Neděle 19. května 2024
Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek
Oblačno, bouřka 20°C

Jaká kočka se k vám hodí podle vašeho znamení

/
 • (iStock)
  18. října 2018 ● 06:00

  Každé kočičí plemeno, stejně jako znamení má své povahové rysy. Kočka je také velmi spirituální zvíře. Pokud přemýšlíte, že byste si chtěla jedno takové chlupaté stvoření domů pořídit, možná je dobré, pro vaše následující spolubydlení vybrat takové, které vám povahově sedne!

 • 1.

  Blíženci (21. 5. – 20. 6.) - Kaliko

  Autor: iStock
  Blíženci a kočka kaliko tvoří skvělý pár. Výrazný Blíženec bude hypnotizován jejím zbarvením. Kaliko kočka má totiž klasicky tři barvy, bílou, černou a zrzavou a ty jsou unikátním způsobem u každé kočičky rozloženy jinak. Kaliko kočky jsou napříč plemeny, označuje to pouze zbarvení, nemají svůj vlastní druh. Tato mnohočetnost je Blížencům také sympatická a vlastní.

 • 2.

  Rak (21. 6. – 22. 7.) – Ragdoll

  Autor: iStock
  Emotivní a citlivý Rak je dobře znám tím, že se zaměřuje hodně na teplo rodinného domova a domácí pohodičku. K tomu patří pořádný klínový mazel. Není lepší než Ragdoll. Jsou to jedni z největších koček, ale mají skvělou povahu, jsou extrémně přítulnou a pohodovou. Jejich modré oči vám budou věčně nablízku.

 • 3.

  Lev (23. 7. – 22. 8.) – Siamská


  Autor: iStock
  Levy a Siamské kočky spojuje loajalita a přátelská povaha. Vzájemná vlídnost z nich dělá skvělé parťáky. Lvy mají rádi obdiv, a proto milují Siamky, které svým úžasným vzhledem nejdou daleko ke komplimentu. Své pány následují všude, musí být u všeho, ale naučí se snadno i na procházky na vodítku.

 • 4.

  Panna (23. 8. – 22. 9.) – Černá kočka


  Autor: Brněnský Max - domov pro kočky, z.s.
  Pro náročné Panny, které dbají, až úzkostlivě na každý detail bude černá kočka tím nejlepším řešením. Žádné výstřednosti ve znacích a vzorech pro toto znamení. Vždy praktické Panny budou milovat, že se jejich černé chlupy nebudou tolik vyjímat na jejich černém oblečení.

 • 5.

  Váhy (23. 9. – 22. 10.) – Ve smokingu


  Autor: iStock
  Jen jedna jediná kočka má pro Váhy smysl a to je černobílá kočička, která vypadá jako by měla na sobě smoking. Ta rovnováha mezi černou a bílou barvou promlouvá jazykem Vah. Tyto formálně „oblečené“ kočičky vycházejí dobře s lidmi a to spolupráci milujícím Vahám imponuje.

 • 6.

  Štír (23. 10. – 21. 11.) – Sphynx

  Autor: iStock
  Tajemný Štír si snad ani nemůže představit nikoho jiného na své sedačce, než tuhle nahou krásku. Sphynx jsou velmi zvědavé a přátelské což by mohlo přimět uzavřenému Štírovi vylézt ze skořápky. Unikátní nahý vzhled doplňuje Štírův cool a mysteriózní image.

 • 7.

  Střelec (22. 11. – 21. 12.) – Bengálská kočka

  Autor: iStock
  Střelec je mezi všemi znameními zvěrokruhu největší cestovatel, proto je Bengálská kočka tím nejlepším plemenem právě pro něj. Pravý dobrodruh s energetickou povahou, který chce prozkoumávat svět. Je zvědaví a můžete s ním na vodítku vyrazit na cesty. Nikdy nebude sedět v klíně, ale projede s vámi klidně svět.


 • 8.

  Kozoroh (22. 12. – 19. 1.) – Mourek


  Autor: Animal Rescue - Odchytová služba a útulek
  Praktický a konzervativní Kozoroh bude tu nejlepší dvojici tvořit s obyčejným mourkem. Je jedno jaký odstín bude mít, důležité jsou klasické mourovaté vzory. Mourci jsou něžní a milující, občas také plaší, což přijde rodinně založeným a zodpovědným Kozorohům okouzlující. Oba jsou také známí tím, že jsou zábavnými společníky.

 • 9.

  Vodnář (20. 1. -18. 2.) – Manská kočka

  Autor: iStock
  Vodnář je jedinečný a originální, stejně jako Manská kočka, známá díky svému krátkému ocasu. Manské kočky jsou přizpůsobivé, milují lidi, což je především pro Vodnáře, kteří nesnášejí samotu tou nejlepší medicínou. Věčně roztěkaného Vodnáře dokážou srovnat svou klidnou povahou a rozveselt, když přijde nuda.

 • 10.

  Ryby (19. 2. – 20. 3.) - Exotická krátkosrstá


  Autor: iStock
  Něžná a hravá Exotická krátkosrstá kočka jde skvěle dohromady s emocionálními Rybami. Společný jazyk najdou také v touze po společnosti společnou mají i jemnou povahu. Ryby jsou známé svým citem pro umění a krásu, což dělá tyhle kočičky, které jsou svou roztomilostí známé po celém internetu, jejich dokonalou múzou.

 • 11.

  Skopec (21. 3. – 19. 4.) – Mainská mývalí

  Autor: iStock
  Aktivní Skopec může najít svého perfektního společníka v Mainske mývalí kočce, která je známá jako „pes v kočičím světě“. Skopec bude obdivovat jejich hravou a zvědavou náturu a přitom respektovat jejich velikost. Nádherný huňatý kožich a vznešená chůze zase brnkne na skopcovu marnivost.

 • 12.

  Býk (20. 4. – 20. 5.) – Perská kočka


  Autor: iStock
  Býci milují smyslné pozemské požitky, a co může být více dekadentního než luxusní kožíšek Perské kočky! Jejich vztah není ovšem pouze esteticky založen, vnímavý Býk oceňuje také klidnou povahu Perské kočky, která je dokonale líným a nekonfliktním tvorem.

   

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci

Čínské štěstíčko

Klikněte a rozlomte!

Další štěstíčko
Zavřít
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz