Perseus byl mytologický hrdina, který zabil Medusu, ženu, při pohledu na niž každý zkameněl. Také zachránil Andromedu, která měla být obětována Krakenovi. Podle legendy se oba po smrti proměnili v souhvězdí. Lidově se Perseidům říká také „slzy svatého Vavřince“, podle jména, které slaví svátek 10. srpna. A právě kolem tohoto data na noční obloze každoročně vyvrcholí meteorický roj Perseidy, které jsou v tomto čase nejkrásnější.

Kdy v roce 2022 sledovat Perseidy?

Vrchol meteorického roje Perseidy připadá v roce 2022 na třináctý srpen, to ale pozorování hodně naruší svit měsíce, který bude o den dříve, dvanáctého srpna, v úplňku. Vhodnější podmínky budou podle astronomů týden před tímto maximem, tedy přibližně od 5. do 11. srpna, a to vždy mezi půlnocí a pátou hodinou ranní. Počínaje tímto dnem tak rostou šance na to, že spatříte padající hvězdu.

Meteority jsou kameny štěstí. Co dokáží?

Meteority většinou při průchodu atmosférou shoří a na zem dopadají jen malé kousky, ale moc meteorických kamenů je velká. Nošeny jako talisman pomáhají člověku podívat se na problémy zvenčí a pochopit zákonitosti světa. Zbavují naše podvědomí nepříjemných zážitků a obracejí mysl k věcem, které přinášejí vyrovnanost a pohodu.

Přisuzuje se jim i mnoho zdraví prospěšných vlastností: Mají uklidňující vliv, tiší křeče, aktivují imunitní systém a léčí alergie. Zvyšují vitalitu a tím přispívají ke zpomalení procesu stárnutí.

Jak si správně přát

A jak si během dnešní noci, která bude plná padajících hvězd, správně přát? V prvé řadě je důležité je, abyste to, co si přejete, nikomu neprozradili. „Zveřejnění“ magickou sílu přání oslabí, neznamená to však, že už formulování přání nemá jistou moc. Čím víc však o přání budete mluvit, tím menší váhu má.

Přejte si vždy v přítomném čase, nikdy ne v čase budoucím! „Potkala jsem toho pravého," a ne: „Chci potkat toho pravého !" Přání formulujte co nejpřesněji a nejstručněji, aby bylo jasné, co si skutečně přejete.

Poslouchejte svoji intuici. Všechno je otázkou energie a někdy jsme vedeni tam, kde můžeme to, co jsme si přáli, naleznout. Když člověk odeslal přání, pak jednoduše postačí, aby byl bdělý a dobře naslouchal. Potom obdrží všechny potřebné informace a nemusí dělat nic jiného než jít za tím, z čeho má dobrý pocit.