Podzimní rovnodennost: Rituál Mabon vám pomůže ukončit vztahy

/
 • Magon - svátek podzimu
  Magon - svátek podzimu (Mantheniel Photography)
  21. září 2017 ● 10:00

  V pátek 22. září oslavíme Den podzimní rovnodennostt.  Končí léto a i my v sobě musíme občas něco uzavřít, aby to nové mohlo přijít. Rituál rozloučení vám pomůže zbavit se toho, co vás tíží. 

 • 1.

  Podzimní rovnodennost

   


  Podzimní rovnodennost, jinak taky Mabon, vinobraní, hostina Avalonu, Alban Elfed

   

  Symboly: jablko, víno, réva, roh hojnosti, náhrobek

   

  Barvy: oranžová, hnědočervená, kaštanová

   

  Co se slaví: Mabon je jeden ze tří svátků sklizně, oslavuje se vinobraní a sklizeň ovoce. Hlavním symbolem Mabonu je jablko, které představuje obnovený život. Uctívala se božstva z Jiné země, Avalonu (mimochodem Avalon v překladu znamená doslova Země jablek), bohové druhé sklizně a vína Mabon a Modron a také všechna stárnoucí božstva. Tento svátek byl svátkem podzimu a uvadání, příroda se ukládala ke spánku.

 • 2.

  Jak Mabon oslavit?

   

  Vzhledem k tomu, že je středa, nedá se předpokládat, že budete příliš dlouho křepčit u ohně. Něco však může udělat skoro každý.


  K Mabonu patří víno, pokrmy z jablek a hroznů, kdo chce, může navštívit hřbitov a položit na hroby svých blízkých jablka a víno jako obětinu a důkaz, že na mrtvé nezapomínáme a že se s nimi toužíme setkat.


  Tento svátek dodnes přetrval jako dožínky, hody, vinobraní, svátky piva, slivovice.

 • 3.

  Rituál pro Mabon

  s

  Mabon se hodí pro rituály, které uzavírají určitou etapu, mírní bolest a přinášejí přijetí, hodí se také pro bilancování a poděkování za „sklizeň“, ať už ji chápeme jakkoli.

   

  Rituál rozloučení


  Rituál se hodí třeba pro ukončení vztahů, které nás už dlouho obírají o energii, ale může to být i rituál pro zbavení se závislosti na nějakém předmětu nebo prostě odstranění pocitu křivdy, který nás zbytečně brzdí.


  Připravte si tři oranžové svíčky, ozdobte oltář jablky a vínem, pusťte si příjemnou hudbu a na lístek papíru (ideálně oranžový či hnědý) napište to, čeho se chcete zbavit.
  Pak zapalte svíce, přečtěte nahlas to, co jste na list napsali a představujte si svoje přání jako podzimní list, který padá ze stromu, vítr ho unáší a on odplouvá po vodě. Představujte si let lístku tak dlouho, dokud nebudete mít pocit ulehčení a odpoutání.
  Pak jednu po druhé zhaste všechny tři svíce.


  Při zhasínání první proneste:  Loučím se.
  Při zhasínání druhé: Děkuji
  Při zhasínání třetí: Chci jít dál.


  Lístek pak můžete buď spálit, nebo hodit do plynoucí vody a zopakovat si tak duchovní cvičení s padajícím podzimním listem.

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Volejte
906 70 70 80

nebo mi pošlete SMS ve tvaru
VESTBA Irma TEXT na 904 30 45

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz