Sobota 13. dubna 2024
Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc
Polojasno 19°C

Máte rádi espresso nebo latte? Tohle o vaší povaze prozradí káva, kterou pijete!

/
 • (iStock)
  10. listopadu 2021 ● 06:00

  Pravděpodobně jste nikdy dvakrát nepřemýšleli o druhu kávy, kterou si dopřáváte každé ráno doma nebo cestou do práce. Někteří pijí tutéž celé roky, prostě protože ji mají rádi. Ovšem v případě výběru kávy může jít podle psychologů o víc.

  Nedávná studie zkoumala asi tisíc pijáků kávy a hledala souvislost mezi osobnostními rysy a preferencí kávy. A výzkumníci došli k celkem zajímavým výsledkům, které jasně potvrdily, že druh kávy, který upřednostňujeme, je podprahově daný tím, jakou máme povahu. Souhlasí to?

 • 1.

  Cappuccino

  Autor: iStock

  Odborníci odhalili, že pijáci cappuccina se vyznačují jasnou touhou po ovládání. Pokud je vaší volbou právě tento druh kávy, můžete být občas trochu posedlí, i když vysoce kreativní a motivovaní. Ruku v ruce přichází také poctivost, kterou symbolizuje pěna na cappuccinu. Máte také tendenci k nudě, i když se snažíte být ke svým přátelům loajální.

   

 • 2.

  Espresso

  Autor: iStock

  Rychle, snadno a k věci! Vždy spěcháte, takže máte kávu rádi silnou a v takovém množství, abyste ji mohli rychle vypít třeba na cestách. Jste vůdce, tvrdě pracujete, ale potřebujete neustálé povzbuzování během dne, abyste nebyli náladoví a rozzuření, k čemuž máte sklon. Víte, jak dosáhnout toho, co chcete, a jste připraveni to dostat. Nezapomeňte, že byste taky měli někdy zpomalit.

 • 3.

  Espresso Affogato

  Autor: iStock

  Pro někoho neodolatelné pokušení v podobě kopečku vanilkové zmrzliny namočeného do šálku espressa. A někdy i s troškou likéru. Ideální spojení pro toho, kdo má rád černou kávu, ale taky zmrzlinu nebo jinou „třešničku na dortu“. Podle psychologů jste hraví, šťastní a vždy připraveni udělat si hezkou chvíli. Jste spíše noční sova a milujete kávu po večeři. Máte rádi zábavu, ale děláte věci svým vlastním tempem.

   

 • 4.

  Ristretto

  Autor: iStock

  Jste vzácný pták, a moc dobře si to uvědomujete, protože víte, že objednat si ristretto je trochu šílené. Ristretto je takový malý bráška espressa, jeho objem je totiž jen 20 ml. Ovšem podle odborníků máte vytříbený vkus a jste elegantní, ani se o to nemusíte moc snažit. Někdy vám „stačí“ latte a budete se cítit fajn.

 • 5.

  Lungo

  Autor: iStock

  Lungo znamená v italštině dlouhý nebo zředěný. Jde o espresso s dvojnásobným objemem vody. Dost často se mu taky říká „prodloužené espresso“. Pokud milujete právě tuhle kávu, jste přímočarý a přímý střelec, který často vidí věci černobílé. Říká se o vás, že jste spolehliví. Jste mistři v minimalismu, když se na něco zaměříte, je to vaše. Vždy svou práci zvládáte, někdy až moc vážně. Nezapomeňte si dát někdy do kávy trochu mléka, aby se věci odlehčily.

   

 • 6.

  Latte

  Autor: iStock

  Máte rádi věci, které jdou snadno, a v nejlepších chvílích můžete být nerozhodní. Jste trochu „hlídačem plotu“, raději týmovým hráčem než osobou, která střílí sama. Udržujete věci tak, aby šly hladce a snadno, a jste rádi, když nedochází k žádným těžkostem a zádrhelům. Možná byste někdy mohli zkusit místo mléka zmrzlinu a místo dodržování pravidel udělejte něco divokého a bláznivého.

   

Autor: aši

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci

Čínské štěstíčko

Klikněte a rozlomte!

Další štěstíčko
Zavřít
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz