Měsíce a hodiny zvířat
Krysa, prosinec, 23–1 hodina
Buvol, leden, 1–3 hodiny
Tygr, únor, 3–5 hodin
Zajíc, březen, 5–7 hodin
Drak, duben, 7–9 hodin
Had, květen, 9–11 hodin
Kůň, červen, 11–13 hodin
Koza, červenec, 13–15 hodin 
Opice, srpen, 15–17 hodin
Kohout, září, 17–19 hodin
Pes, říjen, 19–21 hodin
Vepř, listopad, 21–23 hodin

Autor: ara

Vaše vnitřní zvíře se určuje podle lunárního měsíce, ve kterém jste se narodili, a může být nápomocné při řešení partnerských komplikací. Vaše tajné zvíře se určuje podle data narození.

Každé znamení čínského zvěrokruhu má jak loajální přátele, tak i osudové nepřátele. Ověřte si postavení svého znamení na našem diagramu a pak odpočítejte v obou směrech čtyři znamení, váš úhlavní nepřítel je člověk, který stojí v diagramu přímo proti vám.

Krysa
Krysa je srdečná a pilná, velmi dobře se přenese přes překážky, které jí život nastraží. Není příliš oblíbená, protože ji ostatní považují za kariéristu a sobce, pro rodinu ale Krysa udělá cokoli. Významným rysem Krys je také láska k penězům.

Povaha Krysy
Shrňme to. Rodina a ještě jednou rodina. I když jsou Krysy poměrně egoistické, rodina pro ně znamená život. Krysy jsou ovšem také praktické a mají dobrý vkus. Milují své děti, bohužel, láska se u nich často projevuje hlavně hodnotnými dary a vůbec hromaděním majetku, Krysy jsou ochotné sáhnout i k nelegálním praktikám a kvůli zisku vstoupit do pochybných společenství.

Krysa jako milenec
Krysy jsou sentimentální, ale jsou to taky poměrně náruživí milenci, kteří/které se nikdy nebrání rozšíření rodiny. Krysy jsou věrné, ale jen do té chvíle, dokud se ve vztahu baví, jakmile vztah vyhoří, je Krysa (obojího pohlaví) pryč dřív, než se nadějete. Pokud Krysa miluje, je poněkud majetnická, může taky žárlit.

Pracovní uplatnění
Krysa – nikdy primadona, vždycky dříč, navíc takový, který je závislý na úspěchu. Pokud si zvolíte  život s někým takovým, už se nikdy nebudete flákat. Morálními kategoriemi se Krysa příliš nezatěžuje, účel u ní světí prostředky – ne proto, že je zlá, spíš je nenasytná. Zaměstnání, která Krysám vyhovují, se obvykle točí kolem peněz. Účetní, právník, realitní agent, finanční poradce, tam bude Krysa ve svém živlu.

Vodní Krysa – vodní živel v ní trochu mírní obvyklé Krysí vlastnosti, ráda cestuje a usadí se až v pozdějším věku. Je tvůrčí, ráda čte a je schopna chovat se diplomaticky.

Dřevěná Krysa -Tvrdě pracuje a je úspěšná, někdy je však nerozhodná.

Ohnivá Krysa – je vášnivá, podnikavá, překypuje nadšením. Dokáže však být egoistická a bezohledná, a pokud nemá vnitřní korekci, je i nebezpečná.

Zemní Krysa – je vážná, praktická a opatrná, právě pocit zodpovědnosti pro ni někdy činí její „Krysí“ touhu po úspěchu těžší.

Kovová Krysa – je silná, umí být tvrdohlavá a urputná, ale je užitečná a tvrdě pracuje, také je velmi ambiciózní.

Krysí  vztahy
Krysa s Krysou se dobře snese, shodnou se nejen jako partneři životní, ale i v práci a v přátelství.
Buvol s Krysou budou mít vyvážený a harmonický vztah.
S Tygrem to bude jiskřit, ani jeden neumí ustupovat.
Se Zajícem panovačná Krysa narazí, protože Zajíc jakýkoli druh nadvlády odmítá.
S Drakem může mít Krysa dobrý vztah, jsou oba ambiciózní a dokážou si toho vážit i u partnera.
Had není pro Krysu zrovna ideální partner. Jeho záliba v temných, záhadných a celkově nepraktických věcech bude Krysu dráždit.
S Koněm to bude mít Krysa těžké, oba se rádi poslouchají. Pokud se ovšem naučí naslouchat i druhé straně, bude to pro oba přínos.
S Kozou Krysa vydrží, jen pokud jí Koza dovolí, aby řídila celý její život. Jakákoli vážnější vzpoura Kozy ovšem vztah ukončí.
Krysa má s Opicí hodně společného a hodí se k sobě, je ovšem nutné, aby jeden na druhého braly ohledy, protože jejich sklony a schopnosti jsou podobné, ani jeden se o druhého nezajímá, naopak nadprůměrný zájem vyžaduje.
Se Psem si Krysa naopak porozumí velmi dobře. Krysí schopnost vládnout a Psí oddanost se dobře doplňují, vztah ovšem může být poněkud „ukecaný“, protože oba rádi mluví.
S Vepřem bude mít Krysa vztah poněkud specifický. Když Krysa něco nashromáždí, Vepř to utratí. Pokud jsou oba srozuměni se svým místem ve vztahu, může vzniknout dobré partnerství.