Co je moxa?
Základní surovinou pro výrobu moxy (léčivé svíce) je pelyňkové vlákno, které po zapálení vyvíjí sálavé teplo. Používá se na prohřívání postižených ploch, vybraných míst těla, které zklidní a uvolní. Teplo prostupuje tělem do hloubky a doplňuje energii, podporuje oběh a vyhání z těla chlad a bolest.

Kdy použít moxu?
Hodí se na bolesti břicha, průjmy, zvracení.
Účinná metoda pro okamžité ovlivnění vstřebávání vody v tlustém střevě, urychluje cirkulaci krve v pánevní oblasti, děloze, podporuje a upravuje menstruaci, tlumí předmenstruační bolesti - na oblast pupíku položte gázu, na ní nasypte mořskou sůl a moxujte krouživými pohyby cca 10-15 minut.

Bolesti kloubů (také voda v koleni), páteře – moxujeme krouživými pohyby nad postiženým místem. Cca 10 minut. Napnuté svaly se uvolní, klouby dostanou výživu, aby se mohli volněji pohybovat. Všechny negace odchází pryč z těla dechem, potem, močí stolicí bez jakéhokoliv obtěžování.

Onemocnění ledvin, močového měchýře – místo kde se nachází průchod do k ledvinám je na chodidle, cca 10 cm od prstů. Udělejte si zde znaménko, a to na pravé i levé noze a  moxujeme krouživými pohyby cca 10 minut. Po chvíli ucítíte úlevu. Energie prostoupí chodidlem do útrob nohy směrem k ledvinám, ve kterých začne rozpouštět negace a ty poté odejdou pryč z těla ven dechem, potem, močí stolicí bez jakéhokoliv obtěžování.

Onemocnění močového měchýře (nachlazení) – položte si ubrousek na místo, kde se nachází močový měchýř, nasypte na něho himalájskou sůl (nebo jakoukoliv hrubozrnnou), zapalte moxu a krouživými pohyby moxujte cca 10 minut. Poté moxu uhaste v předem připraveném hrnečku se solí (kuchyňskou) a ubrousek se solí vyhoďte do koše. Pocítíte okamžitou úlevu.

Eliminace stresu (bolesti břicha) - položte si ubrousek na pupík, nasypte na něho himalájskou sůl (nebo jakoukoliv hrubozrnnou), zapalte moxu a krouživými pohyby moxujte cca 10 minut. Poté moxu uhaste v předem připraveném hrnečku se solí (kuchyňskou) a ubrousek se solí vyhoďte do koše. Negativní energie ustoupí, Vaše tělo se zklidní a vykouzlí Vám úsměv na rtech.

Bolesti žaludku, energetizuje slezinu -  moxujeme krouživými pohyby místo, které si označte tečkou na pravé i levé noze, cca 4 prsty pod kolenem, podél holenní kosti (každý máme jinak silné prsty, proto nelze přesně určit toto místo, musí si ho každý najít sám).
Moxujte cca 10 minut v dopoledních a odpoledních hodinách, nikoliv večerních, popř. v noci. Tímto procesem dostanete do svého těla spoustu energie, která by vám v noci nedovolila uchýlit se ke spánku. Akutně po úrazech, operacích apod. se doporučuje 1x týdně, jako udržovací kůra pak cca 1- 2x měsíčně.