a obvykle máte život pod kontrolou.

   

 • 10.

  Bílá

  Autor: iStock

   

  Bílá barva je spojená s čestností a čistotou. Máte-li bílé auto, jste elegantní a usilujete v životě o dokonalost. Přesto někdy toužíte po jednoduchosti. Majitelé téhle barvy se chtějí prezentovat jako mladí, svěží a moderní.

   

   

Autor: aši

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Volejte
906 70 70 80

nebo mi pošlete SMS ve tvaru
VESTBA Rozárka TEXT na 904 30 45

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz