Pondělí 21. září 2020
Svátek slaví Matouš, zítra Darina
Polojasno 22°C

Čtení z ruky: Jakou budoucnost vyvěštíte z čar v dlani?

/
 • (shutterstock.com, abl)
  27. července 2016 ● 06:00

  Ruce můžou vyprávět spoustu příběhů, a i když tomu možná nebudete věřit, dlaně můžou podat i překvapivě přesné informace o tom, jací jste, jaký osud vás čeká nebo jaké jsou vaše silné a slabé stránky. Pravdou je, že nic není stoprocentní, ale čáry a útvary ve vašich dlaních nastíní různé cesty, možnosti a záleží jen na vás, jak s nimi naložíte. Co o vás říkají čáry ve vaší dlani?

 • 1.

  Čára života

   

  Dlouho jsem žila v domnění, že čím delší tahle čára, tím delší život mě čeká. Jak ale říká chiromant David Barett, velikost oblouku, jeho směr, výraznost a případná přerušení jsou mnohdy významnější než délka linie.

   

  Čára života vypovídá spíše o vitalitě, životní náplni a elánu, nikoli o délce. Velkou roli hraje nepřerušovanost. Hluboká a jasná linie informuje o menším počtu životních překážek, mělká a málo zřetelná zase naopak. Čára vypovídá i o zdraví a schopnosti čelit životním situacím. Silná čára o vás říká, že jste bojovník, mělká prozrazuje náchylnost k nemocem.

   

  Začíná přibližně mezi ukazováčkem a palcem a na začátku bývá spojená s linií hlavy. Široce vedená čára naznačuje, že máte srdečnou a extrovertní povahu, a taky to, že jste smyslní. Linie obcházející Venušin pahorek znamená zdravý přístup k sexualitě a citům.

 • 2.

  Čára srdce

   

  Linie srdce je horní ze dvou přibližně horizontálních čar, které vedou v horní polovině dlaně. Tahle čára vypovídá o fyzickém zdraví srdce, ale taky o citech a emocích.

   

  Linie, která končí pod ukazováčkem, signalizuje loajalitu, ale taky vlastnické sklony. Pokud končí na Apollonově pahorku, může to značit, že jste nerealističtí v citových záležitostech. Pokud ale linie končí mezi prostředníkem a ukazováčkem, jste naopak velcí realisté. Silná a výrazná linie naznačuje citovou vyrovnanost a sebedůvěru, málo zřetelná čára hovoří o nejistotě a horším navazování vztahů.

   

  Máte širokou mezeru mezi čárou srdce a počátky prstů? Pak jste velkomyslní, štědří a ohleduplní. Úzká mezera zase říká, že budete asi sobečtí a vypočítaví. Linie srdce taky napoví, jaký typ milence budete – čára, která se stáčí nahoru, svědčí o tom, že jste v sexu spíše praktičtí, rovná linie říká, že milujete romantiku a rádi se oddáváte sexuálním fantaziím. Zakřivená čára označuje aktivní osobnost s dominantním přístupem k sexu, rovná čára symbolizuje obvykle pasivnost.

 • 3.

  Čára hlavy

   

  Je spodní ze dvou přibližně horizontálních linií, které leží v horní části dlaně. Odhalují míru vašeho intelektu a přístup k intelektuálním problémům. Dost často bývá spojená s čárou života – pokud spolu splývají, mohou označovat nedostatek sebevědomí.

   

  Pokud jsou obě čáry od sebe oddělené širokou mezerou, vypovídají o vysoké míře sebevědomí. Dlouhá čára hlavy svědčí o vysoké inteligenci, flexibilitě a šíři intelektuálních zájmů. Krátká linie značí, že budete spíše praktičtí.

   

  Výrazná linie napovídá, že se umíte soustředit a máte dobrý přístup k řešení problémů.  Mělká linie značí nedostatečnou koncentraci. Rovná linie značí analytické schopnosti, zakřivená rozvinutou intuici. Vidlicovité zakončení (známé jako spisovatelská vidlice) odhaluje literární talent.

 • 4.

  Čára osudu

   

  Vede obvykle nahoru prostředkem dlaně, někdy začíná u zápěstí a směřuje k pahorkům prstů. Ukazuje, jaké vnější vlivy mohou působit na váš život. Určitě se ale nemusíte děsit – tahle čára nepředurčuje ani nepředpovídá osud. Pouze prozradí, do jaké míry můžete být různými vnějšími vlivy ovlivněni.

   

  Někteří lidé ani čáru osudu nemají – údajně jsou to ti, kteří drží osud pevně ve svých rukou. Jinak tahle čára obvykle naznačuje, jestli jste s průběhem života spokojeni nebo nespokojeni, odráží míru vašich úspěchů – a to i ve vztahu k vašim přáním. Silná linie znamená, že máte kontrolu nad svým životem, slabá naznačuje, že se vám vymyká z rukou.

   

  Linie osudu, která začíná na linii života, poukazuje na těsné rodinné svazky v dětství. Čára končící na pahorku Jupitera naznačuje, že máte možnost získat v životě významné postavení. Končí-li na Apollonově pahorku, asi budete umělecky úspěšní, konec linie na Merkurově pahorku znamená zase podnikatelské úspěchy. Přerušovaná čára znamená zlomy v kariéře.

Autor: aši

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz