Středa 22. května 2024
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
Oblačno, déšť 19°C

Snář

Výklad snů online

Zadejte předmět vašeho snu a zjistěte jeho symbolický význam

Výklad snů
Kabaret
Kabaret je předzvěstí nepříjemných roztržek. Hrozí, že se do nich v blízké budoucnosti zapletete. Je to ale také symbol radostných chvil a veselých zážitků. Jestliže v kabaretním vystoupení účinkujete, nechtějte být vždy první. Ne vždy je to ku prospěchu. Jste-li majitelem kabaretu, dejte si pozor na špatně investované peníze. Koupě kabaretu radí udělat velký nákup, prodej pak nekupovat zbytečnosti.
Kabát
Pokud sníte o kabátu, je důležité, jaký ten kabát je. Tmavý kabát slibuje povýšení v práci, světlý značí, že nad sebou nemáte žádnou ochrannou ruku. Přepychový kabát slibuje bohatství. Těsný kabát upozorňuje na klevety, volný pak na zneužití vaší dobré povahy. Sen o roztrhaném kabátu varuje před ztrátou majetku. Špinavý kabát říká, abyste nevěřili všemu, co kdo říká. Nosíte-li ve snu kabát, znamená to, že získáte důstojnost. Oblékání kabátu je symbolem požitkářství.
Kabel
Velký svazek kabelů symbolizuje, že toužíte po nějaké dobré zprávě. Věští to, že ji brzy obdržíte. Koupě kabátu slibuje brzkou návštěvu pošťáka - donese vám dlouho očekávané psaní. Pracujete-li ve snu s kabely, pak je to znamení, že stojíte nohama pevně na zemi. Pouhá vidina kabelů značí, že se můžete jednoduše zbavit svých myšlenek. Nenechte je ale odejít.
Kačer
Kačer na vodě symbolizuje, že brzy naleznete milostné štěstí a váš život nabere nový směr. Mnohým jedincům ukazuje pevné zdraví. Sen o kačerovi je také znamením, že se příliš vychloubáte. Velké chvástání vám může uškodit. Myslete také na to, abyste se nechlubili cizím peřím.
Kachna
Divoká kachna v letu vám věští radostné zprávy. Plovoucí kachna znamená, že překonáte pomluvy. Naopak kachny na vašem dvoře či zahradě značí, že budete terčem pomluv. Obdobné to je i v případě, že máte sen o chytání kachen - svou vlastní vinou vás budou druzí pomlouvat. Pečená kachna přeje lásce. Potkáte příjemný protějšek. Nebraňte se lásce.
Kadeřník
Kadeřník vás varuje před nehodami a zraněním, dejte si pozor a v zaměstnání zachovejte opatrnost. Jste-li vy sami ve snu kadeřníkem, pak se vám nepodaří udržet tajemství a vyzdradíte ho někomu třetímu. Upravuje-li vám kadeřník vlasy, pamatujte, že není dobré soudit lidi pouze podle vzhledu. Než si uděláte svůj vlastní obrázek, snažte se druhého pořádně poznat. Kadeřník při práci je symbolem vaší sobeckosti. Jste příliš zahledění sami do sebe.
Kahan
Rozsvěcujete-li ve snu kahan, znamená to, že se velice záhy zamilujete či uděláte důležité rozhodnutí. Pokud zhasne, láska ochladne. Zhasnutý kahan také znamená, že svým přičiněním zkazíte druhým dobré vyhlídky. Jiný výklad snu s kahanem říká, že je vaše budoucnost nejistá a vy se do ní řítíte po hlavě. Na změny již není čas.
Kajuta
Pokud se ve snu nacházíte v kajutě, znamená to, že vaše úmysly jsou vratké a nedotáhnete je daleko. Důvodem budou také omezené možnosti, které máte. Dejte si pozor na manipulátory. Není vůbec těžké natlačit vás tam, kam budou chtít. Jestliže v kajutě uklízíte, je to symbol vaší poctivosti. Vaše okolí o ní moc dobře ví a váží si vás za ni. Ohrozit vás mohou prospěcháři.
Kaktus
Kaktus varuje před nemocemi. Buďte opatrní u lékařů, špatné ošetření vám totiž může přinést problém. Sen o zalévání kaktusu ale varuje před zbytečnou kontrolou svého zdraví. Nehledejte nemoci, které nemáte. Pokud kaktus darujete, hlídejte si lépe svůj majetek - mohli byste o něj přijít. Dostanete-li vy od někoho kaktus, je to znamení, že milujete dobrodružství a adrenalin. Kvetoucí kaktus poukazuje na to, že na každém šprochu je pravdy trochu.
Kalendář
Pokud ve snu vidíte kalendář, znamená to, že se postupně dostáváte k lepšímu životu. Ukazuje naději! K cíli se dostanete, pokud bude poslouchat především sami sebe. Ostatní se vám budou snažit radit, ale vy sami víte nejlépe, co je pro vás nejlepší. Nebuďte ale netrpěliví. Každá změna si žádá svůj čas.
Kalhoty
Záleží na barvě kalhot, které vidíte. Černá znamená trápení, bílé spravedlnost a pochvalu, roztrhané hanbu. Pokud kalhoty kupujete, neumíte držet jazyk za zuby. Dostanete-li kalhoty, pak na své okolí působíte hodně roztěkaně. O své zdraví se lépe starejte v případě, že sníte o tom, jak si kalhoty svlékáte. Zašíváte-li či jinak opravujete kalhoty, sníží se vám výplata. Praní kalhot věští škody vzniklé vlastním přičiněním.
Kalich
Vidíte-li ve snu krásný zdobený zlatý kalich, pravděpodobně se vám vrátí dobré zdraví. Může ale také symbolizovat trápení. Kalich plný tekutiny představuje příjemnou budoucnost. Další výklad snu o kalichu je proniknutí do nějakých tajů. Objasníte nějaké tajemství.
Kameník
Kameník ukazuje, že budete následkem škody či chyby opatrnější. Nějaká situace vám dá ponaučení. Pokud se vám zdá o kameníkovi, kterého sledujete při práci, pak se k vám dostane nabídka nového zaměstnání. V mnoha ohledech pro vás bude tato nabídka velmi lákavá. Dobře ji zvažte a pak se rozhodněte.
Kamenolom
Kamenolom symbolizuje samá dobrá znamení. V brzké době budete odměněni harmonií a klidem v duši. Po dlouhé době se dočkáte vnitřní pohody. Je to také znamení, že po těžké práci se vám dostane mnoha úspěchů. Budete na sebe pyšní.
Kameny
Házíte-li ve snu kameny, značí to, že způsobíte hádku. Nošení kamenů symbolizuje bohatou svatbu. Rozbíjení kamenů je symbolem investice. Nyní je výhodné koupit nemovitost. Velké množství kamenů varuje před nemocí. Kamenná dlažba vám dodává odvahu, abyste své plány dotáhli do cíle. Pokud kameny vozíte na stavbu, je to znamení, že byste měli začít podnikat. Bude se vám dařit a výdělky vás budou těšit.
Kamera
Pokud spatříte kameru nebo se účastníte natáčení, značí to, že vaše sebevědomí je nezdravě vysoké. Pravý opak věští sen o prodeji kamery - chybí vám sebevědomí. Jestliže ve snu s kamerou pracujete, je to odraz toho, že nemáte rádi manuální práci. Sen o kameře má také pozitivní význam - podaří se vám uchovat si pěkné vzpomínky.
Kamna
Symbolika kamen říká, že vysvobodíte nějakého přítele z nepříjemné situace. Rozpálená kamna věští úspěchy. Kamna bez ohně vás upozorňují na to, že o vše přijdete. Problémy přijdou, pokud máte sen o tom, jak kamna stavíte. Pokud se o rozžhavená kamna popálíte, pracujte na své sebedůvěře. Je mizivá. Pěkná kamna, ve kterých se topí, jsou příslibem spokojeného života a klidného domova.
Kamzík
Jestliže ve snu spatříte kamzíka ve skalách, znamená to, že opatrnost v jisté záležitosti se vyplatí. Snažíte-li se kamzíka ulovit, měli byste se více soustředit na svého partnera. Nezanedbávejte jej a více se mu věnujte. Připravte hezký společný večer nebo nějaký výlet. Sen o kamzíkovi také znamená, že neradi řešíte problémy a chcete vždy najít to nejjednodušší řešení, i když není právě to nejlepší.
Kanál
Vidět kanál, nebo ho ve snu čistit znamená, že vaše štěstí v obchodování bude klamné, pozor na to. Znamená to také, že okolí do vás vkládá velké naděje a mnoho od vás čekají. Pád do kanálu věští ztrátu člověka, který vám byl oporou. Jestliže kanál opravujete, pak se vám nikdy nepodaří zlepšit své postavení. Nemusíte se tedy snažit. Prolézáte-li kanál, chcete se před ostatními schovat. Je to samozřejmé, neboť důvody k tomu jsou.
Kanape
Odpočinek na kanapi znamená, že si konečně budete moct odpočinout a zregenerovat své ztracené síly. Dopřejte si dovolenou u moře, lázně či jinou relaxaci, kterou milujete. Tento sen také radí, abyste byli více trpěliví. Vztek a síla nic nevyřeší. Chce to hlavně čas.
Kancelář
Pokud se vám zdá o kanceláři, znamená to nutnost řešit úřední záležitosti. Čeká vás jednání s úřady a důležitá rozhodnutí. Pracujete-li v kanceláři, pak jste dítětem štěstěny. Nebezpečí vás minulo a vy se nemusíte ničeho bát. Sen o uklízení v kanceláři berte jako dobrou radu a ukliďte si před svým prahem a ve svém životě. Než toto uděláte, nesnažte se soudit druhé.
Kanec
Divoké prase znamená strach z nepřítele. Pokud se vám ho povede skolit, značí to vaše vítězství. Hádku s přítelem věští sen o kanci, který ničí zaseté pole. Utíkající kanec vás uklidňuje, že všechno nebezpečí jste nechali za sebou. Nyní se nemusíte ničeho bát. Jestliže kance chytáte, dočkáte se radosti a náklonnosti. Chytíte-li jej a následně zabijete, vyváznete z nebezpečných her bez úrazu.
Kanón
Pokud ve snu střílíte z kanónu či vidíte střelbu, věští to nepříjemnosti. Dejte si pozor na to, co se děje ve vašem okolí. Vystřelená dělová koule značí smutek. Kanón je také symbolem starostí a strachu. Bojíte se o sebe. Přiměřeně na sebe dávejte pozor a neupadněte v depresi. Když budete silní, nic se vám nestane.
Kapela
Hrajete-li ve snu v kapele, věští vám to radost, štěstí a příjemné časy v okruhu věrných kamarádů. Pokud nyní kolem sebe nemáte ty pravé přátele, brzy se objeví a budou stát při vás. Chybí vám také pravá láska - vaše tužby jsou stále silnější. Jestliže slyšíte kapelu hrát, pak se budete těšit z opětované lásky.
Kapelník
Symbolika kapelníka je dobrým znamením, které vám věští veselé časy, radost, spokojenost a zábavu. Do života vám brzy vstoupí zakázaná láska. Je na vás, jak se k ní postavíte a jak ji vyřešíte. V mnoha otázkách, které si budete pokládat, vám pomohou druzí. Dejte na rady zkušenějších a starších.
Kapesník
Kapesník je znakem nevole, častých roztržek a smutných zážitků. Sen o špinavém kapesníku upozorňuje na hádky v rodinném kruhu. Nebude to příjemné. Jemný hedvábný kapesníček naopak znamená zamilovanost. Brzy poznáte, zda-li je vaše láska opětovaná a jak bude dále pokračovat.
Kapitán
Kapitán upozorňuje na to, že ve svém životě příliš často řešíte otázky související s mocí a sílou. Jestliže jste účastníkem nějakého sporu, který se vás netýká, nesnažte se v něm angažovat. Sen je ale také symbolem věrného a dobrého přítele. Mluvíte-li s kapitánem, pak vězte, že vaše naděje jsou zbytečné. Jste-li vy sami kapitánem, máte příliš vysoké nároky, které nejste schopni ukojit.
Kapky
Sen o dešti značí, že budete plakat. Velké dešťové kapky z nebe značí podvod, ovšem kapky padající za střechy jsou dobrým znamením. Pokud sníte o zdravotních kapkách, pak si dejte pozor na své zdraví. Zastihne vás nemoc. S návštěvou lékaře neotálejte.
Kaplan
Kaplan ve snu vám symbolizuje štěstí a velkomyslnost. Je dobrým znamením, které věští spokojenost. Sen také upozorňuje na možné potíže či starosti. Pokud vám někdo nabídne pomocnou ruku, poděkujte a přijměte ji. Nabídka se nemusí opakovat dvakrát a vám se pomoc bude velmi hodit.
Kaple
Ocitnete-li se v kapli a modlíte se, dostane se vám útěchy. Zamčená kaple značí milostné potíže, otevřená kaple naopak bezstarostnou lásku. Všeobecný význam o kapli je míněn jako dobrá rada. Zastavte se a pouvažujte nad svým chováním. Jednali jste v poslední době správně? Byla vaše rozhodnutí dobře míněná?
Kapoun
Kapoun ve snu představujte období smutku a duševní nevyrovnanosti. Někdo vás vykolejí. Kapoun na talíři znamená zlepšení zdraví, vykrmený kapoun naopak symbolizuje skromný a klidný život. Pozřete-li zkaženého kapouna, dostaví se zažívací potíže.
Kapr
Kapr ve snu věští, že když se budete snažit, tak dojdete ke slávě a majetku. Konzumovat kapra znamená, že vstoupíte do lepší společnosti a zlepší se vám fyzické i duševní zdraví. Chytíte-li kapra, je to symbol vaší lehkomyslnosti. Pokud kapra kupujete, pak byste se měli více starat o zdraví své rodiny. Pečený kapr značí lži - vy sami klamete své okolí. Kuchání kapra poukazuje na vaši silnou povahu - ničeho se neštítíte.
Kapradí
Trháte-li ve snu kapradí, dávejte si dobrý pozor, neboť se ve vašem srdci ukrývají jedovaté myšlenky. Zelené kapradí znamená, že je na vás vaše rodina hrdá a ctí vás. Seschlé kapradí vám napovídá, že před druhými nemáte žádnou autoritu. Sen o kapradině může ale také přinést nějakou výhru či nečekané dědictví. Zkuste si vsadit v loterii.
Kapusta
Jíte-li ve snu kapustu, je to znamení, že se musíte nejprve dostat přes těžkosti a pomluvy, abyste došli úspěchu. Jí-li kapustu někdo jiný, zaplaví vás náhlý smutek. Sázení kapusty je symbolem klidu až do pozdního věku. Pokud kapustu kupujete, pak máte náročné požadavky. Bude těžké splnit je. Vaření kapusty je odrazem vašich výčitek svědomí. Na klevety si dejte pozor, pokud vidíte kapustu jakkoliv jinak.
Karavana
Pokud se vám zdá o karavaně, značí to, že všechny překážky a problémy se vám povede šťastně a úspěšně překonat. Možná to zvládnete sami, možná vám s tím bude chtít někdo pomoct. Jestliže se takovýto člověk najde, držte se jej - dovede vás šťastně k cíli.
Kardinál
Kardinál je ve snu ctnostným a příznivým znamením, které vám do budoucna věští štěstí a blahobyt. Je to také znamení, že nemáte odvahu vyslovit své city. Možná vám tak mezi prsty proklouzne přátelství či láska. Zkuste najít svou vnitřní sílu - je to lepší než sílu představovat pouze navenek. Jste-li vy sami kardinálem, pak povýšíte nebo změníte pracovní pozici na jinou, lépe placenou. Vaše poctivé úmysly odráží sen o hovorech s kardinálem.
Kartáč
Kupovat ve snu kartáč značí veselost, ovšem zároveň vás to varuje před nepříjemnostmi a hrubostí. Kartáč na boty radí, abyste neuhnuli ze své cesty - jedině tak dojdete k cíli. Kartáč na oděvy varuje před hrubým zacházením, jehož obětí se stanete. Nepříjemné období věští také kartáček na ruce. Na velkou návštěvu se můžete těšit, pokud máte sen s kartáčem na vlasy.
Karty
Vyhrávat v kartách vede ke štěstí v lásce, které přinese majetek a děti. Prohra symbolizuje smutek. Kupujete-li karty, dejte si pozor na partnerskou nevěru. Pokud vám ve snu někdo vykládá karty, dostanete neobvyklou, možná nepříjemnou, zprávu. Jste-li svědkem karetních triků, snažte se potěšit své okolí. Vidíte-li druhé při karetní hře, pak si dejte pozor na klamné nabídky.
Kasa
Otevřená kasa značí dluhy či nevýhodné obchody. Pokud ve snu vykrádáte kasu, slibuje vám brzké zisky. Dejte si ale pozor. Vždy můžete něco získat, ale také něco ztratit.
Kasárna
Vidět ve snu kasárny znamená, že se cítíte bezpečně. Tento sen ukazuje, že vás vaše okolí ochraňuje. Otevřená kasárna je symbolem vaší cílevědomosti. Vše se vám vždy podaří dotáhnout do cíle. Zavřená kasárna naopak říká, že vás na cestě bude provázet neštěstí. Lehce podléháte tlaku cizích.
Kaše
Obyčejná krupicová či moučná kaše znamená pro chudé lidi štěstí, ale pro majetné mrzutost a starosti. Pozor na ztráty! Nemusíte se ale obávat - mrzutosti budou jen malé. Brzy se ze všeho oklepete.
Kašna
Pít či nabírat vodu z kašny značí dobré obchody, pád do kašny vás varuje před pomluvami a nemístným strachem. Koupete-li se v kašně či si v ní namáčíte nohy, pak uniknete nebezpečí. Krásná zdobená kašna věští, že dostanete nějaký dárek. Sen o kašně vám také radí, že starosti a problémy můžete zničit smíchem a dobrou náladou.
Kaštany
Kaštany na zemi značí radost a splnění všech předsevzetí. Vidíte-li kaštany na stromě, pak byste neměli váhat. Neodkládejte svá rozhodnutí a vše co nejrychleji vyřešte. Vidina kaštanu jako velkého stromu vám přinese zisk nebo mužského potomka. Jedlé kaštany vás pobízejí k nákupům. Právě nyní je ta správná chvíle, tak nakupujte co můžete.
Kat
Kat ve snu vás varuje před nemocí a horšími časy. Pakliže se stanete ve snu sami katem, věští to brzké povýšení. Podobný význam má sen o tom, jak s katem hovoříte - brzy zbohatnete a vylepší se tak vaše nepříjemná pozice. Jestli bude mít vaše zbohatnutí na svědomí sázka v loterii či vaše pracovitost, poznáte až za nějaký čas.
Káva
Hořká káva značí nactiutrhání. Rozlít ji věští mrzutosti a vařit kávu je předzvěstí kmotrovství a pohodové domácnosti. Důležité také je, o jakou kávu se jedná. Bílá káva je symbolem malátností, černá značí pevné zdraví a espreso radí, abyste si našli nějaké povzbuzení. Kupujete-li kávu, jste terčem pomluv. Mletí kávy znamená, že vám nový přítel přidělává vrásky.
Kavárna
Ocitnete-li se ve snu v kavárně, dávejte pozor na nepříjemnosti, které se mohou přihodit příbuzným. Je to také symbol vaší rozhazovačnosti. Rádi nakupujete a utrácíte těžce vydělané peníze. Jste-li majitelem kavárny, je to odraz vaší lenosti. Většinu svého času trávíte nicneděláním. Někdy je to však nedobrovolné.
Kaviár
Vidět kaviár znamená, že se ocitnete v nemilosrdných rukou. Jeho konzumace však naopak značí radost. Kaviár vám také radí, abyste druhé do ničeho netlačili. Nechtějte, aby žili podle vašich představ a potřeb. Směr a rychlost svého života si určuje každý sám - sami si jej určujete vy, sami si jej určují ostatní.
Kazatel
Posloucháte-li ve snu kazatele, věští vám to hrozící domácí sváry a neshody. Dejte pozor na jazyk. Pokud vám někdo nabídne pomocnou ruku, rozhodně ji neodmítejte. Nemusíte být na vše sami. Vaše síla není nekonečná a dobrý přítel se vám bude hodit.
Kazatelna
Zdá-li se vám o kazatelně nebo na ni dokonce vystoupáte, značí to, že vám někdo projeví velkou úctu. Kážete-li druhým, buďte pečliví při výběru vašeho vzoru. Káže-li na ní kněz, pak vězte, že nikdo není dokonalý - ani vy! Když poznáte své slabosti, bude vám to jenom ku prospěchu. Pokud na kazatelně stojí cizí lidé, dejte si pozor na lsti a lži. Ne každý vám chce správně poradit.
Kbelík
Pokud se vám zdá o kbelíku nebo jiné nádobě na vodu, znamená to, že se dočkáte potěšení a útěchy. Dostane se k vám spousta zpráv, které vás potěší, ale také zaskočí či nemile překvapí. Téměř žádná zpráva vám však nebude k užitku.
Kejklíř
Kejklíř ve snu vás varuje před pomluvami v okolí. Stanete se jejich terčem. Nedávejte druhým záminky k tomu, aby si vaše jméno brali do úst. Jestliže jste kejklířem sami, pozor na podvodné obchody. Takovéto obchody z vás boháče neudělají. Právě naopak - mohou vám způsobit škodu a problémy.
Kelímek
Pokud ve snu pijete z kelímku, znamená to, že vaše duše je plná cenných myšlenek. Máte v sobě také velkou sílu a odvahu. Ukažte to vše vašemu okolí! Sen, kde hraje hlavní roli kelímek, je symbolem vašeho chvástání. Mezi přáteli a rodinou jste tím vyhlášení. Pokud vás však někdo začne pomlouvat, netrapte se tím.
Klacek
Pokud někoho ve snu praštíte klackem nebo někdo uhodí vás, značí to urážku, ale také riziko úrazu. Dbejte více o své duševní i tělesné zdraví. Mohou vás také brzy přepadnou obavy a strach. Pamatujte, že statečný člověk není ten, který se nebojí. Statečný je ten, který se umí se strachem poprat. Položte si otázku, jak na tom jste vy!
Kladivo
Pokud se vám zdá o kladivu, značí to, že se musíte vypořádat s násilím nebo snášet náročnou práci. Čas věnovaný práci se vám však navrátí - vaše živnost bude šlapat jako hodinky. Připravte se ale na to, že na vše budete sami. Položené kladivo znamená, že má nad vámi někdo nadvládu. Nebude snadné se z ní vymanit.
Klášter
Stavíte-li klášter, nebo v něm pobýváte, značí to klidné a šťastné stáří, i požehnání a bohatství. Pokud do kláštera ve snu vstupujete, dočkáte se věrné lásky, jež bude trvat celý váš život. Potkáte-li v klášteře kněze, nepodaří se vám realizovat vaše plány. Bohužel zůstanou jen ve vaší hlavě a na papíře.
Klavír
Kupovat klavír, nebo na něj ve snu hrát varuje před roztržkou s přáteli. Slyšet ho značí pomluvy a nepříjemné zprávy. Pokud slyšíte hrát někoho jiného na klavír, dejte si pozor. Ve vašem okolí je někdo, kdo chce překazit vaše plány. Sen o klavíru vám radí, abyste přáli štěstí druhým.
Klec
Pokud se vám zdá o kleci, značí to vysvobození od útrap. Rozbitá, rezavá či prázdná klec značí konec starostí. Klec s dravou zvěří znamená, že vašemu protivníkovi došly síly. Klec, ve které poletují ptáci, radí, abyste se co nejdříve zbavili dluhů. Vypouštíte-li zvířata z klece ven, pak si dejte pozor na to, abyste neskončili ve vězení.
Klečet
Jestliže ve snu klečíte, znamená to ponížení. Budete se muset poklonit před nepříjemným člověkem. Možná kvůli tomu si přestanete vážit sami sebe. Pokud ve snu klečíte před křížem, vězte, že i vaše trápení brzy skončí a vy budete opět šťastní a spokojení. Sen o tom, jak klečíte v kostele říká, že se vám podaří ubránit se před intrikami tajných nepřátel.
Klekátko
Klekátko v kostele symbolizuje prosbu a ukazuje, že se vyhnete nástrahám všech zákeřných nepřátel. Ubráníte se tak před starostmi a smutkem. Dalším významem je svatba v rodině. Brzy budete pozváni na svatbu - nebo se bude jednat o vaši vlastní svatbu?
Klempíř
Pracující klempíř symbolizuje, že se u vás brzy vyskytnou domácí nepokoje. Držte své emoce na uzdě! Zkuste raději spolknout myšlenku a pamatujte na přísloví - mlčeti zlato, mluviti stříbro. Rodinné rozbroje nikdy nevěstí nic dobrého.
Klenba
Stojíte-li ve snu pod klenbou, věští vám to, že se vám díky inteligenci povede rozmnožit majetek. Vše bude tak, jak má být. Padající klenba znamená, že je ve vašem okolí osoba, která úmyslně maří vaši snahu. Poničená klenba varuje před nesmyslnými hádkami s partnerem. Vysoká klenba je symbolem lepšího zaměstnání. Povýšíte nebo budete převedení na jinou, lépe placenou pozici.
Klenot
Získáte-li ve snu darem klenot, značí to, že se vás kdosi snaží podvést. Pokud klenot vy někomu darujete, kujete pikle na druhé. Nosit jej věští zámožnost. Kupujete-li nějaký klenot, potká vás neštěstí. Vidíte-li klenot na někom jiném, je to symbol vaší ješitnosti. Kvůli ní máte problémy a trápení.
Klenotník
Klenotník ve snu vás varuje, abyste se příliš často neoddávali klamným nadějím a žili hlavně v realitě. Nesnažte se oklamat sami sebe bludy. Čas by stejně ukázal, kde je pravda. Stůjte nohama pevně na zemi. Vidíte-li klenotníka jak pracuje, dopřejte si romantiku. Pěkné odpoledne nebo večer při svíčkách a dobrém víně vám jenom pomůže.
Klep
Sen, kde hlavní roli hrají pomluvy, radí, abyste věci nebrali tak vážně. Pokud jste tím, kdo ve snu šíří nepravdivé klepy nebo je šíří někdo o vás, věští vám to brzkou změnu bydliště. Říkáte-li pravdivé pomluvy, dostane se k vám dobrá zpráva, která vás potěší. Naopak špatnou zprávu věští sen o tom, jak slyšíte druhé někoho pomlouvat.
Klepat
Klepání ve snu symbolizuje pozitivní zprávy, pokud jste tím, kdo klepe. Jinak jde o nepříjemnosti. Klepete-li vy sami na dveře, pak jste v nebezpečí. Dávejte na sebe pozor! V každém případě je tento sen znamením, že se k vám dostanou nějaké novinky.
Kleště
Sen o kleštích znamená, že si sami zmaříte své štěstí. Práce s kleštěmi ve snu ukazuje na pomoc v nouzi. Pomoc vám poskytne někdo z vašich přátel nebo rodinného kruhu. Štípnete-li se kleštěmi, dejte si pozor na nejlepšího přítele - má v úmyslu podvést vás. Držíte-li kleště v ruce, stojí vám za zády někdo, kdo vás chce vyprovokovat.
Klíč
Odemykání klíčem znamená, že v lásce upadnete v podezření. Pokud najdete klíč, pak se vám podaří vyhnout se problémům. Hledáte-li klíč, je to symbol vaší zapomnětlivosti. Jednou někde necháte i svou hlavu. Ztracený klíč varuje před rodinnými konflikty. Bude to hodně únavné. Zvedáte-li klíč ze země, budou vaše obchody mimořádně výnosné.
Klika
Klika ve snu věští novou známost a lásku. Točíte-li ve snu klikou ukazuje to na nepříjemnou zprávu. Sen říká, že vás informace moc nepotěší. Zrezivělá klika je symbolem vaší skromnosti. Ke spokojenosti vám stačí hodně málo. Naleštěná klika je odrazem vaší suverenity. Za každé příležitosti chcete na ostatní působit sebejistě.
Klinika
Pokud se vám zdá o pobytu nebo návštěvě kliniky, měli byste se připravit na zprávy, jež vás rozruší. Jste-li na klinice zaměstnáni, nesnažte se hledat problémy tam, kde nejsou. Zbytečně si tak komplikujete život.
Klisna
Pokud se vám zdá o klusající klisně, jde o pozitivní znamení. Věští bohatý život i štěstí v lásce. Budete se pohybovat v příjemné společnosti. Sen o nepěstěné a staré klisně přinese mužům zlou partnerku. Naopak hezká statná klisna je znamením milé a dobré partnerky. Osedlaná klisna značí dlouhou cestu, klisna bez ocasu přinese nějakou ztrátu.
Klíště
Klíště symbolizuje vaši životní nespokojenost. Svůj život vnímáte jako rutinu a stereotyp, ze kterého nevidíte cestu ven. Donuťte se zkoušet nové věci! Nemusíte rovnou od základu změnit svůj život, pro začátek si zkuste najít třeba jen novou zálibu. I malá změna může způsobit, že se budete cítit lépe.
Klít
Jestliže ve snu sprostě klejete a nadáváte, věští vám to, že v reálném životě zažijete nepříjemnosti. Dejte si pozor na lidi kolem sebe. Pohybují se kolem vás lidé plní nenávisti. Jejich důvody nenávisti však nejsou zřejmé. Možná jsou jen zahořklí a bezmocní.
Klobouk
Máte-li na hlavě pěkný klobouk, je to znamení, že na vás čeká úspěch, štěstí a perspektiva. Ztráta klobouku ale varuje před ztrátou přítele. Nový klobouk slibuje příchod dobrých časů, starý upozorňuje na nedostatek, který budete pociťovat. Zvedáte-li jej ze země, obdržíte pozvání na návštěvu. Odnáší-li klobouk proud vody, jste příliš vášniví - doplatíte na to. Černý klobouk věští úspěch, bílý smutek na srdci.
Klozet
Pokud se ve snu ocitnete na klozetu, je to upozornění na to, že vás v životě obklopí nepříjemné drby. Budete cítit těžkosti, ale snažte se jim tolik nepoddávat. Špinavý klozet je znamením finančního úspěchu. Lehce přijdete k novým penězům. Zkuste si vsadit v loterii.
Klubko
Pokud se vám zdá o klubíčku vlny, symbolizuje to, že máte v životě mnoho starostí a málo radostí. Je to také znamení, že se dočkáte úspěchu a dosáhnete tíženého cíle. Než k tomu ale dojde, bude to nějakou dobu trvat. Rozmotáváte-li klubko, je to symbol vaší pravdomluvnosti. Bohužel ale kvůli ní přijdete o některé přátele. Pravý opak značí sen o smotávání klubka - neumíte o věcech mluvit napřímo a vše řešíte oklikou.
Klystýr
Jestliže ve snu dostáváte klystýr, symbolizuje to příznivé změny! Věští bohatství a úspěšný obchod. Zbavíte se také nepříjemností a bude se vám klidněji dýchat. Pokud však klystýr dáváte někomu vy, pak si dejte pozor na komplikace, které se brzy dostaví. Nastane vám období starostí.
Kmotr
Pokud se ve snu stanete kmotrem či kmotrou, věští vám to nové povinnosti. Nemusíte se však ničeho bát - není nic, co byste sami nezvládli. Jste silní. Vidíte-li kmotra, dostanete brzy nějaký dar nebo se můžete těšit na nové miminko - půjdete na křtiny. Vidina kmotra v lékárně značí nemoc v šestinedělí.
Knedlíky
Pokud ve snu jíte knedlíky, vrací se vám pomluvy a mohou nadělat mnoho škody. Nedělejte nikomu ústupky a jděte si za svým. Jinak ale vedete pohodový život. Vaříte-li knedlíky, ať už ovocné či slané, pak vás potkají velké překážky. Bude pro vás hodně náročné překonat je a jít dál.
Kněz
Setkáte-li se ve snu s knězem, či s ním dokonce mluvíte, znamená to uklidnění a útěchu pro nemocné. Pokud vám někdo bude nabízet pomocnou, neodmítejte ji a važte si jí. Kněz je také symbolem cti, která se vám dostane. Vidíte-li kněze při bohoslužbě, budete mít nečekané starosti a trápení.
Kniha
Pokud ve snu čtete knihu, symbolizuje to štěstí v lásce, životní moudrost i čest, jíž se vám dostane. Darujete-li ji, obdržíte špatnou zprávu. Dostanete-li ji, potěší vás dobrá zpráva. Koupě knihy s sebou přinese překvapení. Jestli bude příjemné či ne, teprve uvidíte. Hořící kniha je symbolem ztráty přítele. Vidina knih v knihovně znamená, že potřebujete poradit, ale kolem vás není nikdo, kdo by to uměl.
Knihovna
Navštívíte-li ve snu knihovnu, symbolizuje to, že potřebujete poskytnout radu od blízkého přítele. Popřemýšlejte, jestli ve vašem okolí někdo takový je a poraďte se s ním. Jen moudrý člověk umí rozdávat moudré rady. Vlastníte-li knihovnu, pak je to právě píle, která vám ukáže cestu do cíle.
Knír
Knír symbolizuje štěstí v lásce. Jestliže vám ve snu naroste knír, znamená to, že toužíte po uznání ze strany přátel i příbuzných. Pamatujte však, že sílou a nátlakem ničeho nedosáhnete. Pokud knír holíte, pak vám velmi záleží na tom, jak vás vnímá okolí. Knír na cizím člověku radí, abyste se řídili vlastním úsudkem a rozumem. Zastřiháváte-li knír, pak si pevně stůjte za svými názory.
Knoflík
Vidina knoflíku ve snu znamená, že byste měli žít v lepší společnosti. Nynější prostředí pro vás není to pravé. Je to také symbol utužení vztahu. Najdete-li knoflík, vězte, že i malé štěstí je štěstí a važte si jej. Utržený knoflík věští, že zapomenete na své velké cíle. Budete se přespříliš soustředit na ty malé cíle, že ty velké půjdou na druhou kolej.
Koberec
Zdá-li se vám o koberci či běhounu, varuje vás to, že se vás někdo snaží podvádět. Pozor na faleš! Vaše hloupost vám může uškodit. Je to ale také znamení, abyste si užívali přítomnosti. Nyní se máte dobře, tak si život vychutnávejte plnými doušky. Pokud koberec pokládáte na zem, myslete na známé přísloví - bez práce nejsou koláče. Koupě koberce značí, že brzy ověříte teorii s praxí.
Kobliha
Jestliže si ve snu pochutnáváte na koblížcích, varuje vás to před povrchností a touhou po luxusu. Můžete ale také obdržet radostnou zprávu. Kupujete-li si koblihu, měli byste si najít více času na své přátele. Zanedbáváte je. Naplánujte nějakou společnou aktivitu či návštěvu. Pokud koblížky pečete, je to znamení, že nejste sobec a myslíte i na druhé. Vyplatí se vám to.
Kobylky
Sen o kobylce je varováním před nepřáteli. Pakliže vás ve snu trápí hejna kobylek, jedná se o předzvěst ekonomických potíží a špatných časů. Může to být také odraz citového strádání. Zelené kobylky jsou předzvěstí dalekých cest. O dění kolem sebe byste se měli zajímat, pokud slyšíte kobylky cvrkat. Možná vám něco uniká.
Kočár
Sen s kočárem v hlavní roli je symbolem neštěstí. Jízda v kočáře vás varuje, že pýcha předchází pád. Může to ale také znamenat, že vám splní tajné přání. Vypadnout za jízdy z kočáru věští ztrátu postavení a majetku. Připravte se na horší období. Prodáte-li kočár, nebuďte tak lakomí. Koupíte-li kočár, utrpíte ztrátu.
Kočí
Kočí s bičem v ruce symbolizuje, že vám hrozí rozepře v domácnosti. Vyvarujte se zbytečného hněvu. Hádky v rodině nevěstí nic dobrého. Pamatujte na přísloví - mlčeti zlato, mluviti stříbro. Někdy je lepší polknout slova hněvu. Sen o kočím může také představovat cestu za štěstím. V mnoha směrech bude netradiční.
Kočka
Když se vám zdá o kočkách, sen vás varuje před falší a zrádnými přáteli. Černá kočka věští neúspěch a nespokojenost v zaměstnání. Bílá kočka radí, abyste se nenechali oklamat lichotkami. Jíte-li kočku, je před vámi rozvod. Mňoukání kočky s sebou přináší problémy a nepříjemnosti. Pokud kočku uhodíte, podaří se vám zbavit se nepřátel. Mnoho koček na jednom místě upozorňuje na neupřímnost vašich přátel. Dejte si na ně pozor.
Kohout
Kokrhání kohouta ve snu varuje před ztrátou soudnosti. Vidět kohouta věští úspěch u opačného pohlaví. Chytáte-li kohouta, je před vámi velká hádka. Zřejmě to bude někdo z rodiny či okruhu přátel. Připravte se na nepříjemné pocity. Pokud kohout snáší vejce, obdržíte nenadálé dědictví. Kohout, který bojuje, je znamením problémů v manželství či partnerském vztahu.
Kojná
Zdá-li se mladým ženám o kojné, věští to brzké těhotenství, ostatním úspěch nebo pozvání na křtiny. Jste-li jí vy sami, budete se snažit, ale za svou námahu nedostanete očekávaný dík. Připravte se tedy na to, abyste pak nebyli zklamaní. Naopak sen o ženě, která kojí dítě, znamená, že budete velmi úspěšní a okolí to bude vnímat.
Koktat
Pokud vás ve snu trápí koktání, symbolizuje to, že byste měli být rozhodnější. Nestůjte na jednom místě a buďte aktivní - nebojte se změn a vážnějších kroků. Jedině tak se můžete dočkat úspěchu a vytouženého cíle.
Koláč
Pokud ve snu pečete koláče přináší to štěstí, radost a blahobyt. Je to také symbol dobré budoucnosti. Budete se pohybovat kolem dobrých a užitečných lidí. Možná potkáte neznámého člověka, ze kterého se vyklube spolehlivý a věrný přítel. Když je konzumujete, podělíte se o peníze. Budete pro druhé prospěšným člověkem.
Kolébka
Vyřezávat nebo vidět ve snu kolébku znamená, že jste udělali chybu, kterou ale ještě můžete napravit. Pokud v kolébce ležíte, dejte si pozor na jazyk. Poslouchejte se více a neplácejte hlouposti. Kolébající se kolébka symbolizuje nový přírůstek do rodiny. Půjdete na křtiny či jinou příjemnou rodinnou událost. Jestli se to bude týkat přímo vás teprve uvidíte.
Kolega
Kolega ve snu značí navázání nových pracovních kontaktů, které brzy přinesou zisk i profesní uznání. Mohou ale také přinést pokušení. Pořádně si rozmyslete, jestli mu chcete podlehnout či ne. Později by vás to mohlo mrzet.
Kolek
Pokud ve snu kupujete či lepíte kolek, značí to odhalení vaší lži. Vyhněte se neuváženým slovům a soudům o někom z rodiny či o příteli. Za podlá slova přijde potrestání. Pokud vidíte kolek někde ležet, pak se zbytečně zadlužujete. Pouvažujte, jestli jsou pro vás peněžní půjčky tak důležité. Nevystačíte si s tím co máte?
Koleno
Rozbité či bolavé koleno vás varuje před chudobou a finančními ztrátami. Vaše firma má vratké základy. Oteklé koleno věští nemoc a starosti. Kloužete-li se po kolenách, jsou ve vašem okolí lidé, kteří by nad vámi chtěli mít nadvládu. Dejte jim najevo, že se vy sami pevně stojíte na nohách a nenecháte se nikým manipulovat. Zdravá kolena znamenají, že se vám v blízké době podaří vyřešit všechny vaše problémy.
Kolo
Zdá-li se vám o kole, symbolizuje to velké životní úspěchy. Točící se kolo značí rychlé úspěchy. Kolo bez pohybu věští daleké cesty. Pokud kolo ve snu vyrábíte, pak si važte pomocné ruky, jež vám bude nabídnuta a přijměte ji. Zlomené kolo varuje před nehodou. Sen o mlýnském kole slibuje rychlý zisk. Otáčí-li se mlýnské kolo, dočkáte se věčné a věrné lásky.
Kolotoč
Pokud ve snu jezdíte na kolotoči, prozrazuje vám to, že zažijete v životě nějaké zmatky a komplikace. Je to také odraz vašeho ukvapeného a nepromyšleného chování. Nebuďte tak zbrklí a více o věcech přemýšlejte. Váš život nebude tak roztěkaný a komplikovaný.
Kolovrat
Pokud ve snu předete na kolovratu, nebo ho sledujete, dosáhnete díky své pracovitosti velkého štěstí. Uklízíte-li na kolovrátku, jste velcí snílci. Moc věříte svým snům, ale realita je někde jinde. Sen o kolovratu je ale také předzvěstí nečekaných událostí. Jestli budou příjemné či ne teprve poznáte.
Komár
Komár ve snu vám věští nepříjemnou návštěvu. Trápí-li vás ve spánku hejno komárů, znamená to, že vás v životě pronásledují nějací nepřátelé. Brzy poznáte smutek a urážku. Jestliže vidíte komára, jak vás píchá, potkají vás nemoci. Komár na stěně varuje před zloději a upozorňuje na možné přepadení. Pokud komára ve snu zabijete, pracujte na zvyšování své sebedůvěry.
Kometa
Kometa na nebi není dobré znamení. Věští to drahotu nebo nepříznivé milostné období ve společnosti. Je to symbol nepříjemností a mnoha změn. Vidíte-li kometu na nebi, zažijete špatný rok. Bude plný těžkostí. Budete se dlouho vzpamatovávat. Pokud kometa ve snu padá, zažijete milostné vzplanutí.
Komín
Sen o komínu vám radí, abyste se snažili odlehčit svým trápením. Kouřící komín znamená štěstí! V zaměstnání i vztazích se dostanete dál a naleznete si přivýdělek. Zachovejte si však veselou mysl. Komín na továrně symbolizuje lepší zaměstnání a vyšší příjem. Komín u rodinného domu ale upozorňuje na ztrátu zaměstnání.
Kominík
Zdá-li se vám o kominíkovi, značí to, že se dočkáte vysvobození z nebezpečí. Všechno bude dobré. Jste-li vy sami kominíkem, pak vás štěstí a zábava nemine. Vidíte-li kominíka při práci na komíně, je to odraz vašeho optimismu. Zachovejte si jej po celou dobu vašeho bytí.
Komnata
Ocitnete-li se v komnatě, symbolizuje to těžší životní období, jehož následky potrvají delší dobu. Celý rok se vám nebude dařit a následky si ponesete ještě delší dobu. Nakonec se vám však podaří postavit se znovu na nohy.
Komorník
Komorník ve snu vám věští dobré finanční zaopatření, ale zároveň také hodně tvrdé práce a úkolů. Dejte si pozor na to, aby práce nebyla to jediné pro co budete dýchat. Najděte si i jiný koníček a nebuďte workoholik. Sen o komorníkovi je také symbolem dominance a povýšenosti. Jste-li vy sami komorníkem, pak myslete na své stáří a udělejte si rezervy. Později se vám budou hodit.
Kompas
Držíte-li ve snu v ruce kompas, značí to, že se vám naskytne šance cestovat světem a poznávat dálky. Jestli máte odvahu, neváhejte ani chvíli. Takové štěstí nemá každý. Půjčíte-li si kompas, pak vám dlužníci splatí všechny půjčky. Naopak pokud vy někomu kompas půjčíte, nebudete mít prostředky na splacení svých dluhů. Jestliže kompas dostanete, pak někdo touží po vaší přítomnosti.
Koňak
Pití koňaku vás varuje před nestřídmostí v životě. Měli byste své touhy přece jen trochu mírnit. Dostanete-li koňak darem, neberte si žádné úplatky - nedopadlo by to dobře. Koupě koňaku je symbolem špatně investovaných peněz. Naléváte-li koňak pak máte jediný životní cíl - chcete být vždy maximálně uspokojení, stůj co stůj.
Koncert
Pokud se vám zdá o koncertu, věští vám to nepříjemnost a smutek. Pozor na možnost ztráty přátel či někoho z rodiny. Je to také odraz vaší touhy po dobré společnosti. Jste-li sami účinkující, znamená to, že si umíte užívat života. Jste-li divákem, radujte se i z maličkostí. Život bude hned optimističtější.
Konev
Sen o kropící konvi znamená, že se vám podaří načerpat novou sílu. Držíte-li ve snu konev či s ní zaléváte, dávejte pozor na marnotratnost. Nerozhazujte tolik, mohlo by vám později chybět. Pití z konve značí radost.
Kongres
Jedete-li ve snu na kongres, očekávejte zásadní vyznamenání. Vaše práce bude po zásluze oceněna. Jste-li organizátorem kongresu, pak máte jednu špatnou vlastnost - nikomu neumíte říct ne. Dejte si pozor na to, aby lidé nezneužívali vaší dobroty. Začněte co nejdříve trénovat odmítnutí.
Konkurs
Pokud se účastníte konkurzu, může to značit, že vás čeká bohatství. Váš život se tak může změnit k lepšímu. Dejte si ale pozor na to, aby vám bohatství nestouplo do hlavy. Sen totiž také varuje před pýchou. A vzpomeňte si na známé přísloví - pýcha předchází pád.
Konopí
Symbolika konopí ukazuje na přičinlivost v domácnosti. Znamená to také spojení s blízkou osobou. Už se nebudete cítit osamocení. Dejte si ale pozor - štěstí je pomíjivé. Konopná koudel je symbolem namáhavé práce. Bude to velká dřina, než dosáhnete cíle.
Konvalinky
Pokud ve snu trháte konvalinky, věští to, že brzy dostanete dárek od milé osoby a udělá vám radost. Je to také symbol milostného zážitku s hořkým koncem. Cítíte-li vůni konvalinek, štěstí je na dosah ruky. Kupujete-li konvalinky, pak pamatujte, že vše nejde koupit. Zaléváte-li konvalinky, pak po někom tajně toužíte. Vaše tužby však nebudou nikdy naplněny. Trháte-li je, pak se vaše sny změní v realitu.
Konvice
Pokud se vám zdá o plné čajové konvici, je to dobré znamení a věští vám to brzký příchod příznivých zpráv. Může to také znamenat, že vás brzy navštíví starý přítel. Je-li konvice ve vašem snu prázdná, pak se k vám dostanou nepříjemné zprávy. Budete se trápit.
Kopaná
Pokud hrajete ve snu kopanou, značí to, že byste se neměli přemáhat v práci, ale více odpočívat. Své problémy řešte s rozvahou a v klidu. Vždy jdete do všeho po hlavě a moc rychle. Díváte-li se, jak hrají kopanou cizí lidé, jste praví labužníci a umíte odpočívat - mohli byste to druhé učit.
Kopec
Stoupáte-li ve snu do kopce, znamená to, že štěstí k vám přijde samo. Všechno se bez námahy poddá. Podaří se vám také vyplnit svá předsevzetí. Zdárně všechny dotáhnete do konce. Pokud kopec přelézáte, zaplaví vás strach a obavy. Pozor na možná nebezpečí.
Kopí
Symbolika kopí v sobě skrývá hádky a spory a varuje vás před zbytečnou námahou. Více odpočívejte. Znamená to, že vás někdo nemá rád. Možná proto, že sami sami vyvoláváte hádky. Držíte-li kopí v ruce, je odraz vaší nenávisti. Jste jí plní. Pokud někoho kopím ohrožujete, pak cítíte, že k vám blízká osoba cítí nepřátelství. Jste-li vy sami ohrožováni, pak nemá cenu tlačit se do přátelství, když jej tak necítíte.
Kopírovat
Jestliže ve snu něco kopírujete, či opisujete, symbolizuje to, že v brzké době zažijete velkou změnu. Značí to také, že se vám zdárně daří dělit své city mezi více lidí. Ne vždy je to však v pořádku. Kupujete-li kopírku, dejte si pozor - někdo zneužije vaší dobroty. Rozbijete-li kopírku, pak je to znamení, že vám chybí upřímnost. Neumíte říct ostatním pravdu a neumíte to ani sami k sobě.
Kopretiny
Jestliže se vám zdá o kopretinách, osud vám připomíná ctnosti vašich blízkých i vaši neopatrnost. Je to také znamení, že jsou před vámi chvíle plné romantiky. Čerstvé kopretiny ve váze značí šťastné manželství, zvadlé pak problémy ve vztahu. Pokud je zaléváte, nesmírně toužíte po upřímné lásce. Sázíte-li kopretiny, je to znamení, že svou mlčenlivostí přicházíte o své přátele a rodinu. Kvetoucí kopretiny na louce jsou symbolem vašeho čistého srdce.
Kopřivy
Spadnete-li do kopřiv nebo se jimi spálíte, pak je to varování před nepromyšlenými výroky, pomluvami a tvrdohlavostí. Jestliže kopřivy trháte, dejte si pozor na zbrklé soudy. Nejprve si ověřte všechny souvislosti. Stane se, že někomu svými slovy neprávem ublížíte a již to nepůjde vzít zpátky.
Kopule
Krásná kopule na věži vám věští velkomyslného a štědrého přítele. Oprýskaná značí chyby v lásce. Další význam snu vám napovídá, že vše je tak, jak má být. Nesnažte se nic měnit a nechte věci plynout. Vidíte-li kopuli, jak se zřítila, je to symbol neštěstí. Jste-li pod kopulí ve tmě, dejte si pozor. Někdo vás chce ohrozit.
Kopyto
Vidíte-li koňské kopyto, předpovídá vám, že se dozvíte něco příjemného. Kopyto do bot ukazuje na zisk. Dočkáte se přílivu peněz a majetku. Je to ale také upozornění na to, abyste se nenechali oklamat. Lidé ve vašem okolí myslí, že jste hloupí a tak se jim to snadněji podaří. Pokud kováte koňské kopyto, je před vámi dlouhá cesta. Jestli bude soukromá nebo pracovní se teprve dozvíte.
Kořalka
Nezřízená konzumace kořalky ukazuje, že se budete brzy z něčeho radovat s přáteli a blízkými lidmi. Prodáváte-li kořalku či se jí opíjíte, pak potkají vás mrzutosti. Budete mít plnou hlavu starostí. Pokud kořalku vyrábíte, bude se vám dařit v obchodech. Je vhodný čas pro obchodní investice a realizaci dlouhodobých plánů.
Korbel
Korbel plný po okraj znamená, že vás navštíví veselá společnost. Budete se společně dobře bavit. Prázdný korbel představuje závist. Lidé ve vašem okolí vám chtějí uškodit. Připravte se na to - budete jim tak moct lépe čelit. Rozbitý korbel je symbolem vaší hluboké vášně. Nepřehánějte to, nebo budete potrestáni. Držte se raději zpět.
Kord
Přijmout kord z ruky vznešené osoby věští poctu. Pokud jste raněni kordem, značí to nového přítele. Zasáhnete-li někoho kordem tak hluboko, že mu teče krev, pak je ve vaší blízkosti utajovaný přítel. Píchnete-li někoho kordem, brzy se usmíříte s někým, s kým jste byli na ostří nože. Bojujete-li s neznámým člověkem, budou vaše obchody úspěšné. Zlomený kord věští nepříjemnosti, ztracený pak bídu a nouzi.
Kornout
Plníte-li ve snu kornouty zmrzlinou, je to varování před proradností, či nespolehlivostí blízkých. Může to být také předzvěst nevěry. Vidíte-li kornouty či je vyrábíte, pak je velká šance, že se vám budou dařit obchody. Když se budete snažit a budete předvídat, můžete vhodně investovat či splnit obchodní plány a vize.
Koroptve
Střílíte-li ve snu koroptve, značí to, že stavíte vzdušné zámky. Vaše nynější štěstí je zdánlivé. Tento sen vás také může upozorňovat na to, jestli je vaše zášť vůči druhým oprávněná. Jíte-li koroptev, pak zmizí z vašeho života zlí lidé. Pouhá vidina koroptví je symbolem nebezpečí a záhuby.
Koruna
Koruna stromu prozrazuje, že spějete k bohatství a slávě. Pokud ji nosíte na hlavě, značí závist. Důležité také je, z čeho je koruna vyrobená. Koruna z květů je symbolem štěstí, z drahokamů značí překvapení, koruna z myrty přinese nějakou svatbu - možná vaši, zlatá koruna je odrazem vaší samolibosti a koruna z umrlčích kostí upozorňuje na vážnou nemoc. Kráslovská koruna znamená, že brzy prožijete radostné období.
Korunovace
Zapojíte-li se do korunovačního průvodu, či vidíte korunovační klenoty, značí to, že dosáhnete zisků. Je to také symbol štěstí. Jestliže jste vy sami korunováni, pak si dejte pozor na partnerovu nevěru. Může to ale také znamenat, že se vám podaří dosáhnout vysokých cílů. Korunujete-li svoji ženu, potká vás náhlá nemoc. Neváhejte a brzy navštivte lékaře.
Koryto
Jestliže se vám zdá o velkém kamenném korytu, znamená to, že se dostanete do společnosti hýřilů. Je to také předzvěst problémů, které vás potkají kvůli vaší vlastní nerozvážnosti a špatnému jednání. Koryto pro dobytek či na praní znamená, že získáte nějaký majetek. Krmící koryto je symbolem zlých časů. Raději se na ně psychicky i materiálně připravte.
Koš
Prázdný koš symbolizuje ztrátu, plný pak odhalení tajemství. Koš plný květin věští štěstí v lásce. Podaří se vám uskutečnit své tužby nebo konečně potkáte partnera pro život. Pokud košíky pletete, pak se připravte na těžké utrpení. Velkou námahou se vám ale nakonec podaří dojít k majetku a penězům. Nesete-li koš na hlavě či v náručí, čekají vás nepříjemnosti.
Kosa
Vidět ve snu kosu je dobré znamení. Tento nástroj vám věští, že se vám budou vyhýbat veškeré potíže. Vše vám půjde jak po másle, pokud však nebudete odkládat své povinnosti. Je to také znamení, že se vám splní některá tajná přání. Pokud se vám ale zdá o kose, kterou se seče obilí či tráva, je to symbol nebezpečí. Dávejte na sebe pozor. V nejbližší době vás potkají obtíže.
Košile
Nošení košile ve snu značí ochranu před nepříjemnostmi i blahobyt. Noční košile symbolizuje sňatek. Perete-li či žehlíte-li košili, oblíbenost vaší osoby bude u druhých stoupat. Také sen o roztrhané košili je pozitivní - poukazuje na úspěch. Šití košile slibuje štěstí v lásce. Pozor na špinavou košili - ta varuje před ztrátou cti či zloději. Svou neopatrností přijdete o cennou věc.
Kosit
Pokud ve snu kosíte louku nebo trávník, znamená to, že jste chráněni před starostmi i nemocemi. Můžete tedy v klidu spát. Kosíte-li obilí, potká váš štěstí a přijdete si k penězům. Sen o kosení je také odrazem vaší nespokojenosti - potřebujete si s někým něco vyjasnit, ale stále k tomu nemáte odvahu či vhodnou příležitost. Odhodlejte se a vše vyřešte. Uleví se vám.
Kost
Sen o kostech je ve většině případech spíše negativní. Vidět kost znamená, že dostanete mnoho práce, ohlodávání kosti značí, že přijdou starosti s obživou. Lidská stehenní kost symbolizuje smrt dítěte, zvířecí kost špatné obchody. O přátele a partnera přijdete, pokud sníte o tom, jak kosti lámete. Pálíte-li kosti, potká vás smutek. Rybí kost v krku varuje před velkými překážkami se kterými budete muset bojovat.
Koště
Držíte-li ve snu koště, předpovídá to domácí rozepře. Staré koště ukazuje na pevné přátelské vazby, nové pak na špatné přátele. Kupujete-li koště, tíží vás svědomí. O své dobré postavení přijdete, pokud máte sen o koštěti v koutě. Zametáte-li, zasáhne vás bída. Pokud na koštěti létáte, nebuďte pověrčiví a snažte se raději dobře pracovat s přítomností. Podaří se vám zbavit se trápení a překonat mnoho překážek.
Kostel
Pokud ve snu pozorujete kostel, nebo v něm pobýváte, znamená to, že se chráníte před zlými lidmi. Vedete-li v kostele modlitbu, budete šťastní a spokojení. Zbořený kostel varuje před blížícím se neštěstím. Slyšíte-li někoho v kostele zpívat, pak se můžete těšit - splní se vám vaše tajná přání. Hořící kostel upozorňuje na chudobu. Procházíte-li se kolem kostela, stanete se terčem ošklivých klevet. Lidé vás budou pomlouvat a vy si za to budete moct sami.
Kostelník
Kostelník symbolizuje velkou a šťastnou rodinu, která vám bude přinášet samou radost a spokojenost. Pokud ji ještě nemáte, tak vás čeká svatba. Další význam snu slibuje vedlejší přivýdělek. Nebude nijak výrazný, ale každá koruna navíc se vždy hodí. Mírně si tedy polepšíte. Moc si však nevyskakujte a neutrácejte.
Kostka
Házíte-li ve snu kostky, značí to pronásledování problémy. Pokud vyhrajete, dejte si pozor na rozepře a nepřátelství. Vaší lehkomyslností ohrožujete klid rodinného kruhu. Dlažební kostka varuje před marnou láskou. Upozorňuje ale také na vaši bezcitnost.
Kostra
Sen o kostře upozorňuje na neštěstí, které se stane ve vašem okolí. Je to také symbol vašeho strachu - bojíte se sám sebe a svých přešlapů. Lidská kostra vám radí, abyste si dávali větší pozor na zdraví. Mohou vás zaskočit různé nemoci. Raději brzy navštivte lékaře - prevence je základ. Zvířecí kostra je znamením hádky kvůli nějaké malichernosti.
Koťata
Koťata jsou symbolem počáteční přetvářky. Svým lhaním kolem sebe pomalu vytváříte spirálu lží, ze které nebudete moci uniknout. Začněte opět mluvit pravdu, i kdyby měla být pro vaše okolí nepříjemná. Koťata mohou rovněž ukazovat na podvod blízké osoby. Něco se děje za vašimi zády a rozhodně z toho nebudete mít radost.
Kotel
Pokud se vám zdá o kotli, značí to, že budete prožívat pohostinnost od někoho z přátel či příbuzných. Je to také znamení, že se ve vašem životě odehraje spousta změn. Dejte si ale také pozor na rozčilení a hádky s nejbližšími a přáteli. Vidíte-li ve snu kotláře u kotle, pak se brzy dočkáte vdavků.
Kotva
Zdá-li se vám o kotvě, značí to, že se naděje splní. Nebudete na to ale sami - pomohou vám vaši přátelé a rodina. Sen také upozorňuje, že se brzy ocitnete někde, kde prožijete jen starosti a rozmrzelost. Nebude to příjemné. Házet kotvu přes palubu varuje před nebezpečím. Dávejte na sebe velký pozor. Držíte-li se kotvy či máte v ruce nějaký symbol kotvy, pak se těšte na dobré vztahy.
Koudel
Vidíte-li ve snu koudel, znamená to, že se ve svém životě setkáte s nějakým obhroublým hlupákem. Sen je symbolem vaší skromnosti. Máte-li vidinu koudele z konopí, je před vámi velmi těžká práce. Připravte se na ni předem. Budete potřebovat jak sílu, tak také duševní rovnováhu. Vše jistě zvládnete.
Koule
Pokud se vám zdá o sněhových koulích, sen vás upozorňuje na to, že nevědomky ubližujete někomu z přátel. Sněhová koule představuje také nějakou škodu, kterou utrpíte. Na velké nebezpečí si dejte pozor, pokud vidíte ležet kouli u domu. Trefí-li vás někdo koulí, pak budete brzy potřebovat navštívit lékaře. Nezapomínejte na to, že zdraví je jedna z nejdůležitějších věcí. Hrajete-li s koulí nějakou hru, je před vámi slibná budoucnost.
Koupat se
Koupání symbolizuje překonání nemoci a starostí. Zbavíte se všech trápení a velmi se vám uleví. Cachtání v řece vám přináší sílu a vytrvalost. Pro význam snu je také důležité, kde se koupete. Koupete-li se v kádi, zastihne vás nemoc, koupání v rybníku věští neštěstí a naopak koupání v řece štěstí. Koupání ve špinavé vodě značí trápení.
Koupě
Dobré nákupy ve snu symbolizují návrat dobrých majetkových poměrů nebo navázání pevného přátelství. Pokud kupujete nový kalendář je před vámi radostná budoucnost, koupě karet varuje před nevěrou. Kupujete-li něco jiného než je ocel a železo, pak vás potká štěstí. Všeobecně něco kupovat je znamením vaší rozhazovačnosti. Pokud budete příliš utrácet dostanete se do potíží.
Kouř
Kouř symbolizuje domácí štěstí a také radí, abyste se více starali o své zdraví. Černý kouř upozorňuje na roztržky a překážky, které vám stojí v cestě. Bílý slibuje krátkodobé štěstí. Stoupá-li kouř z komína ven, pak vás čekají vdavky. Pokud ale kouř rychle zmizí, pak si nejste jistí věrnou láskou na celý život. Vidíte-li kouř v domě, je to odraz vaší roztržitosti.
Kousnutí
Význam snu je různý dle toho, kdo vás kousne. Pokouše-li vás ve snu pes, značí to, že vám bude ukřivděno. Hadí kousnutí radí, abyste si dali pozor na své nepřátele a závistivé lidi ve vašem okolí. Kousne-li vás jiný člověk, pak právě ten, koho ve snu vidíte, vám způsobí neúmyslnou bolest. Kousnutí do jazyka varuje před zraněním, kousnutí do ruky či nohy pak varuje před nemocemi v okruhu vašich blízkých.
Kovadlina
Sen o kovadlině radí, abyste jednali dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Vyvarujte se nebezpečí - nyní vás může hodně ohrozit. Zdá-li se vám o kovadlině, čekejte zisk a udržení práce. Nenechejte se však úspěchem smést. Podstata vaší existence je v ohrožení. Tlouct na ni symbolizuje nezdar v práci. Nic však netrvá věčně.
Kovář
Pokud se vám zdá o kováři, znamená to, že jste na své okolí tvrdí, ale zároveň velice spravedliví. Možná to je ten pravý důvod, proč za sebou necháváte jen dobrou práci. Díky ní se brzy dostaví výborné výsledky. Sen o kováři také znamená, že budete prožívat období úzkosti a neštěstí. Snažte se na něj duševně připravit. Pamatujte si, že máte kolem sebe přátele a rodinu. Podrží vás.
Kovárna
Kovárna je šťastným znamením, které vám předpovídá domácí štěstí a spokojenou rodinnou atmosféru. Vše se vám bude dařit a úspěch se brzy dostaví. Vidíte-li však v kovárně kovářské kleště, je to špatné znamení. Máte před sebou náročnou práci, která vás hodně vysílí. Není také správný čas zakládat nějaké spolky či skupiny - vaše aktivita by se vám vymstila a pobouřili byste mnoho lidí ve vašem okolí.
Kovat
Jestliže ve snu něco kováte, nebo vidíte člověka který ková, věští vám to hodně práce do budoucna. Nakonec však vše dobře zvládnete a necháte za sebou jen poctivou a dobře vykonanou práci. Dobré výsledky se pak brzy dostaví. Máte-li sen o tom, jak někdo ková koně, pak se brzy budete těšit z bohatství a majetku.
Koza
Vidíte-li kozu a dojíte ji, znamená to, že se dočkáte cti. Bílé kozy značí štěstí na všech frontách, černé varují před nemocí a starostmi. Sen o stádu ovcí je příslibem bohatství - blýská se na lepší časy. Pravý opak slibuje sen o zabíjení ovcí - sami vlastní vinou a chybou upadnete do bídy. Bude vám nějakou dobu trvat, než se opět postavíte na nohy.
Kozel
Pokud se vám zdá o kozlovi, čekejte výhru nebo nenadálý zisk. K penězům si přijdete možná díky neočekávanému dědictví. Vidět ho skákat značí podnikavost. Potrká-li vás, účastníte se nějaké roztržky nebo budete cítit strach. Rohatý osel upozorňuje na to, že si s vámi bude chtít někdo vyřídit účty. Pasoucí se kozel říká, že v hledání přítele nebudete úspěšní. Zřejmě se se vším budete muset poprat sami.
Kožešina
Kupujete-li si kožešinu, věští vám to velký majetek, ale zároveň varuje před možností onemocnění. Máte-li ve snu kožešinu oblečenou, je před vámi příjemný den. Vy budete spokojení na úkor ostatních. Nosí-li kožešinu někdo jiný, pak někdo z vašich přátel brzy zbohatne. Vidíte-li stahovat kožešinu ze zvířete, dočkáte se blahobytu vy sami. Je-li kožešina někde pověšená či je položená na zemi či židli, je to symbol spokojeného a pohodlného života.
Krabice
Pokud se vám zdá o krabici, dejte si pozor, abyste nevědomky nezahrabali štěstí, které nyní máte. Hlídejte si lidi ve vašem okolí a nedávejte na první dojem - ten může být někdy špatný. Otevíráte-li krabici, pak je to symbol všeho dobrého. Malá otevřená krabička vás varuje před zloději. Obdržíte-li malou krabičku, budete v životě příjemně překvapení. Na tajemství dávejte pozor, pokud krabičku kupujete.
Krádež
Objasníte-li ve snu krádež, značí to, že se vám povede získat ztracený majetek. Krást věští úspěchy, ale také pokutu či nějaký dluh. Vidíte-li vykrádat pokladnu, pak se vám podaří rychle a snadno dosáhnout svých cílů. Sen o krádeži vás upozorňuje také na to, že brzy budete muset udělat nějakou nepříjemnou věc se kterou nebudete souhlasit. Tento čin vám však v budoucnu dá pocit volnosti a vysvobození.
Krádež auta
Krádež auta ve snu symbolizuje ztrátu něčeho důležitého. Nemusí jít nutně o materiální statky, může se jednat o ztrátu práce nebo milované osoby. Krádež auta může značit také ztrátu určité role – možná jste se ztratili v roli rodiče nebo partnera. Tato skutečnost vás hluboko uvnitř nesmírně trápí.
Krájet
Krájíte-li ve snu koláč či chléb, znamená to, že zanedlouho obdržíte pozvání na slavnostní hostinu. Pokud krájíte jiné potraviny, půjde vám vše pěkně od ruky. Vše se vám bude dařit. Sen je také odrazem přísloví - naděje umírá poslední. Pamatujte na něj. Pokud se však budete chtít pustit do riskantního podniku, raději si to rychle rozmyslete. Nyní by nepřinesl tížené ovoce.
Krajina
Díváte-li se ve snu do krajiny, pak zažijete něco, co jste ještě nikdy nezažili. Bude to pro vás velmi emocionální zážitek, na který si budete dlouho pamatovat. Líbezná krajina znamená naději na příjemné zážitky a pěkné chvíle, které vás zahřejí na duši. Pustá a suchá krajina značí nejistou budoucnost. Nakonec je však jenom na vás, jakou budoucnost si zařídíte.
Krajky
Vyrábíte-li ve snu krajky, znamená to, potřebu opatrnosti v jídle. Hlídejte si horké jídlo a jídlo, které vám nedělá dobře. Paličkovaná krajka radí, abyste si dobře střežili svou pověst. Nenechejte se oklamat hezkými slovy. Kupujte-li krajky, je to znamení, že brzy prožijete nějaké utrpení a bolest. Podobný negativní význam má sen o tom, jak se krajkami zdobíte - zakusíte hořkost zklamání.
Král
Potkáte-li ve snu krále, je to vynikající znamení do budoucna. Tento vladař věští příchod štěstí, peněz a uznání. Stejný význam má také korunovace krále. Jste-li vy sami ve snu králem a jste muž, je to odraz vaší panovačnosti a dominance. Vždy a všude chcete mít nadvládu nad ostatními. Pokud jste svědkem královi vraždy, zhorší se vaše finanční situace - snažte se na ni připravit. Pohřeb krále je symbolem nečekaného dědictví.
Králík
Skákající králík ukazuje na vaše slabosti. Pokud ho jíte, věští dobré zdraví a dožití vysokého věku. Zabijete-li králíka, dejte si pozor na lidi ve vašem okolí - někdo vás bude chtít oklamat. Chytáte-li králíka, budete mít poměr s mladším protějškem. Bílý králík symbolizuje radost, černý smutek a trápení. Máte-li sen o tom, jak králíky krmíte či se o ně jinak staráte, pak je právě nyní správný čas počít dítě a založit či rozšířit rodinu.
Královna
Královna je dobrým znamením do budoucna, které věští, že nějaké vaše přání se již co nevidět splní. Díky tomu se může změnit váš život a vy z této změny budete jen čerpat. Vidíte-li sami sebe jako královnu, pak to něco říká o vašem partnerském vztahu. Vy budete vždycky ti, kteří se tomu druhému budou podřizovat. Korunovace královny znamená štěstí.
Kráva
Sen o kravách je odrazem vašich mateřských pudů. Uspokojuje vás, když se můžete o někoho starat, i když je to na úkor péče o sebe samotného. Starost a péče o druhé je vaším smyslem života. Pokud se vám zdá o krávě a jejím dojení, zajistí to úspěchy v podnikání, i velké štěstí v lásce. Je to také příslib pevného zdraví. Naopak sen o podvyživené krávě věští hlad a drahotu. Pasete-li krávu, budete se po krátkou dobu radovat.
Kravata
Nosíte-li ve snu kravatu, varuje vás před ješitností. Snažíte se být krásní navenek, ale zapomínáte na to, že nejdůležitější je to, jak krásní jste uvnitř. Zároveň byste si měli dávat pozor na nemoci. Budou to však lehčí nemoci, jako třeba bolest v krku či nachlazení. Dostanete-li kravatu od někoho darem, potkáte přítele na život a na smrt. Stará a roztrhaná kravata věští, že upadnete do duchovna.
Kravín
Kravín symbolizuje brzkou změnu bydliště, stěhování i nečekané změny v milostných záležitostech. Zejména pokud jste svobodní, budou změny v lásce zásadní. Je to také symbol toho, že vám v krvi koluje jen samý optimismus. Jste-li uvnitř kravína, pak vás potká lehčí nemoc, ale brzy se z ní uzdravíte.
Krb
Hořící krb znamená, že se vaše plány splní. Je to také symbol rodinné pohody a štěstí, jež prožíváte. Rozdělávat v něm oheň však značí nepovšimnutou lásku. Marně milujete svůj protějšek - láska vám nebude opětována. Pravý opak věští sen o zhášení ohně v krbu - netušíte, že vás někdo velmi miluje a obdivuje. Vidíte-li ve snu krb ve vašem domě, budete muset vyřizovat nějaké úřední záležitosti. Krb bez ohně vás upozorňuje na to, abyste nepřišli o to, co jste pracně získali. Buďte opatrní.
Křeček
Máte-li ve snu křečka, jedná se o dobré znamení. Tento domácí mazlíček vám přinese blahobyt a štěstí. Je to ale také odraz vaší nenasytnosti - musíte mít vše, na co si ukážete prstem. Většinou se vám to však díky vaší píli a vytrvalosti daří. Nevědomky tak dáváte vašemu okolí záminku k tomu, aby na vás žárlili a záviděli vám vaše úspěchy.
Krejčí
Sen o krejčím upozorňuje na možnou nevěru vašeho protějšku. I když se snažíte být veselí a milí, partnerským klamům nezabráníte. Pokud si ve snu necháte ušít šaty od krejčího, znamená to, že se snažíte někomu blízkému zalíbit. Chybí vám však dostatek odvahy a odhodlání. Vidět krejčího při práci je znamení, že nabydete nějaký majetek. Krejčovská dílna vám přinese dobré obchody.
Křemen
Sen o tomto kamenu znamená, že máte pevné a tvrdé srdce. Ledacos vydržíte a stále se cítíte vyrovnaní. Nepřepínejte se však moc, vaše srdce není úplně z kamene. Tíží-li vás ve snu nějaké břemeno, znamená to, že cokoliv nyní začnete, má dobré vyhlídky na úspěch.
Křepelka
Sen o tomto hrabavém ptákovi věští rozpaky, váhání a také štěstí v lásce. Chytit křepelku značí brzkou zprávu z dálky, jež zřejmě nebude příjemná. Slyšet její hlas znamená, že se vám splní nějaké přání, ale potkají vás také pomluvy. Pokud křepelku konzumujete, pak dáváte přednost skromným hostům před těmi náročnými.
Kreslit
Kreslení symbolizuje, že se vám dostává úcty. Vidíte-li hotovou kresbu, značí to plány do budoucna. Pokud kreslíte sami sebe, pak je to odraz vaší oblíbenosti mezi známými. Kreslí-li někdo vás, dočkáte se potomka. Kreslení cizí osoby vám přinese novou známost - možná potkáte toho pravého pro život. Kreslíte-li krajinky, pak se bude ztenčovat váš majetek.
Křeslo
Sedíte-li v pohodlném křesle, je to dobré znamení, které předpovídá příjemnou a veselou budoucnost. Dopřávejte si však více klidu a relaxace. Pokud nastane chvíle, kdy budete potřebovat pomoc od druhých, nebudete to mít jednoduché. Dlouho bude trvat, než se najde někdo, kdo vám rád nabídne pomocnou ruku.
Křest
Křtiny jsou pozitivním znamením, které značí, že přijdete do dobrých poměrů a lepšího prostředí. Nezapomínejte na to, že dokud máte o čem snít, tak se máte vždy na co těšit. Splnění jednoho snu neznamená, že už dále nemůžete snít. Ke zdárnému splnění snů vám může pomoci také láska. Ta vám bude přinášet štěstí pro malé i velké sny.
Krev
Vidět krev značí, že máte důvody k radosti a veselosti. Pouštění žilou vás však varuje před ztrátami. Krvácíte-li, nastanou vám smutné časy. Krvácí-li někdo cizí, budete mít s někým rozepře. Jasně červená krev věští spokojenost, sražená krev nemoc v rodinném kruhu. Zvířecí krev předpovídá úspěšné obchody. Vidíte-li krev téct po zemi, je to dobré znamení. Teče-li vám krev z nosu, je to odraz vaší posedlostí čistotou.
Křída
Držíte-li ve snu křídu v ruce, hlídejte si lépe své finance, neboť vám hrozí větší ekonomické výkyvy. Pozor na zadlužení. Lépe si počítejte své nákupy a nekupujte to, co opravdu nepotřebujete. Podaří se vám tak ušetřit. Na druhou stranu máte ale jistotu zaměstnání a v lásce se vám bude velmi dařit.
Křídla
Pokud vám ve snu narostla křídla a umíte létat, je to dobré znamení. Věští vám pozitivní budoucnost. Může to být ale také odraz špatného. Toužíte po volnosti, které se vám nedostává. Budete se také hodně trápit. Možná to bude kvůli neúctě, jež se k vám dostane. Někdo si vás a toho co jste pro něj udělali, nebude vážit. Mohou to být vaše děti, ale také jiní členové rodiny či známí.
Kristus
Mluvíte-li s Kristem nebo poctí-li vás návštěvou, je to šťastné znamení. Dočkáte se radosti a skončí období nouze. Pokud vám Ježíš Kristus vstoupí do domu, dočkáte se spasení. Ježíš na kříži značí potíže. Možná vás postihne nehoda či jiné životní neštěstí. Nakonec se vám dostane vysvobození z utrpení.
Kříž
Pokud se vám zdá o kříži u cesty, je to příslib radostného poselství. Převrácený kříž slibuje pozitivní vysvobození z tíživé situace. Kříž s květinami je odrazem šťastné domácnosti. Další výjevy s křížem mají negativní význam. Kříž na hlavě věští pomluvy, zahalený kříž smrt. Pokud kříž někdo nese, připravte se na klevety a zármutek. Kříž ze zlata či jiného kovu poukazuje na vaše nesplnitelné sny a přání.
Křižovatka
Ocitnete-li se na křižovatce, věnujte větší pozornost svému rozhodování. Opatrnost je na místě. Možná máte pocit, že stojíte na jednom místě a nevíte, jak se hnout dál. Jsou před vámi těžká a zásadní rozhodnutí, která budou určovat další směr a vývoj vašeho života. Pečlivě vše rozmýšlejte.
Krk
Vidíte-li ve snu krk, pak je pro význam snu důležité, jaký ten krk je. Odulý krk znamená štěstí. Dlouhý a hubený krk je symbolem nevolnosti. Pěkný krk věští vdavky. Velký a tlustý krk značí štěstí. Pokud si ve snu myjete krk, budete mít dobré zdraví a vitalitu do života. Podřežete-li si sami krk, stane se vám nehoda. Dejte si také pozor na závistivé lidi. Bolí-li vás v krku či na něm máte šátek, očekávejte nachlazení.
Krmit
Krmení domácích zvířat ukazuje na blahobyt, krmení divokých zvířat symbolizuje vaši velkomyslnost. Pokud ve snu krmíte kuřata, bude váš rodinný život šťastný a spokojený. Přesně takový, jaký jste si přáli. Domů se budete vždy těšit. Krmíte-li kočky, připravte se na to, že za vaši starost a dobrotu nedostanete vděk. Nesnažte se tedy přetrhnout a šetřete si síly pro ty, kteří vaši pomoc dovedou ocenit.
Krocan
Pokud se vám ve snu ukáže krocan, nebo jej máte na talíři, znamená to, že dosáhnete peněžního zisku. Je to také varování před zradou od někoho, do koho byste to nikdy neřekli. Dejte si pozor na lidi ve svém okolí. Hlídejte si také svou pýchu - mohli byste být druhým na posměch než na obdiv. Dráždíte-li krocana budete nevrlí.
Krokodýl
Bojujete-li s krokodýlem, značí to varováním před zlem. V blízkosti máte falešné a zlomyslné přátele. Tito lidé to s vámi nemyslí vůbec dobře. Právě naopak, chtějí vám velmi škodit. Budete se cítit osamělí a následující období pro vás bude náročné. Váš boj s nepřítelem ale nakonec skončí dobře a budete slavit výhru. Vše se obrátí k lepšímu a vy budete zase spokojení.
Kroupy
Pokud se vám zdá o krupobití, je to upozornění na nebezpečí, které však rychle pomine a není vážné. Na domácí hádky si dejte pozor, pokud ve snu slyšíte kroupy bubnovat na okno. Můžete také zažít materiální a duševní ztráty. Jestliže jste se ocitli v krupobití, pak hrozí, že se vám rozpadne soukromý život. Díváte-li se na tento déšť ze sucha a bezpečí, pak budete častokrát cítit špatnou náladu.
Křoví
Keř či křoví znamená překážky v milostném životě. Pokud jej ničíte, těchto překážek se brzy zbavíte. Schováváte-li se v keři, je před vámi nebezpečí. Prodíráte-li se křovím, budete zaplaveni radostí a štěstím. Sen o křoví je také symbol vašeho soukromí - mnohé se snažíte před svým okolím utajit. Zelené křoví vám věští uznání a ctu a hořící křoví je předzvěstí důležité události.
Krtek
Potkáte-li ve snu krtka, upozorňuje vás to, že můžete snadno přijít k nějaké škodě. Buďte v pozoru a snažte se na tuto nepříjemnou situaci připravit. Sen vám také radí, abyste se přestali zabývat minulostí a žili přítomností a budoucností. Staré jizvy nikomu ještě nepomohly.
Krucifix
Zdá-li se vám o krucifixu, vaše naděje se časem rozplynou a nenaplní. Déle nad nimi neztrácejte čas. Najdete však útěchu. Sen je také odrazem vašich chyb. Je důležité své chyby odhalit a snažit se s nimi něco udělat. Pokud se vám to podaří, jste nejen moudří, ale také odvážní. Druzí si vás za to jistě budou vážit.
Kruh
Pokud se vám zdá o velikém kruhu, znamená to, že vám hrozí od okolí hanba nebo potupa ve společnosti. Možná proto, že dlouho stojíte na jednom místě a neumíte se rozhodnout, kam dál. Snažte se s posměchem poprat, zejména pokud je neoprávněný. Kreslíte-li kruh, pak se do něčeho pořádně zamotáte. Stojíte-i v kruhu, někdo vás brzy oklame a podvede. Dejte si na to pozor.
Krupobití
Jestliže se vám zdá o silném krupobití, varuje vás to před nějakým neštěstím nebo vleklou nemocí. Je také možné, že vás někdo zaplaví výčitkami a kvůli tomu budete mít více starostí. Může vás to velmi duševně trápit. Jste-li uvnitř krupobití, pečujte lépe o váš soukromý život - je v ohrožení. Díváte-li se na krupobití z bezpečí, pohltí vás špatná nálada.
Krůta
Zdá-li se vám o krůtě, jedná se o pobídku k šetření financí. Vaše ekonomické poměry se zřejmě zhorší. Budete tedy muset lépe ovládat své choutky a neutrácet tolik. Zvažte, jestli vše, po čem toužíte, opravdu potřebujete. Pravý opak věští sen o krůtě na talíři - zbohatnete a bude se vám dařit. Vaší domácnosti nebude nic chybět.
Kružítko
Držet v ruce kružítko znamená, že zůstanete dlouhodobě bydlet ve svém rodišti a nečeká vás stěhování. Máte-li sen o tom, jak s kružítkem pracujete, dejte si pozor na svoji nerozvážnost. Neustále stojíte na jednom místě a neumíte se rozhodnout a jít kupředu. Možná by vám mohl s rozhodnutím někdo pomoct. Nebojte se o pomoc požádat vaše blízké.
Krysa
Když vás ve snu trápí krysa, je to paralela falešného přátelství a lži. Zabít krysu věští vítězství nad svými nepřáteli. Pokud krysy chytáte, pak si dávejte pozor - do života se vám vkrádá nekllid a strasti s láskou. Jíte-li krysy, je před vámi těžká zkouška. Pokud v ní uspějete, pak se vám nadále bude vše dařit.
Kuchař
Zdá-li se vám o kuchaři, věští to zbytečné výdaje. Dávejte si na finance větší pozor, abyste se nedostali do finančního bankrotu. Sen vám také napovídá, že se vám splní vaše touhy. Další význam snu říká, že jste v duševní nerovnováze, neboť v sobě dusíte nějaká trápení. Uleví se vám, pokud se o ně s někým podělíte. Jste-li vy sami kuchařem, dočkáte se příjemného překvapení.
Kuchařka
Sen o kuchařce má pozitivní význam. Dočkáte se radosti a spokojenosti. Zdá-li se vám o kuchařce, budete dále vést spořádaný a spokojený život. Základem ale je, abyste nikdy nezapomínali na zadní vrátka. Aby vám spokojenost co nejdéle vydržela, snažte se šetřit a připravit si nějakou finanční rezervu. Život vám zpestří také krátká, ale velmi příjemná cesta. Jestli to bude pracovní či soukromá teprve uvidíte.
Kuchyně
Pokud se vám zdá o vaření, symbolizuje to, že byste měli včas vrátit půjčené peníze. Hrozí potíže! Je před vámi totiž období nouze a chudoby. Období, kdy nebudete moct splácet své dluhy. Začněte se na něj připravovat co nejdříve a zbytečně neutrácejte. Pád vás pak nebude tak bolet. Možná se také stanete terčem pomluv. Najděte v sobě sílu a podaří se vám toto nešťastné období přežít.
Kufr
Pokud si balíte kufry, značí to brzké cestování. Zároveň to ukazuje, že své zvyky měníte k lepšímu. Máte v hlavě mnoho myšlenek a nápadů a všechny můžete realizovat. Zkuste to a pokud se vám nebude dařit a dostanete špatnou zprávu, pak se hned nerozčilujte. Oklepejte se, stoupněte si a jděte dál. Podaří se něco jiného.
Kukačka
Vidíte-li ve snu kukačku, nebo ji slyšíte, je to příznivé znamení. Věští vám radost, štěstí a pevné zdraví. Kukání znamená, že si přijdete k penězům. Kukačka v lese vám zaručuje dobrou pověst - nikdo o vás neřekne nic špatného. Pokud kukačku zabijete, budete se plést do cizích záležitostí a tím si zaděláte na problémy. Sen o kukačce může také představovat neopětovanou lásku.
Kukátko
Vidíte-li kukátko, věští to dobré zprávy a příjemné překvapení. Pozoruje-li vás někdo kukátkem, značí to pronásledování. Někdo vás nespustí z očí. Díváte-li se vy na někoho, pak vás okolnosti povedou k tomu, abyste na své osobě udělali velkou změnu. Nepůjde jen o vizuální změnu, ale podaří se vám změnit své nitro.
Kůl
Zatloukáte-li do země kůl, značí to brzké splnění všech přání. Nemusíte si dělat zbytečné starosti. Ke splnění přání a spokojenému životu vám někdo pomůže. Bude to někdo, v kom najdete silnou oporu a podporu. Možná se vám vyplní přání být velmi dobře finančně zajištěn. Vidina kůlu v zemi věští moho práce.
Kulečník
Hrajete-li ve snu tuto hru, symbolizuje to varování před nestálostí a pochybnými druhy podnikání. Dejte si pozor na to, s kým chcete obchodovat a spolupracovat. Vaše štěstí se houpe jak na houpačce. Pokud se vám však něco nepodaří, není potřeba se hned hroutit. Berte věci trochu s rezervou.
Kulhat
Pokud ve snu kulháte, nebo vidíte někoho kulhat, vaše pověst je ohrožena. Někdo vámi může opovrhovat. Může jej k tomu vést vaše zbabělost. Není také dobré období na investice a obchodování. Křivka úspěchů a výdělků jde nyní strmě dolů. Tento sen může být také odrazem nějaké křivdy, která se vám dostala. Někdo vás obvinil, i když vy za nic nemůžete.
Kůň
Jezdíte-li ve snu na koni, značí to, že vás čeká rychlý a úspěšný obchod. Podaří se vám to díky vaší vytrvalosti, síle a houževnatosti. Načerpáte také novou životní sílu. Hřebec s kobylou předpovídá svatbu. Naopak hřebec s hříbětem věští ovdovění. Houpací kůň na hraní je symbolem vašeho kladného vztahu k dětem. Děti vás milují. Pokud sbíráte koňský koblížek, přijdete si na peníze. Možná byste si měli vsadit v loterii.
Kuře
Vidíte-li ve snu kuře, znamená to, že se můžete od někoho v okolí dočkat urážky či nějaké křivdy. Je to také symbol škody a ztráty. Pokud máte kuře na talíři, zaplaví vás chmurné myšlenky. Krmení kuřat či jejich pouhá vidina znamenají radost a šťastný rodinný život. Bude se vám také dařit v obchodech. Jestliže ve snu kuře zabijete, pak obviňujete nevinného člověka.
Kurník
Zdá-li se vám o kurníku, máte vynikající vyhlídky do budoucna. V rodinném kruhu budete spokojeni, domov vám bude opravdovým domovem. Kurník se žebříkem značí blahobyt. Rozhodně nebudete materiálně strádat - peněz budete mít dostatek. Můžete ale začít strádat po duševní stránce. Něco vás bude trápit, někdo vám bude chybět.
Kuše
Střílíte-li ve snu z kuše, znamená to, že máte strach nebo vás sužují starosti. Rozbitá kuše je symbolem dobré budoucnosti. Vše se vám bude dařit, budete za sebou nechávat jen dobrou práci. Úspěšně budete pečovat o rodinné štěstí a spokojené manželství či partnerský vztah.
Kutna
Kutna má perspektivní znamení do budoucna. Symbolizuje velkou spokojenost, pohodlí a blaženost. Může to být také symbol vdavků. S partnerem se brzy domluvíte na společné budoucnosti, jež bude stvrzená před Bohem či úřadem. Sen o tomto mnišském obleku vám radí, abyste dali na svůj vlastní rozum a úvahy. To co vám radí ostatní pro vás není dobré.
Kůže
Sen o kůži má spíše negativní význam. Pouze sen o kočičí kůži vám slibuje navrácení ztraceného majetku. Ostatní výjevy nevěští nic dobrého. Pokud kůži vyděláváte, znamená to zlo ve vašem okolí. Kupujete-li kožené zboží, značí to dobrý obchod ale také varuje před lidmi, kteří vás chtějí jenom zneužít. Máte-li sen o tmavé kůži, pak vás zklamou přátelé či někdo z rodiny. Vidíte-li, jak někdo stahuje zvíře z kůže, lidé kolem vás vám chtějí jenom škodit.
Kužel
Jestliže se vám zdá o kuželech, znamená to, že v brzké době zahodíte obavy a zvítězíte nad osudem. Podaří se vám postup v práci - povýšíte, dostanete novou příjemnou odpovědnost nebo vám zvýší plat. Přestanete být váhaví a vaši nepřátelé zůstanou jen němě stát a budou vám tiše závidět.
Kuželky
Kuželky jsou předzvěstí mrzutostí či obchodních ztrát. Zároveň ale ukazují, že risk může být zisk. Hrajete-li kuželky, budete prožívat radostné období. Vaše plány ale nevyjdou zrovna tak, jak jste si je malovali. I tak se ale nebudete moc trápit. Shodíte-li ve snu všechny kuželky najednou, pak budete úspěšní a podaří se vám odvážný krok. Vidíte-li se v kuželně, dostane se k vám brzy příjemná zpráva.
Kvasnice
Pokud ve snu jíte kvasnice, znamená to, že vaše práce bude úspěšná a přinese pozitivní výsledky. Sen o kvasnicích také symbolizuje vaše pevné zdraví. Žádná nemoc vás nepoloží na lopatky - jste velký bojovník. Naopak jestliže kvasnice pijete, chraňte se před nemocemi. Vitamínů není nikdy dost.
Květák
Pěstovat ve snu květák nebo ho připravovat v kuchyni značí dobré věci. Věští slávu, peníze i štěstí. Vše se vám bude dařit a budete spokojeni. Před vámi jsou příznivější dny a nic vás nebude trápit. Brzy potkáte někoho, kdo vám bude velmi užitečný. Díky tomu se nebudete cítit sami při řešení některých záležitostí.
Květinářství
Navštívíte-li ve snu květinářství, znamená to, že vaši duši svírá tíseň, která ovšem brzy přejde. Pokud se však otevřete a pustíte k sobě jiné lidi, podaří se vám dosáhnout úspěchu. Nebuďte tedy uzavření a nemyslete si, že na vše musíte zvládnout vždy jen vy sami.
Květiny
Voníte-li ve snu ke květinám, či je trháte, symbolizuje to svatbu. Květy značí i drobné radosti. Rozhazujete-li květiny kolem sebe, pak vás nebudou tížit žádné starosti. Sázení květin slibuje, že za sebou necháte jen dobrou práci. Pokud vám květiny někdo daruje, je to symbol věrného přátelství. Pozor si dejte na sen, kde květiny držíte v rukou či je máte na klobouku - dostane se k vám velmi smutná zpráva.
Kýchat
Pokud vás ve snu trápí kýchání, věští to stabilní a dobrý zdravotní stav. Nemusíte se o nic starat - budete plní sil, elánu a zdraví. Ve vašem okolí se ale také objeví nepříjemný a velmi dotěrný člověk - budete se ho muset zbavit. Trápí-li vás silné dlouhotrvající kýchání, potěší vás nějaký dárek. Kýchá-li někdo jiný, pak jste si špatně nachystali podmínky pro šťastný život.
Kýta
Jestliže sníte o voňavé uzené kýtě, znamená to potěšení. Dočkáte se štěstí, radosti a spokojenosti. Nic vás v životě nebude trápit. Sen také upozorňuje na to, že byste si své problémy měli řešit sami a neměli byste se schovávat za silnější jedince. Stůjte pevně na svých nohou a povede se vám vše.
Kytara
Sen o kytaře má pozitivní a příjemný význam. Hrajete-li na kytaru nebo ji slyšíte, znamená to, že se ocitnete ve veselé a příjemné společnosti. Budete se velmi dobře bavit a něco vás velmi potěší. Možná se dozvíte něco, na co už dlouhou dobu čekáte. Hra na kytaru věští poznání nové lásky - bude to ten pravý partner pro život?
Kytice
Obdržet kytici květů předpovídá radost a spokojenost, kytice růží značí úspěch a ukončení trápení. Vážete-li kytici, zaplaví vás blažený pocit hluboké a upřímné lásky. Kytice v rukou je symbolem vaší oblíbenosti - ostatní vás milují pro vaši milou povahu. Pokud kytici někomu podáváte, dostanete nějaký dárek. Najdete-li vyhozenou kytici, pak je to znamení, že mladí se dočkají lásky a staří pevného zdraví.

Hodíte se v lásce k sobě

&

Kyvadlo

Položte si otázku a kyvadlo vám odpoví možnostmi ano, ne, nevím

Kyvadlo odpověz
Kyvadlo
Kyvadlo Kyvadlo Kyvadlo Kyvadlo Kyvadlo Kyvadlo
Luna se nachází ve Štíru

Znamení

Fáze
30.
Den

Biorytmus

 

Intelekt

 

Emoce

 

Kondice

Jaká je vaše karta dne?

Karta dne

Výklad snů

Zadejte předmět vašeho snu a zjistěte jeho symbolický význam.

Výklad snů

Ascendent

Vyplňte datum a čas vašeho narození:

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci
Zavřít
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz