Jaký symbol jste viděli ve snu: krabice   had   pavouk   zuby   kočka   pád   mravenci

Pokud se vám zdá o některé z následujících věcí a sen si pamatujete, neberte to na lehkou váhu. Je možné, že vám chtěl něco sdělit, na něco upozornit či před něčím varovat. A vy tak možná ještě získáte šanci něčemu nepěknému zabránit.

Krabice

Pokud se objevuje ve vašem snu krabice, může jít o upozornění, že vás brzy čeká odhalení tajemství, které pravděpodobně přinese zklamání. Někdo na vás udělal dobrý první dojem, ale ten může být klamný, a je třeba být opatrný. Pokud jste ve snu krabici otevřeli a byla prázdná, čekají vás finanční potíže. Naopak byla-li plná, těšte se na nečekaný příjem, vaše situace se zlepší.

Had

Had ve snu prorokuje, že přicházejí problémy. Je-li jedovatý, ukazuje na nastávající špatné události, jestliže vás uštkne, potížím se nevyhnete. Značí to otrávení vašeho života a hrozící nástrahy. I v tomto případě je nejhorší had černý – upozorňuje, že přijdou těžké chvíle, kterým budete muset čelit. Před obtížnou životní situací, která nastane, varuje i ve snu zjevený mrtvý had.

Pavouk

Pavouk ve snu ukazuje na událost, které se nelze vyhnout. Zasáhne vám do života a vy nedokážete reagovat. Povědomě máte strach z toho, že se něco stane, a to váš užírá. Čím je pavouk ve snu větší, tím výraznější událost vás zasáhne. Čím je tmavší, tím bude negativnější. Černý pavouk značí, že se stane něco zlého. Pokud vás pokouše, ukazuje to na bezvýchodnou situaci. Naopak malý bílý nebo zelený pavouk může znamenat štěstí a zlepšení zdraví.

Zuby

Když se ve snu objeví problémy se zuby, není to dobré znamení. Zvlášť, pokud je to spojené s krví či silnou bolestí. Jedná se o předtuchu, že někdo v rodině vážně onemocní. Nejhorší pak je, pokud vidíte zuby vypadané, nebo padající. To může ukazovat na náhlé neštěstí i na předzvěst smrti. V každém případě, pokud se zuby ve snu nápadně objeví, je třeba se zaměřit i na vlastní zdraví. Může jít o varování.

 

Kočka

Sen o kočce je jasným znamením, že máte spoléhat na svou vlastní intuici a nedat na druhé. Kočka ve snu představuje zlou osobu ve vašem okolí, která by vám mohla ublížit, a je proto potřeba si na ni dát dobrý pozor. Začněte se bránit, dokud je čas, pokud to neuděláte, hrozí, že už s tím nebude možné nic udělat. Dejte si pozor i na faleš u vašich blízkých, může přijít od člověka, od něhož byste to nečekali. Může ukazovat i na zklamání v lásce, které brzy přijde.

Pád

Znamení, kdy ve snu padáte, ukazuje na zvýšenou úzkost, která vás svírá. Pokud padáte z velké výšky, máte přehnaná očekávání a je třeba slevit z nároků. Když dojde k pádu na rovině, dejte pozor na svou nepozornost. Snadno byste se kvůli ní mohli dostat do nevýhodné pozice. Pád ze schodů značí majetkovou ztrátu, pokud se při něm zachytíte, tak se před hrozícím neštěstím zachráníte. Končí-li pád nečekaným vzletem, aniž se dotknete země, ukazuje to na selhání v podnikání, avšak problémy na poslední chvíli překonáte.

Mravenci

Také mravenci mohou ukazovat na to, že váš sen může být prorocký. Pokud vás pokoušou, dejte pozor, hrozí nemoc. Když vidíte sami sebe ležet u mraveniště, ukazuje to, že bez varování můžete přijít o práci. Zdá-li se vám, že po mravencích šlapete, v tom případě si ničíte svoje štěstí a měli byste se nad sebou zamyslet. Ubližujete zbytečně sami sobě.

Věděli jste, že ...

  • Prorocké sny se zdají častěji ženám než mužům. Nejvíce jich prý bývá z úterý na středu a ze čtvrtka na pátek.
  • Bývají živější a barevnější než ty běžné. Více nás zasáhnou, pamatujeme si z nich detaily.
  • Mohou se opakovat několik dní po sobě, nebo se nám zdát několikrát během jedné noci.
  • Pokud vás v noci vzbudí živý sen a máte současně pocit, že se vám chce moc spát, věnujte snu pozornost, může být prorocký

Prorocké sny v historii

Jedním z nejznámějších lidí, kteří měli prorocký sen, v němž se dozvěděli o své vlastní smrti, byl americký prezident Abraham Lincoln (1809 – 1865). Deset dní před svým skonem uviděl ve snu zahalený hrob v Bílém domě a vojáka se v něm zeptal, kdo zemřel. Dozvěděl se, že prezident, kterého zavraždili. Pár dní nato jej zastřelili ve Fordově divadle. Prorocký sen měl i Dmitrij Mendělejev (1834 –1897), který svou slavnou periodickou tabulku prvků objevil právě proto, že se mu zjevila ve snu