Sobota 26. září 2020
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Zataženo, déšť 16°C

Čarujte na Dušičky: Vyžeňte zlo z domu a rozmlouvejte s mrtvými

/
 • (Profimedia)
  31. října 2018 ● 08:00

  O Samhainu jsou si živí a mrtví blíž. Víte, že první, kdo kladl květiny na hroby, byli germánští válečníci? A že svíčky na Dušičky zapalujeme kvůli tomu, aby k nám naši mrtví trefili? Dušičkovými tradicemi není jen návštěva hřbitova. Vyzkoušejte magické rituály! 

 • 1.

  Dýně a vzpomínky

  Dýně

  Před domem necháváme jablka nebo talíř s jídlem pro putující duše. Zemřelé předky vítáme vyřezanou a vydlabanou dýní se svíčkou uvnitř. Dýňová svítilna slouží také na ochranu proti zlým duchům.

  Můžeme také malou porcelánovou nebo plastovou dýni naplnit sladkostmi zabalenými ve zlatém papíře, abychom si zajistili úspěch a blahobyt.

   

  Vzpomínky

  Vhodné je i prohlédnout si o svátku rodinná alba, vyslovit jména svých předků, vzpomenout si na jejich tváře, nenechat rodinné vzpomínky zapadnout.

 • 2.

  Rituál zbavení se zlého

  1) Budete potřebovat jablka, dýně a červenou nebo černou svíčku.

   

  2) Na kousek papíru napíšeme věc, které se chceme zbavit (např. nemoc, hněv, škodlivé návyky…).

   

  3) Připravíme si malý, mělký talířek a na něj překreslíme symbol (viz obrázek). Tak vznikne oltář.

   

  4) Před talířek postavíme svíčku, tu zapálíme, zvedneme jablko a umytým nožem ho oloupeme. Slupky i jablko položíme na talířek s kolem.

   

  5) Tiše sedíme a s láskou vzpomínáme na přátele a milované, kteří nejsou mezi námi. Ochutnáváme jablko a soustřeďujeme se na symbol nekonečnosti.

   

  6) Nad svíčkou přidržíme napsaný kousek papíru, soustředíme se na plamen a vyslovíme:

   

  Z temnoty světlo!

  Ze špatného dobré!

  Ze smrti zrození!

   

  Zapálíme papírek a představujeme si, jak se věc, které se chceme zbavit, zmenšuje, zaniká a nakonec mizí v ohni.

 • 3.

  Rituál pro promluvení si s mrtvými

  Trápí vás, že jste se svých blízkých nestihli zeptat? 31. října je vynikající datum k promlouvání si se zesnulými. Stačí napsat na papírek otázky, které chceme položit někomu, kdo už umřel.


  Papírek spálíme předtím, než jdeme spát, a dotyčný potom vstoupí do našich snů. Jak to nezaspat?

  Chce to papír a tužku nechat na nočním stolku a natáhnout si budík, aby nás vzbudil kolem druhé až třetí hodiny, kdy se zdají sny.

 • 4.

  Rituál vypuzení duchů

  aromaterapie

  Může se stát, že se vám nějaké místo nebo stavba, byt, dům, chata začnou jevit jako „prokleté“. Nic se tam nedaří, děti nemohou usnout, stěžují si, že straší… I když se to snažíte vyřešit racionálně, nikoho nepotěší šramot, který se začne ozývat pod skříní, kapání vody, které přichází jakoby ze sklepa. Možná je čas ducha vyhnat.

  Magickou operaci provedeme nejlépe v pátek nebo v sobotu těsně před půlnocí.

   

  Vonná tyčinka

  Zapálenou vonnou tyčinkou uděláte v každém koutě a na každém rohu ve vzduchu křížek (nemusíme vykuřovat všechny rohy, i když se to někdy dělá).

   

  Ochranný kruh

  V místech, kde nejvíce „straší“ nebo se prostě něco znepokojivého objevuje, uděláte před půlnocí kolem sebe rukou kruh proti směru hodinových ručiček (viděno shora) a současně rozsypete po podlaze trochu normální kuchyňské soli (sůl, kterou použijete, je dobré pár dní předtím vystavit slunečnímu záření).

  Dále v kruhu zapalte dvě svíčky, pokud možno bleděmodré barvy, a vyslovte jednoduché zaklínadlo:

  „Všechno, co sem nepatří, z kruhu ven, všechno, co sem patří, do kruhu, sem!“

  V duchu se koncentrujte na představu kruhu, který je kolem vás, a myslí ho zvětšujte, až přesáhne místnost, dům a klidně i celou zahradu.

  Trvá to několik minut, zpravidla tak sedm až deset – a kouzlo je hotovo.

Autor: neo

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz