Sobota 20. dubna 2024
Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra
Oblačno, déšť 8°C

Jaké jste znamení podle egyptského horoskopu? Odhalí i to, co nevíte!

/
 • (iStock)
  29. března 2019 ● 06:00

  Klasický západní zvěrokruh je všeobecně známý, ovšem znáte ten egyptský zvěrokruh? Egypťané se na oblohu dívali vždy, když potřebovali radu. Věřili totiž, že hvězdy, pod nimiž jsme se narodili, ovlivňují naši osobnost, život i osud. Egyptská astrologie vychází podobně jako ta západní ze dvanácti znamení, která jsou spojena s konkrétními egyptskými bohy. Který z nich ovlivnil podle data vašeho narození právě vás?

  Egyptský bůh nebo bohyně, kteří představují vaše znamení, v sobě skrývají tajemství týkající se nejen vaší povahy, ale taky vašich dovedností či silných a slabých stránek vaší osobnosti. Objevte sami sebe prostřednictvím egyptské astrologie!

   

 • 1.

  Bůh Amon

  Amon
  Amon
  Autor: iStock

  Datum narození: 8.–21. 1. a 1.–11. 2.

   

  Lidé narození ve znamení boha Amona jsou inteligentní a přirození vůdci s vrozeným optimismem. Amon byl původně egyptský bůh vzduchu a později bůh slunce. V období Nové říše byl Amon nejvyšší bůh celého egyptského panteonu. Pokud patříte právě pod tohoto boha, jste podobně jako on velmi tvrdohlavý a také štědrý. Tvrdě pracujete a nemáte žádné pochybnosti o tom, co děláte a že pravda je na vší straně. Jste ale také velkorysí.

   

   

   

   

   

   

 • 2.

  Bůh Anubis

  Anubis
  Anubis
  Autor: iStock

   Datum narození: 8.–27. 5. a 29. 6.–13. 7.

   

  Pro osoby narozené ve znamení boha Anubise je typická tolerance a soucit. Nenosíte růžové brýle a vidíte skutečnou realitu. Dokážete také skvěle odhadnout, co je špatné a co dobré. Máte smysl pro milosrdenství. Někdy jste ale také náladoví a máte tendenci svoje špatné nálady ventilovat na osoby, které jsou vám blízké.

   

   

   

   

 • 3.

  Bohyně Bastet

  Bastet
  Bastet
  Autor: iStock

  Datum narození: 14.–28. 7. a 23.27. 9. a 3. 10.–17. 10.

   

  Bohyně Bastet byla ztělesněním rafinované ženskosti, často byla v Egyptě zobrazována jako kočka. Skrývala v sobě netušený temperament, který z ní mohl udělat divošku. Považovali ji za ochránkyni lidstva. Pokud jste se narodili pod znamením Bastet, budete pravděpodobně jako ona velmi smyslní. Rádi hledáte potěšení kolem sebe a rádi si vychutnáváte krásné a dobré věci. Jste ale také vyrovnaní, milující a něžní. Jste loajální zejména ke svým blízkým, které vždy ochráníte.

   

   

   

   

   

   

   

   

 • 4.

  Bůh Geb

  Geb
  Geb
  Autor: iStock

  Datum narození: 12.–29. 2. a 20.– 31. 8.

   

  Bůh Geb byl bohem úrody, proto byl někdy zobrazován v zelené barvě s květinami, které vyrůstají z jeho těla. Taky byl zobrazován v lidském těle se vztyčeným pyjem. Jestli jste se narodili pod ochranou tohoto boha, máte přirozeně citlivou povahu, slova a myšlenky volíte uvážlivě a pečlivě. Jste si dobře vědomi toho, jak ostatní mohou na vaše slova reagovat. Vždy chráníte ty, kteří jsou kolem vás. Buďte opatrní, vaše citlivost by mohla být považovaná za slabost a ti, kteří nemají takové pochopení, by vás mohli zneužít.

   

   

   

   

   

 • 5.

  Bůh Hor

  Hor
  Hor
  Autor: iStock

  Datum narození: 20. 4.–7. 5. a 12.19. 8.

   

  Hor byl znázorňován jako sokol nebo muž se sokolí hlavou a jeho symbolem bylo „Horovo oko“ (oko vedžat). Stal se symbolem léčení a oko bylo používáno jako amulet, který značí sílu a dokonalost. Lidé, kteří se narodili ve znamení boha Hora, jsou sebejistí a sebevědomí. Ostatní je často považují za neflexibilní, ale jim to je úplně jedno. Jsou to silně motivovaní jedinci a nikoho dalšího k práci nepotřebují. Rádi riskují a angažují se v odvážných aktivitách. Všechno ale dělají ve spěchu.

   

   

   

 • 6.

  Bohyně Isis

  Isis
  Isis
  Autor: iStock

   

  Datum narození: 11.31. 3. a 18.29. 10. a 19.31. 12.

   

  Bohyně Isis byla mocnou vládkyní vesmíru a léčitelkou. Isis představuje ženský princip a ženskou spiritualitu. Pokud jste se narodili v jejím znamení, jste upřímní a otevření, vaše přímočarost ale bývá někdy vnímaná negativně. Máte spoustu energie a velká očekávání na sebe i k ostatním. To může vést ke zklamání, když s vámi ostatní nedokážou držet krok nebo nesplní vaše očekávání.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • 7.

  Bohyně Mut

  Mut
  Mut
  Autor: iStock

  Datum narození: 22.31. 1. a 8.22. 9.

   

  Bohyně Mut byla uctívána hlavně v období Nové říše a zasvěcovali jí spoustu chrámů. Nosila na hlavě korunu složenou z červené koruny Dolního Egypta a bílí koruny Horního Egypta. Taky mívala čelenku v podobě supice, jejíž dvě křídla spadala do obličeje. Pokud jste se narodili pod jejím znamením, budete spíše plaší a neradi o sobě dáváte moc vědět. Působíte někdy jako tajnůstkáři a trvá vám delší dobu, než se budete cítit s ostatními dobře. Jakmile si ale získají lidé vaši důvěru, mohou se na vás spolehnout. Jste také inteligentní a velkorysí a v životě se zaměřujete na plnění svých cílů a snů.

   

   

   

   

 • 8.

  Nebeský Nil

  Nil
  Nil
  Autor: iStock

  Datum narození: 1.7.1., 19.28. 6., 1.–7. 9. a 18.26. 11.

   

  Egypťané věřili, že nebe tvoří nebeský Nil, řeka, po které pádluje bůh slunce Ré. Pokud jste se narodili pod ochranou řeky Nilu, jste stejně jako Nil divocí a nepředvídatelní. Stejně jako řeka Nil teče a mění se, tak i vy, kteří máte ve znamení Nil, jste podobně naladění na okolní svět. Vše, co děláte, děláte s nadšením a nesnášíte nudu. Vaše nálady mohou kolísat a často skáčete od jedné věci k druhé. Jste ale také moudří a velkorysí, rádi poskytnete pomoc tomu, kdo ji potřebuje.

   

 • 9.

  Bůh Osiris

  Osiris
  Osiris
  Autor: iStock

   Datum narození: 1.10. 3. a 27. 11.18. 12.

   

  Společně s Hórem a Reem byl jedním ze tří nejdůležitějších bohů v Egyptě. Byl to bůh smrti, což samo o sobě stačí, aby ho lidé uctívali a vážili si ho. Byl taky bohem plodnosti. Není překvapením, že pokud jste se narodili právě v tomto znamení, jste náchylní k výkyvům nálady, konkrétně k zuřivosti. Zároveň jste ale citliví, inteligentní a laskaví, vždy připravení použít svůj bleskový ostrovtip. Máte tendenci udělat vždy všechno ve správný čas.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • 10.

  Bohyně Sachmet

  Datum narození: 29. 7.11. 8. a 30. 10.–7. 11.

  Sekmeth/Sachmet
  Sekmeth/Sachmet
  Autor: iStock

   

  Bohyně Sachmet je spojovaná s válkou a bitvou, králům pomáhala porazit nepřátele. Její jméno doslova znamená „silná“, proto byla často zobrazovaná jako lvice nebo žena s hlavou lvice. Pokud jste se narodili v tomto znamení, celý svět vidíte jako buď anebo. Pro vás žádná střední cesta neexistuje, všechno je buď černé nebo bílé. Všechno je správné nebo špatné, prospěšné nebo destruktivní. Jste vůči sobě i druhým velmi přísní a někdy nekompromisní. Máte ale smysl pro krásu a lidé přitahujete svým mozkem a skvělými instinkty.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • 11.

  Bůh Seth /Sutech

   Datum narození: 28. 5.–18.6. a 28. 9.–2.1 0.

  Seth
  Seth
  Autor: iStock

   

  Seth byl spojován s chaosem, neplodností a pouští. Seth byl zobrazován ve formě zvířete, jehož totožnost se nedá přesně určit. Mělo zahnutý zobák, hranaté uši, tělo psa a vidlicovitý ocas. Ti, kteří se narodili v tomto znamení, obvykle prožijí celý život tím, že hledají smysl žití. Hledají štěstí a snaží se neustále experimentovat. Teprve když začnou stárnout, začnou se usazovat a najdou své místo. Osoby ve znamení Setha jsou velcí snílci, tvrdí dříči a lidé, kteří se nebojí výzev. Nikdy se nevzdají a pořád jdou dopředu.

   

   

   

   

   

   

 • 12.

  Bůh Thovt

  Thovt
  Thovt
  Autor: iStock

  Datum narození: 1. 4.–19. 4. a 8.–17. 11.

   

  Bůh moudrosti a písařů byl znázorňován jako pavián nebo člověk s hlavou ibise. Na hlavě nosil měsíční kotouč a srpek. Často se účastnil důležitých procesů. Pokud jste se narodili v tomto znamení, jste velmi kreativní a zajímáte se téměř o všechno. Přicházíte do kontaktu s novými nápady, lekcemi a zkušenostmi. Máte přirozenou schopnost učit druhé a umíte to velmi dobře. Co slíbíte, to splníte. Pokud není někdo čestný a otevřený jako vy, můžete ho snadno zavrhnout.

   

   

   

Autor: aši

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci

Čínské štěstíčko

Klikněte a rozlomte!

Další štěstíčko
Zavřít
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz