Úterý 3. října 2023
Svátek slaví Bohumil, zítra František
Polojasno 24°C

V jakém bodě života se nacházíte podle zvěrokruhu: Hrozí vám výpověď či rozvod?

/
 • (istock.com)
  22. listopadu 2022 ● 06:00

  V průběhu života prochází člověk dvanácti etapami odpovídajícími znamením zvěrokruhu. A náš životní cyklus ovládají také planety, které ovlivňují naše chování a rozhodování.

  Když víme, v jaké životní fázi se právě nacházíme, můžeme lépe porozumět tomu, co se děje.

 • 1.

  0 až 7 let

  Beran
  Beran
  Autor: iStock

   

  Vládcem téhle životní etapy je Měsíc. Kvůli citlivosti Měsíce jsou děti velmi citlivé a vyžadují velkou rodičovskou péči. Role rodičů je v tomto období velmi důležitá. V tomto období se bod života pohybuje ve znamení Berana, i proto jsou děti plné energie, zvídavé a neposedné. Dejte dětem svobodu, ale učte je, aby pěstovaly vůli.

   

 • 2.

  8 až 14 let

  Býk
  Býk
  Autor: iStock

   

  V tomto období má vliv na rostoucí děti zejména Merkur. Bod života se nachází ve znamení Býka. Díky tomu děti touží vše prozkoumat. Mají silnou touhu měnit věci a prožívat každý den jiné situace. Během tohoto období se člověk učí pravidla komunikace s ostatními.

   

 • 3.

  15 až 21 let

  Blíženci
  Blíženci
  Autor: iStock

   

  Vládnoucí planetou tohoto období je Venuše, která symbolizuje lásku, sexualitu a erotiku. Bod života se pohybuje ve znamení Blíženců, takže je nezbytné v dětech rozvíjet intelekt a samostatné myšlení. Je to také období, kdy se dospívající setkají poprvé s láskou a sexualitou. Dá se říct, že je to doba sbírání informací.

 • 4.

  22 až 28 let

  Rak
  Rak
  Autor: iStock

   

  Je to období, kdy se bod života nachází ve znamení Raka. Hlavním úkolem je formovat vlastní hodnotový žebříček a osvojovat si zkušenosti předcházejících generací. Velmi náročná je doba mezi 26. a 27. rokem života, kdy u mnoha lidí dochází k rezignaci a touze začít znova. Pozor na ukvapené činy.

   

 • 5.

  29 až 35 let

  Lev
  Lev
  Autor: iStock

   

  Vládnoucí planeta Mars člověku pomáhá, aby se konečně usadil. Životní bod je ve znamení Lva. Aspirace, sny a touhy dostávají reálné podoby. Životní cíle bývají již splněny. Lidé v sobě hromadí energii, ovšem podléhají taky závislostem, jako jsou alkohol či drogy. Kolem třiatřiceti propadá řada lidí také touze změnit život, a to včetně svých partnerů. Je potřeba nepodlehnout prvotnímu impulzu a zvážit pečlivě pro a proti.

   

   

 • 6.

  36 až 42 let

  Panna
  Panna
  Autor: iStock

   

  Životní bod se nachází ve znamení Panny a je pod vlivem planety Slunce. To vede lidi k tomu, aby dosáhli požadovaného společenského postavení. Všichni lidé procházejí v tomto období podstatnými změnami odehrávajícími se v těle. I proto jde o dobu psychologicky a fyziologicky velmi stresující. V době mezi sedmatřiceti a osmatřiceti dochází ke karmické prověrce, jak naplňujete svůj životní program. Pokud ne, můžete očekávat výpověď, rozvod nebo nemoc.

 • 7.

  43 až 49 let

  Váhy
  Váhy
  Autor: iStock

   

  Bod života se pohybuje ve Vahách a obvykle se snažíte věnovat kreativně své profesi. Je to doba zralosti a určité harmonie v osobním i společenském životě. Vládnoucí planetou je planeta Venuše, díky čemuž se snažíte vytvářet pevné vztahy.

   

 • 8.

  50 až 56 let

  Štír
  Štír
  Autor: iStock

   

  Důležitá rozhodnutí provádíte v tomto období kvůli vlivu Jupiteru, který vládne. Nastupuje věk Štíra a dá se říct, že je to velmi náročné a kritické období v životě člověka. Musíte se naučit ovládat emoce, častěji se stýkat s přáteli a hledat nové možnosti. Klesá váš sexuální apetit, ženské tělo se připravuje na menopauzu, muži ztrácejí sexuální energii. Je to také věk příznivý pro objevení magických schopností, zejména u žen.

   

 • 9.

  57 až 63 let

  Střelec
  Střelec
  Autor: iStock

   

  Bod života se pohybuje ve znamení Střelce, lidé touží po autoritě a mnoho z nich se začne učit nové věci nebo studovat. V šestapadesáti prochází člověk jakousi druhou zkouškou společností, kdy se projeví všechny nezdary a chyby, kterých se dopustil kolem osmatřiceti. Pokud jste byli zodpovědní, budete mít teď stabilní postavení.

 • 10.

  64 až 70 let

  Kozoroh
  Kozoroh
  Autor: iStock

   

  Životní bod se nachází ve znamení Kozoroha, jemuž vládne Saturn. Ten symbolizuje disciplínu, vytrvalost a důslednost. V třiašedesáti se člověk naposled rozhoduje, jestli dokáže změnit život. Ukvapená rozhodnutí mohou dopadnout špatně, zvláště u těch, kteří se v tomto období rozhodnou založit novou rodinu. V tomto období mívají lidé sklon k despotismu, zejména ve vztahu k nejbližším.

   

 • 11.

  71 až 77 let

  Vodnář
  Vodnář
  Autor: iStock

   

  Je to období, které prochází znamením Vodnáře, a vládnoucí planetou je Uran. Uran je planeta originality a vznětlivosti. Podněcuje také hledání nových radostí v životě. Je to doba, kdy se lidé dívají zpět na svůj život, ale formou pozorovatele. Pokud si člověk nestačil uvědomit své místo v životě, duch začne vyhasínat a tělo začne churavět. Životní program je naplněn.

   

 • 12.

  78 let a výše

  Ryby
  Ryby
  Autor: iStock

   

  Bod života se pohybuje ve znamení Ryb, které jsou pod vlivem planet Jupiter a Neptun. Jupiter dává lidem smysl pro spravedlnost a sociální cítění, Neptun na jedné straně pomáhá a na druhé komplikuje život. Dokončuje se životní cyklus, člověk už ví, co je jasné, pociťuje spojení s přírodou. Užívá si života, vrací se k některým zálibám.

   

Autor: aši

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci

Čínské štěstíčko

Klikněte a rozlomte!

Další štěstíčko
Zavřít
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz