Středa 29. května 2024
Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand
Oblačno, bouřka 21°C

Jaký strom je ten váš? 10 stromů, které vás mohou uzdravit!

/
 • (iStock)
  22. října 2019 ● 06:00

  Stromy jsou zdrojem léčivé energie. Každý má svou barvu, velikost i konstituci. Který strom pomůže uzdravit zlomené srdce, který dodá energii a který nejlépe mluví k vaší duši?

   

  Najděte si váš oblíbený strom a dozvíte se, s čím vším vám může pomoci.

 • 1.

  Borovice

  Autor: iStock

   

  Posiluje duševní rovnováhu, přináší štěstí a nazývá se „Matkou moudrosti“. Blahodárně působí při kašli, rýmě a dýchacích potížích. Pokud se vám líbí borovice, jste zodpovědná osoba, která má smysl pro spravedlnost. Nesnášíte přetvářku a intriky. Máte přirozenou autoritu a lidé vám důvěřují.

   

 • 2.

  Bříza

  Autor: Shutterstock.com

   

  Zažehnává chmury, povzbuzuje dobrou náladu, dodává optimismus – proto se hodí pro melancholiky. Je stromem světla a štěstí. Milovníci bříz jsou zábavní a okouzlující. Nezkazí žádnou legraci a přátelé je vyhledávají pro jejich pozitivní energii, která z nich vyvěrá.

   

 • 3.

  Dub

  Autor: iStock

   

  Je symbolem síly, dlouhověkosti, ochrany. Pomáhá nám, abychom byli sami sebou, abychom se dokázali postavit na vlastní nohy a přestali se bát. Je stromem zdraví a síly, podporuje přímo myšlení. Lidé, kteří mají rádi dub, jsou pevní ve svých názorech. Když je někdo zklame, jen těžko mu dají novou šanci. Věří v poctivou práci a své názory nemění.

   

   

 • 4.

  Javor

  Autor: iStock

   

  Tiší emoce, zklidňuje, léčí nespavost, je stromem hledání víry a duchovní pravdy. Líbí se vám javor? Pak jste hodně přemýšlivý typ, nemáte rádi nedořešené věci a při diskusích postupujete systematicky. Umíte skvěle analyzovat všechna pro a proti, za což si vás všichni cení.

   

 • 5.

  Vrba

  Autor: Shutterstock.com

   

  Působí příznivě na zažívací ústrojí, zejména tlusté střevo. Vrba je bezbřehá láska, tolerantní, osvobozující, moudrá i inspirující, pomáhá odpouštět, ochraňuje před zlými vlivy a dává naději a víru. Milovníci vrby mají velmi citlivou povahu, hodně přemýšlí a dokážou se vcítit do lidí kolem sebe. Velmi často se rozhodují intuicí, nikoli rozumem.

   

 • 6.

  Lípa

  Autor: Petr Francán

   

  Stimuluje srdeční činnost, posiluje horní cesty dýchací, žaludek a střeva. Podporuje pohyblivost a pružnost těla, má omlazující účinky. Je stromem lásky, symbolizuje něžnost a jemnost, zvyšuje citlivost na vyšší duchovní úrovni. Milujete lípu? Jste laskavý člověk, který rád vychází s druhými. Máte hodně přátel, kteří se na vás často obracejí. Věříte v dobro, i když ostatní už dávno věřit přestali. Pro vás je ideální takové zaměstnání, kde nasloucháte lidem a pečujete o ně.

 • 7.

  Třešeň

  Autor: iStock

   

  Má nejsilnější energii v době květu, působí příznivě na pohlavní orgány a proti únavě, má omlazující účinky na obličej. Lidé mající v oblibě třešeň jsou šťastní a vyrovnaní. Jsou obvykle spokojeni s tím, co mají, ale mívají i realistické cíle do budoucna. Mají pro ostatní pochopení, ale nelžou. Ví totiž, že co člověka nezabije, to ho posílí.

   

 • 8.

  Líska

  Autor: iStock

   

  Chrání před negativními energiemi, je stromem mystiků a mágů, znalci s ní umí nalézat poklady i prameny vody. Milovníci lísky jsou kreativní a zajímaví, velmi jedineční. Rádi poznávají nové lidi, místa a věci. Milují dobrodružství, mají hodně zájmů, ale vždy si najdou něco nového, co by ještě prozkoumali...

   

 • 9.

  Jedle

  Autor: iStock

   

  Uklidňuje, stimuluje obranyschopnost, zlepšuje oběh krve a má afrodiziakální účinky. Lidé, kterým se líbí jedle, se snaží pořád zlepšovat a zdokonalovat. Nemají malé cíle, na sebe mají velké nároky a stejně nároční jsou i na druhé. Možná s nimi není lehké vyjít, ale na druhou stranu mají pro ostatní pochopení.

   

   

 • 10.

  Kaštan

  Autor: iStock

   

  Kaštan dodává klid, pohodu a vyrovnanost, povzbuzuje schopnost ovlivňovat další lidi a příznivě působí na vlasy. Lidé kaštanu jsou věční a nenapravitelní bojovníci, mají silně zakořeněný smysl pro spravedlnost a jsou schopni za věc nekompromisně bojovat. Nejsou ale impulzivní nebo snadno ovlivnitelní, mají přesné racionální uvažování a každý jejich krok je dobře promyšlený.

   

   

Autor: aši

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci

Čínské štěstíčko

Klikněte a rozlomte!

Další štěstíčko
Zavřít
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz