Pátek 19. dubna 2024
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Oblačno, déšť 9°C

Umíte zapůsobit na druhé? Které znamení dokáže udělat nejlepší první dojem?

/
 • ...
  ... (istock.com)
  18. dubna 2020 ● 06:00

  Je to úžasná síla, kterou má první dojem. Výzkumy ukazují, že první dojem trvá pouhých sedm vteřin. To znamená, že jen sedm vteřin stačí k tomu, zda s vámi ten druhý bude chtít mluvit, jednat s vámi, nebo se vám raději vyhne. Existuje mnoho různých způsobů, jak zajistit, abyste první dojem udělali. Zkuste najít ten správný podle znamení, v němž jste se narodili.

  Každé znamení zvěrokruhu má své vlastní „metody“, kterými dokáže druhé přesvědčit či na ně zapůsobit. Samozřejmě ale platí obecně, že pokud chcete udělat dobrý dojem, nebuďte hrubí, neslušní, neurážejte a nepomlouvejte hned v první minutě. Obvykle stačí zapojit zdravý selský rozum.

 • 1.

  Beran

  Autor: iStock

   

  Berani jsou životní optimisté, živí a plní pozitivní energie, která je obklopujte, takže je pro ně celkem snadné udělat dobrý první dojem. Všichni Berani musí vědět, že by měli ukázat svou osobnost a jejich skutečné já, aby je lidé lépe poznali. Beranům nedělá problém na druhé zapůsobit, protože nejsou plaší a nevadí jim mluvit s kýmkoli, protože se nebojí, že by se mohli ztrapnit.

   

   

   

 • 2.

  Býk

  Autor: iStock

   

  Býci mají jednu metodu, jak pozitivně zapůsobit na druhé lidi. Mají v sobě něco, co druhé přiměje, aby s nimi chtěli být v kontaktu. Velmi dobře znají řeč těla, takže jim nedělá potíž přitáhnout pozornost. Jsou velmi opatrní na to, aby se ušklíbli nebo nepůsobili nudně, protože moc dobře vědí, že špatný první dojem může zničit úplně všechno.

   

   

   

 • 3.

  Blíženci

  Autor: iStock

   

  Blíženci kolem sebe šíří silnou energii, která je obvykle pro druhé sympatická. Mají tendenci být inteligentní a vtipní, takže lidi kolem nich se většinou nenudí. Jsou chytří a vědí, že pokud druhým nedovolí mluvit, ztratí výhodu dobrého prvního dojmu. Proto se Blíženci snaží aktivně naslouchat, což vyvolává příznivý dojem.

   

   

   

   

 • 4.

  Rak

  Autor: iStock

   

  Raci jsou kreativní, spontánní a citliví. Vědí, co by měli dělat, aby udělali dobrý dojem, ale dost často mluví jen o své dokonalosti. Měli by si uvědomit, že i oni jsou chybující lidské bytosti a že právě tohle bude působit na druhé dobře, protože k nim snáze najdou cestu.

   

   

   

   

 • 5.

  Lev

  Autor: iStock

   

  Většina Lvů zvládne udělat dobrý první dojem, protože přesně vědí, co mají dělat. Může za to tak trochu jejich silné ego, ale i laskavost a způsob, jakým se prezentují. Většinou jsou tak charismatičtí, že udělají dobrý první dojem. Lvi jsou zvyklí setkávat se s novými lidmi, takže mají i triky, jak na to, aby se zalíbili. Například ten, že vždy použijí jméno toho druhého – to udělá skutečně velký dojem.

   

   

   

 • 6.

  Panna

  Autor: iStock

   

  Panny jsou chytré a někdy trochu citlivé, takže existují okamžiky, kdy můžou vypadat společensky nevhodně. Aby předešly špatnému prvnímu dojmu, měly by se vždy předem připravit na konkrétní situaci. Udělat si „domácí úkol“, aby nic nepokazily. Pokud jdou třeba na pracovní pohovor, měly by se co nejvíc dozvědět o firmě, kam jdou, a vědět téměř všechno. Jedině tak dokážou udělat silný první dojem a následně pak dobré obchodní kontakty.

   

   

 • 7.

  Váhy

  Autor: iStock

   

  Váhy mají obecně rády lidi a jsou rády s nimi. Mají tedy přirozené kouzlo osobnosti a taky dost soucitu. Váhy se vždy snaží být otevřené a zbavit druhé pochybností. Nesoudí a nemají žádné předsudky, proto je snadné si je zalíbit. Rozdíly mezi lidmi jim nevadí, takže jsou s nimi ostatní moc rádi.

   

   

   

   

   

 • 8.

  Štír

  Autor: iStock

   

  Štíři mají někdy problém udělat dobrý první dojem, rádi totiž riskují. Jsou také velmi vášniví a ambiciózní. Usmívají se a sledují tón hlasu toho druhého. Nesnaží se obvykle ovládnout vyprávění toho druhého, pokud jim jde o hodně. Ptají se, otevírají nová témata a zajímavé konverzace. Když vědí, že potřebují získat dobrý dojem, vědí přesně, co mají dělat.

   

   

   

   

 • 9.

  Střelec

  Autor: iStock

   

  Střelci jsou dalším znamení, které miluje seznamování s novými lidmi. Jsou doslova vzrušení z myšlenky, že někoho nového potkají. Střelci taky vědí, jak projevit pozitivní postoj a jak se zajímat o život jiných lidí, aby udělali fantastický první dojem.

   

   

   

   

 • 10.

  Kozoroh

  Autor: iStock

   

  Kozorozi znají všechny správné triky, jak udělat skvělý první dojem. Jsou vždy včas tam, kde mají být, jsou spolehliví, mají smysl pro humor, když je potřeba a aby nevypadali moc nudně či upjatě. Moc dobře vědí, že když přijdou pozdě, nebo se budou chovat arogantně, zničí šanci udělat dobrý dojem. Nikdy ale nedopustí, aby si někdo o nich myslel, že jsou nezodpovědní nebo impulzivní.

   

   

   

 • 11.

  Vodnář

  Autor: iStock

   

  Vodnáři jsou přátelští, inteligentní a lidé jsou s nimi obvykle moc rádi. Mají schopnost udělat si kamarády z téměř každého, koho potkají. Mají tendenci vyčnívat z davu, což ztěžuje zapomnění. Ano, na ně nikdo nikdy nezapomene. Svým zvláštním způsobem jsou jedineční a přesně tak na ostatní působí.

   

   

   

   

   

 • 12.

  Ryby

  Autor: iStock

   

  Ryby mají auru soucitu a laskavosti, která je obklopuje. To je právě jeden ze způsobů, jak udělat dobrý první dojem – vždy s druhými mluvit s úctou a laskavě. Ryby by nikdy taky nemluvili s cizími o jiných lidech negativně, i kdyby věděly, že jim to pomůže udělat dobrý první dojem. Naopak moc dobře vědí, že právě to by jim ve finále uškodilo.

   

   

   

   

Autor: aši

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci

Čínské štěstíčko

Klikněte a rozlomte!

Další štěstíčko
Zavřít
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz