Neděle 19. května 2024
Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek
Oblačno, bouřka 20°C

Žárlivci podle horoskopu: Kozorozi budou emoce tajit, Berani vybuchnou

/
 • (iStock)
  25. května 2023 ● 06:00

  Neexistuje snad nikdo, kdo by aspoň někdy trochu nežárlil. Někdo žárlí minimálně, někdo hodně a někdo je doslova chorobný žárlivec. To, jak moc jste žárliví nebo jak projevujete navenek svou žárlivost, se liší podle toho, ve kterém slunečním znamení jste se narodili. Jak jste na tom vy?

 • 1.

  Beran

  Autor: iStock

   

  Berani jsou vášniví i náladoví, což způsobuje, že jsou dost často žárliví. Jakmile se necítí ve vztahu bezpečně, okamžitě reagují přehnaně. Pokud máte vedle sebe Berana, pak se připravte na emocionální horskou dráhu. A když žárlí, je to doslova drama. V takovém případě raději odejděte z místnosti, jinak to skončí velkou hádkou.

   

 • 2.

  Býk

  Autor: iStock

   

  I když v aréně působí býk dost agresivně, v reálném životě jsou Býci spíše racionální lidé, kteří se nenechají žárlivostí unést. Jsou trpěliví a chápaví, aby věděli, kdy má smysl pustit emoce ven. Pokud vás však Býk začne podezřívat, bude spíše sledovat náznaky, a když zjistí, že má k žárlivosti důvod, raději vztah ukončí.

 • 3.

  Blíženci

  Autor: iStock

   

  Blíženci obecně moc nežárlí, a to z jednoho prostého důvodu. Sami mají totiž dost často máslo na hlavě. Vědí, že věrnost je náročná věc, ovšem zároveň věří, že je partner nepodvádí. Obvykle udrží svoje emoce pod kontrolou, nicméně čas od času se žárlivost projeví.

   

 • 4.

  Rak

  Autor: iStock

   

  Raci mají velký talent na to, jak žárlivost zakrýt. Obecně ale moc nežárlí, protože obvykle jsou ve vztahu velmi angažovaní, zamilovaní a totéž očekávají od svého partnera. Když začnou žárlit, budou to držet uvnitř, dokud se vzduch nevyčistí. Pozor, zradu nesnášejí, tu nikdy neodpustí.

 • 5.

  Lev

  Autor: iStock

   

  Lvi jsou zřejmě nejvášnivější znamení, pokud jde o žárlivost. Ze všeho nejvíc pak nesnášejí, když jejich partner projevuje pozornost někomu jinému, a ne jim. To je doslova oheň pro jejich ego. Lvi pak snadno vybuchnou a udělají žárlivou scénu.

   

 • 6.

  Panna

  Autor: iStock

   

  Panny se snaží většinou udržet emoce pod kontrolou, žárlit ovšem umějí. Bývají velmi kritické vůči sobě samým, a pokud je někdo lepší než ony, začne je sžírat závist a budou se chovat tak, jako by byl život jeden velký závod. Pokud jde o lásku, stačí se jim podívat do očí a jejich skutečné pocity snadno odhalíte. A i kdyby byly vůči vám podezřívavé, nikdy vás nebudou konfrontovat, dokud situaci stoprocentně neprozkoumají. Ovšem pak hrozí, že vám už nikdy nebudou důvěřovat.

 • 7.

  Váhy

  Autor: iStock

   

  Váhy mají rády dvě věci: být v pohodě a žádné konflikty. Je to taky znamení, které je nejvíce tolerantní. Moc dobře totiž vědí, že nic v životě není ideální, a taky to tak přijímají. Žárlivost je pro ně vzácná věc a vždy se snaží vyhýbat konfrontacím. Žárlivé pocity raději desetkrát spolknou a budou dělat všechno pro to, abyste nevěděli, že žárlí.

   

 • 8.

  Štír

  Autor: iStock

   

  Štíři jsou nejžárlivější znamení zvěrokruhu. Lidem obecně moc nevěří a dost často je falešně obviňují jen proto, že přehnaně žárlí. Žárlí na kohokoli – partnera, prodavače v potravinách, spolužáky nebo kolegy. Štíři bohužel neumí pracovat se svými emocemi, proto bývají dost často ovlivňováni svou žárlivou povahou.

 • 9.

  Střelec

  Autor: iStock

   

  Střelci bývají málokdy žárliví, a i kdyby, nikdy si to nepřipustí. Jsou to velmi optimističtí lidé a taky velmi důvěřiví. Nicméně mívají velký problém s tím, když zjistí, že je partner podvedl. Velmi zřídka mu pak odpustí, a pokud ano, nikdy na zradu nezapomenou. Nejlepší je vyjasnit si vše na začátku a ujistit Střelce, že nemá žádný důvod k žárlivosti.

   

 • 10.

  Kozoroh

  Autor: iStock

   

  Kozorozi jsou sice žárliví, ale nikdy o tom nebudou mluvit. Někdy je dokáže vytočit doslova prkotina a hned je přepadnou žárlivé myšlenky. Naštěstí mají dost sebekontroly a žárlivé vzplanutí u nich netrvá dlouho.

   

 • 11.

  Vodnář

  Autor: iStock

   

   

  Vodnáři jsou nepředvídatelní a nikdy skutečně neprojeví, co opravdu cítí. Snaží se nedávat žárlivost najevo, ovšem pokud je důvod k žárlení, snaží se s partnerem mluvit a problém vyřešit. Jsou bohužel také schopní bez jakéhokoli vysvětlení vztah ukončit, pokud zjistí, že je partner podvedl.

   

 • 12.

  Ryby

  Autor: iStock

   

  Ryby jsou nejméně žárlivé znamení zvěrokruhu, žárlivost je pro ně zbytečná emoce, do které nehodlají vkládat energii. Jejich povaha je soucitná a důvěřivá, necítí k nikomu žárlivost ani tehdy, když je lepší než ony. Jsou silně empatické, takže dokážou moc dobře vyčíst, co ostatní lidé cítí. Vyžadují věrnost a pozornost, a pokud jim to dáte, není důvod k žárlení.

   

   

   

Autor: aši

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci

Čínské štěstíčko

Klikněte a rozlomte!

Další štěstíčko
Zavřít
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz